STS Holding zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Największy legalny bukmacher w Polsce, jakim jest firma STS, 10 grudnia 2021 roku zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas debiutu cena akcji STS Holding wyniosła 23 zł, a dzień zakończył się na lekkim plusie z ceną 23,70 zł za akcję. 

STS Holding na GPW 

STS Holding jest 429. spółką notowaną na głównym rynku GPW i 15. debiutantem na tym rynku w 2021 roku. Jeszcze przed wejściem na GPW spółka informowała, że całkowita wartość oferty wynosi około 1,1 mld zł. Z kolei kapitalizacja spółki określona na podstawie ceny ostatecznej akcji oferowanych wynosi mniej więcej 3,6 mld zł.  

Inwestorzy zakupili 46 874 998 akcji, co stanowi 30% kapitału zakładowego STS Holding S.A. W transzy inwestorów indywidualnych nastąpiła 87% redukcja zapisów. Mateusz Juroszek wraz z rodziną zachowali 70% udziałów w spółce. Prezes firmy twierdzi, że dalsza sprzedaż akcji STS Holding nie jest planowana. 

Wstępna cena akcji STS Holding ustalona na 23 zł początkowo rosła – po ponad godzinie kurs akcji wyniósł 24,47 zł. To maksymalny poziom, jaki udało się osiągnąć akcjom STS, gdyż w następnych godzinach ich kurs nieznacznie tracił na wartości. Piątkową sesję GPW akcje STS zakończyły z kursem 23,70 zł. Porównując cenę otwarcia z ceną podczas zamknięcia sesji okazuje się, że debiut był całkiem udany – kurs akcji STS Holding zaliczył 3-procentowy wzrost. Co więcej, kurs akcji ani na moment nie spadł poniżej ceny z IPO, a chwilami wzrosty przekraczały 5%. Wynika z tego, że inwestorzy mogli już pierwszego dnia co nieco zarobić na inwestycji w akcje STS Holding.

Przed debiutem spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie rozesłany został specjalny komunikat medialny Mateusza Juroszka, prezesa zarządu STS Holding. Oświadcza on w nim, że po długim okresie silnego wzrostu organicznego, Grupa STS jest jak najbardziej gotowa do otworzenia nowego rozdziału w swojej historii, czyli działania jako spółka publiczna. Wyraża też radość z osiągnięcia celu strategicznego spółki, czyli debiutu akcji STS na GPW, którą postrzega jako miejsce liderów rynków oraz rodzinnych biznesów. Juroszek podkreśla, że podczas IPO inwestorzy wykazali się dużym zainteresowaniem ofertą STS Holding, a teraz spółka będzie skupiać się na zwiększaniu swojej wartości dla wszystkich akcjonariuszy. 

STS Holding jest obecnie jedyną firmą bukmacherską notowaną na GPW. Do niedawna notowana na giełdzie była także spółka Fortuna, ale w 2018 roku bukmacher opuścił giełdę (po 8 latach notowań).  

O STS Holding 

Udział w sektorze legalnych firm bukmacherskich w Polsce firmy bukmacherskiej STS wynosi około 46% (dane za 2020 r.). Bukmacher STS prowadzi w całym kraju ponad 440 stacjonarnych punktów przyjmowania zakładów bukmacherskich. Jak podaje STS, około 85% jego obrotów generują jednak kanały online, czyli serwis bukmacherski i aplikacja mobilna z zakładami internetowymi. Grupa STS oferuje zakłady bukmacherskie sportowe i e-sportowe, zakłady na sporty wirtualne, zakłady na gry karciane BetGames, a także kasyno internetowe (poza Polską). 

Bukmacher STS jest też znaczącym sponsorem polskiego sportu (w tym oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, klubów piłkarskich takich jak np. Lech Poznań czy Jagiellonia Białystok oraz Polskiej Ligi Siatkówki), a także inicjatorem założenia Fundacji Sport Twoją Szansą. 

Firma bukmacherska działa również legalnie za granicą – aktualnie posiada zezwolenie na oferowanie zakładów bukmacherskich w Wielkiej Brytanii i Estonii. Dzięki tym licencjom oferuje swoje usługi na kilku europejskich rynkach. STS Holding bierze pod uwagę możliwość wnioskowania o przyznanie licencji na organizację zakładów w Holandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *