STS Holding zapowiada wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie 

Bukmacher STS, a dokładnie Grupa STS z STS Holding S.A. na czele, ma zamiar przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną, kierując ją do inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych. Spółka chce wnioskować o przyjęcie do obrotu swoich akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Jeśli przedsięwzięcie dojdzie do skutku, STS będzie jedyną firmą bukmacherską na GPW (od 2010 r.  na warszawskiej giełdzie notowany był bukmacher Fortuna, ale w 2018 r. wycofał z niej swoje akcje). W tej chwili 100% akcji spółki jest w posiadaniu rodziny Juroszków. Oferta ma objąć jedynie istniejące akcje, czyli nie jest planowana emisja nowych akcji. Mateusz Juroszek, główny akcjonariusz i prezes zarządu, ma pozostać dominującym akcjonariuszem spółki. Do inwestorów indywidualnych ma trafić około 10% akcji. Jaka będzie cena ostateczna w ofercie publicznej za akcję STS Holding oraz ostateczna liczba akcji oferowanych, dowiemy się już wkrótce. 

O tym, że spółka zdecydowała się przeprowadzić IPO i wprowadzić swoje akcje na GPW poinformował 10 listopada 2021 r. Mateusz Juroszek. W wydanym komunikacie stwierdził, że STS Holding ma doskonałą pozycję rynkową, dużą rozpoznawalność i mocny zespół menadżerów, dlatego jest atrakcyjna dla polskich i zagranicznych inwestorów. Wyraził też silne osobiste przekonanie, że wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie jeszcze bardziej przyspieszy rozwój STS i wzmocni jego pozycję jako niekwestionowanego lidera rynku bukmacherskiego w naszym kraju. Ponadto zyska na tym także rozpoznawalność marki STS na arenie międzynarodowej. Mateusz Juroszek jest przekonany, że IPO okaże się dodatkowym motorem wzrostu Grupy. 

Grupa STS od lat notuje największe obroty na legalnym rynku zakładów bukmacherskich w Polsce (w 2020 r. udział w rynku STS wynosił około 46%). Rozwój STS jest bardzo wyraźny – Grupa mocno inwestuje w innowacyjne technologie, rozwój produktów i nowych funkcjonalności dla graczy. W ciągu kilku lat (okres od 2015 r. do 2020 r.) wartość zawartych u bukmachera zakładów wzrosła niemal 6-krotnie. Ponadto STS posiada licencje na działalność bukmacherską także w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, dzięki czemu swoje usługi świadczy na kilku innych rynkach w Europie. Bukmacher ma w swojej ofercie zakłady bukmacherskie na sport, e-sport, sporty wirtualne i gry karciane BetGames. Na zagranicznych rynkach spółka oferuje również kasyno online. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *