Typowanie kadry na Euro! Propozycja od LVBet

Reprezentacja Polski przed meczem z Włochami w Lidze Narodów, 14 października 2018.
PAP/Andrzej Grygiel

Do Mistrzostw Europy zostało jeszcze trochę czasu a już teraz bukmacher LVBet proponuje zabawę w typowanie wyjściowej „jedenastki” na pierwszy mecz Polaków podczas turnieju. Rywalem będzie Reprezentacja Słowacji. Nie da się ukryć, że kilku piłkarzy to pewniacy do gry. Jednak na niektórych pozycjach nadal trwa walka o bilet na Euro. Sprawdź komu bukmacherzy dają największe szanse na miejsce w wyjściowym składzie.

Wyjściowy garnitur z Orłem na piersi

Bukmacher z zabawą już wystartował, a zakłady przyjmuje do momentu ogłoszenia powołań na Euro przez selekcjonera. LVBet pozwala łączyć zakłady a więc można wytypować nawet całą wyjściową jedenastkę na pierwszy mecz Biało-Czerwonych podczas Mistrzostw Europy.

To z pewnością dobra informacja bo jest przynajmniej kilku pewniaków do gry od pierwszej minuty turnieju. Oczywiście o ile nie przytrafią się urazy, których jednak nie da się przewidzieć. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem to na pewno Reprezentację Polski do boju poprowadzi najlepszy piłkarz 2020 roku – Robert Lewandowski. Kapitan drużyny narodowej, jeśli tylko nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, po prostu musi zagrać w tym spotkaniu. Jest to zatem dobry wybór na podbicie kursu.

Kto jeszcze jest w gronie faworytów do gry? Sporo zależy od tego jakim systemem zechce grać trener Paolo Sousa. Jednak warto przeanalizować kadrę od bramki. Wiadomo już, że selekcjoner w przeciwieństwie do swojego poprzednika wyznaczy swój nr 1. Rywalizacja dotyczy tak naprawdę dwóch zawodników: Łukasza Fabiańskiego i Wojciecha Szczęsnego. Większe szanse ma ten drugi, a zapewne odpowiedź poznamy już podczas eliminacyjnych spotkań do MŚ, które odbędą się w marcu. Jednak wówczas kursy bukmachera mogą ulec zmianie. Warto już teraz zastanowić się kto zyskać uznanie trenera Sousy.

Kursy na wyjściową „jedenastkę podczas Euro (bramkarz):
Szczęsny – 1.30, Ł. Fabiański – 3.20, B. Drągowski – 6.00, Ł. Skorupski – 11.00, R. Gikiewicz – 11.00

Defensywa to największa zagadka. Nadal nie wiemy czy na Euro selekcjoner Paolo Sousa zdecyduje się grać trójką czy czwórką z tyłu. W przypadku czteroosobowego zestawienia będzie miejsce dla dwóch stoperów i tu faworytami są etatowi gracze na tej pozycji – Kamil Glik oraz Jan Bednarek. W przypadku zmiany sytemu otwierają się szanse dla Michała Helika czy Sebastiana Walukiewicza. Szczęście jednego będzie pechem nawet dwóch kolejnych – a więc bocznych obrońców. O miejsce na bokach defensywy walczą Arkadiusz Reca, Maciej Rybus, Bartosz Bereszyński czy Tomasz Kędziora. Popularny „Bereś” może grać na obu stronach bloku obronnego. To z początku było jego atutem ale z czasem stracił sporo w oczach Jerzego Brzęczka. Jak będzie u Sousy?

Kursy na wyjściową jedenastkę podczas Euro (obrońcy):
Bednarek – 1.25, K. Glik – 1.40, M. Rybus – 1.60, Bartosz Bereszyński – 1.80, T. Kędziora – 1.95,
S. Walukiewicz – 2.50, P. Dawidowicz – 2.50, A. Reca – 3.25, M. Helik – 3.50, M. Karbownik – 4.00

W drugiej linii także jest kilka niewiadomych. Jeśli kadra grała będzie trójką z tyłu, to automatycznie więcej pola do popisu będą mieli wahadłowi. Jednak to może odbyć się kosztem nominalnych skrzydłowych, którzy zresztą ostatnio nie mają najlepszego czasu w swoich klubach. Ciekawie zapowiada się także dobór osobowy w środku pomocy. Sygnały o lepszej dyspozycji wysyła Grzegorz Krychowiak ale naciskają na niego m.in. Mateusz Klich czy Jakub Moder. Klich lepiej czuje się grając nieco wyżej – jednak tu miejsce może dostać Piotr Zieliński. „Zielu” ostatnio imponuje formą w klubie i jeśli przełoży to na kadrę, to z pewnością będzie kolejnym pewniakiem w zestawieniu na mecz ze Słowacją. Bukmacherzy w składzie go widzą.

Kursy na wyjściową jedenastkę podczas Euro (pomocnicy):
Zieliński – 1.25, G. Krychowiak – 1.70, M. Klich – 1.90, J. Moder – 2.50, K. Jóźwiak – 3.00,
S. Szymański – 3.00, K. Linetty – 4.00, B. Kapustka – 4.00, P. Płacheta – 5.00, K. Grosicki – 6.00

W ataku pytanie jest tylko jedno. Czy Paolo Sousa zdecyduje się ustawić kogoś obok lub za Robertem Lewandowskim? O miejscu dla „Lewego” nie ma dyskusji i tylko uraz mógłby pozbawić kapitana wyjściowego składu. Nie jest tajemnicą, że Lewandowskiemu dobrze współpracowało się z Arkadiuszem Milikiem. Ostatnie miesiące nieco od składu odsunęły Krzysztofa Piątka. Na najbliższe zgrupowanie trener Sousa powołał m.in. Dawida Kownackiego. Ten zawodnik może z kolei zagrać również na boku pomocy.

Kursy na wyjściową jedenastkę podczas Euro (napastnicy):
Lewandowski – 1.10, A. Milik – 1.85, K. Piątek – 3.00, B. Białek – 11.00, K. Świderski – 11.00,
A. Buksa – 16.00, D. Kownacki – 16.00

Trzon Reprezentacji Polski nie powinien ulec zmianie nawet w obliczu „rządów” nowego selekcjonera. Z drugiej strony – każdy trener lubi mieć swoich ludzi i nie jest wykluczone, że takich znajdzie również Paolo Sousa. Trzeba też pamiętać, że do Euro zostało kilka miesięcy a forma wielu graczy może jeszcze ulec zmianie. Zabawa w typowanie składu na mecz ze Słowacją zapowiada się interesująco.

Sprawdź ofertę bukmachera LVBet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *