Dziś jest: 2 czerwca 2023

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Szwecja – Polska. Walka o 1/8 finału

Zawodnicy reprezentacji Polski w trakcie treningu, 21 czerwca 2021
PAP/Jan Dzban

Istny rollercoaster zafundowała nam reprezentacja Polski. Po fatalnym spotkaniu ze Słowacją i porażce 1:2 straciliśmy niemal wszelkie nadzieje, że jeszcze coś uda nam się ugrać na tym turnieju. Zwłaszcza że styl nie zwiastował niczego dobrego, a w kolejnym meczu czekała Hiszpania. Bukmacherzy też nie dawali nam niemal żadnych szans na korzystny wynik. Zatem oczekiwaliśmy lania i czekania na mecz o honor ze Szwecją.

Zaskoczyli wszystkich

Tymczasem nasi reprezentanci sprawili nie lada niespodziankę i nie dali się stłamsić faworyzowanemu rywalowi. Dodajmy zresztą, że Hiszpania w zestawieniach ekspertów typowana była jako jeden z faworytów turnieju. Polacy pokazali dużą determinację i waleczność, a tam gdzie brakowało umiejętności piłkarskich nadrabiali ambicją. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, ale uczciwie przyznać trzeba, że sprzyjała nam masa szczęścia. Hiszpanie wykreowali sobie kilka stuprocentowych sytuacji i tylko oni wiedzą, jak udało im się zmarnować niemal wszystkie. Nie wykorzystali również rzutu karnego.

Czy taka gra wystarczy na solidnych Szwedów? Trudno powiedzieć. Na pewno nasi kadrowicze będą bardzo podbudowani korzystnym rezultatem i faktem, że wszystko wciąż jest w ich rękach. Zwycięstwo da nam pewny awans. Każdy inny rezultat będzie oznaczał pożegnanie z turniejem.

Nudni jak Szwedzi?

Kiedy przeciwko Hiszpanii zaprezentowali defensywną taktykę opartą na kompaktowości i mądrym przesuwaniu w celu niedopuszczenia do stworzeniu luk w defensywie, wydawało się to właściwym sposobem gry z rywalem o tej klasie. Jednak mecz ze Słowacją pokazał, że nie jest to raczej pomysł na grę z potentatami, ale pomysł na grę w każdym meczu. Nie oglądało się dobrze poczynań Szwedów w tym meczu. Niespodziewanie to Słowacy byli częściej przy piłce i choć nie stwarzali sobie zbyt dogodnych sytuacji, to nie było widać przepaści klas. Cel jednak uświęca środki i Szwedzi już dzisiaj mogą cieszyć się z awansu do dalszej fazy.

Liczba bramek 1,5 – kursy bukmachera STS:
powyżej – 1.41, poniżej – 2.90,

Obie drużyny strzelą gola – kursy bukmachera STS:
TAK – 1.98, NIE – 1.83,

Lewandowski zdobędzie bramkę – kursy bukmachera STS:
TAK – 2.35,

Wybitnie niewygodni

Szwedzi są dla nas jedną z najbardziej niewygodnych reprezentacji, z jakimi się mierzyliśmy w historii. Choć już dawno nie graliśmy z nimi w meczu o punkty. Na przełomie wieków mierzyliśmy się czterokrotnie w eliminacjach do mistrzostw Europy. Oczywiście owe eliminacje kończyły się dla nas źle, a mecze ze Szwecją były przegrywane właściwie bez walki. Do dzisiaj Szwecja jawi nam się jako przeciwnik, który brutalnie pokazywał nam miejsce w szeregu, mimo że sam do ścisłej światowej czołówki nie należał. Niemniej minęło wiele lat, a to w piłce szmat czasu. Czas pisać historię naszych zmagań od nowa.

Kursy bukmacherskie na mecz Szwecja – Polska

STS: Szwecja – 3.00, remis – 3.40, Polska – 2.50
Betfan: Szwecja – 2.81, remis – 3.20, Polska – 2.62
Fortuna: Szwecja – 2.82, remis – 3.35, Polska – 2.72
Etoto: Szwecja – 2.95, remis – 3.40, Polska – 2.60
NobleBet: Szwecja – 2.80, remis – 3.20, Polska – 2.70
eWinner: Szwecja – 2.86, remis – 3.27, Polska – 2.60
Superbet: Szwecja – 2.85, remis – 3.25, Polska – 2.70
PZBuk: Szwecja – 2.85, remis – 3.35, Polska – 2.50
Totalbet: Szwecja – 3.00, remis – 3.45, Polska – 2.50
Betclic: Szwecja – 2.85, remis – 3.35, Polska – 2.65
LVBet: Szwecja – 2.85, remis – 3.30, Polska – 2.60
Fuksiarz: Szwecja – 2.90, remis – 3.35, Polska – 2.45

Szwecja – Polska. Kiedy mecz? Gdzie oglądać?

Mecz w środę, 23 czerwca. Początek o godzinie 18:00. Transmisja w TVP 1 i TVP Sport.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Komentarze