Świetne wyniki Fortuny w 2019 r.

Bukmacher Fortuna w 2019 r. zwiększył swoje przychody o 22%, a jego udział w rynku legalnych zakładów bukmacherskich wynosi obecnie aż 32%. Tym samym Fortuna to nadal 2. najczęściej wybierany przez Polaków bukmacher posiadający zezwolenie na organizację zakładów sportowych.

Zmiany na polskim rynku zakładów

Numerem 1 nadal pozostaje bukmacher STS, którego udział w rynku jest bliski 50%. Jednak należąca do funduszu Penta marka Fortuna, która jest najdłużej działającym w Polsce organizatorem zakładów wzajemnych, utrzymuje sporą przewagę nad resztą konkurentów – żadnemu z nich nie udało się dotychczas osiągnąć więcej niż 10% udziałów. Jest to sukces tym większy, że na rynku pojawiło się w ostatnich latach wiele zupełnie nowych podmiotów, które różnymi środkami starają się wywalczyć jak najlepszą pozycję.

Trzeba przyznać, że ogólnie sytuacja legalnych operatorów zakładów znacznie się poprawiła po wejściu w życie w 2017 r. nowelizacji ustawy hazardowej. Jej zapisy pozwoliły na ograniczenie szarej strefy i wzmocnienie pozycji licencjonowanych bukmacherów: ich obroty z 3,3 mld zł w 2019 r. podskoczyły do 6,7 mld w 2019 r. Jak jednak przyznaje prezes Fortuny w Polsce, Konrad Komarczuk, nie chodzi jedynie o blokadę dostępu do serwisów online nielegalnych bukmacherów. Dużą zasługę ma także to, że nowela otworzyła drzwi do szerokiej promocji legalnych operatorów i dokonania zmian w świadomości społeczeństwa. Zakłady bukmacherskie przestają być czymś „szemranym”, a zaczynają być normalną formą rozrywki.

Zmiany w Fortunie

Łącznie w ubiegłym roku Fortuna uzyskała przychody na kwotę około 2,1 mld zł. Jak opowiada prezes Fortuny, rekordowym miesiącem okazał się być grudzień, kiedy typerzy mogli obstawiać ligi piłkarskie i zawody skoków narciarskich, a po udanym listopadzie mieli sporo środków na grę. Choć bukmacher sprzedaje zakłady wzajemne w mocno rozbudowanej sieci punktów naziemnych (ponad 600 lokali) oraz przez stronę internetową, najbardziej gwałtowny wzrost sprzedaży przynosi kanał mobilny – aż o 55%. Więcej graczy korzystających z aplikacji na urządzenia przenośne powoduje jednak odpływ użytkowników z desktopowej wersji strony internetowej bukmachera.

Konrad Komarczuk zauważa, że obecnie największym zainteresowaniem graczy cieszą się zakłady na żywo, dlatego Fortuna dużą wagę przykłada do poprawy usług w tym zakresie. Od tego roku możliwe jest obstawianie zakładów live w punktach stacjonarnych, gdzie instalowane są samoobsługowe terminale bukmacherskie. W ciągu roku każdy lokal naziemny powinien zostać wyposażony w 2 – 3 maszyny tego typu. Z kolei rozwiązania, które nie przyciągają klientów w takim stopniu, jak to było zakładane, np. streaming meczów na żywo, są obecnie mocno dyskutowane przez kierownictwo firmy.

Co będzie hitem 2020 r. w Fortunie?

Bukmacher Fortuna mocno przygotowuje się do EURO 2020. Zmiany obejmują ofertę zakładów, pozycjonowanie marki, ale także sam system informatyczny. Prezes Fortuny przyznaje, że wydarzenie takiej rangi zdecydowanie zwiększy aktywność graczy weekendowych, czyli tych, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie dość rzadko i za niezbyt wysokie stawki. Kolejnym bodźcem do zwiększenia ilości stawianych zakładów sportowych będzie też start Ekstraklasy w połowie lutego. Polska liga znana jest bowiem z dość losowych wyników i budzi w naszych kibicach piłki nożnej bardzo duże emocje.

Rejestracja w Fortuna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *