Przegrywanie bonusów u bukmacherów

Gracze, którzy otrzymują od bukmachera bonus, zazwyczaj zastanawiają się przede wszystkim nad tym, na jakie zakłady bukmacherskie go przeznaczyć, aby uzyskać jak najwyższą wygraną. Jednak jest też grupa typerów, którzy bonusy bukmacherskie wykorzystują zupełnie inaczej, czyli do strategii przegrywania bonusów. Na czym polega ta metoda i jakie korzyści może przynieść? Jakie ryzyko wiąże się z obstawianiem zakładów bukmacherskich przy zastosowaniu tzw. wyłudzania bonusów? 

Przegrywanie bonusów u bukmachera

Bonusy powitalne – gdzie jest haczyk? 

Bukmacherzy internetowi oferują bonusy powitalne, których zadaniem jest przyciągnąć do platformy bukmacherskiej jak największą liczbę użytkowników. Najczęściej wystarczy założyć tylko tymczasowe konto gracza, żeby móc otrzymać np. bonus od depozytu, zakład bez ryzyka czy freebet. Dzięki temu typer uzyskuje dodatkowe środki na obstawianie zakładów albo zmniejsza się dla niego ryzyko przegrania obstawionych pieniędzy (w przypadku cashbacku).  

Jednak bonusy powitalne to nie gotówka – gracz musi za nie postawić zakłady bukmacherskie, które z reguły ograniczone są przez różnego rodzaju wymogi. Bukmacher dyktuje nie tylko, ile razy bonus i/lub depozyt musi zostać obrócony, ale z reguły też jakiego rodzaju zakłady będą kwalifikowały się do obrotu (np. jaki jest wymagany minimalny kurs zdarzeń, ich liczba, rodzaj oferty zakładów itp.).

Bonusy bukmacherskieTo z kolei sprawia, że w praktyce bonus powitalny może być nie tak atrakcyjny, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a zamiana środków bonusowych w depozytowe może się okazać niełatwa. Dlatego wielu graczy, którzy starają się spełnić warunki obrotowe bonusu na start, żeby uzyskać z niego wygraną, finalnie kończy grę na zerze lub też z minusowym saldem (jeśli bukmacher wymagał także obrotu depozytem). 

Na czym polega przegrywanie bonusów? 

Jak się jednak okazuje, pomysłowość graczy jest olbrzymia i potrafią oni wykorzystywać bonusy bukmacherskie nawet wtedy, gdy ich warunki są niezbyt korzystne. Od razu zasygnalizujmy, że bukmacherzy próbują się bronić przed taką taktyką, zakazując jej w swoich regulaminach zakładów bukmacherskich. Dlatego też gracze, którzy ją stosują, mogą zostać ukarani np. nałożeniem na konto bardzo niskich indywidualnych limitów stawek u danego bukmachera. 

Na czym jednak w ogóle polega strategia przegrywania bonusów bukmacherskich? Prześledźmy ją krok po kroku. 

Założenie konta gracza u wielu bukmacherów 

Po pierwsze gracz musi posiadać konta u wielu bukmacherów internetowych, ponieważ aby zrealizować plan, konieczne będzie obstawianie zakładów arbitrażowych. Poza tym im więcej kont posiada użytkownik, tym jego dostęp do różnorodnych bonusów jest szerszy, a zyski potencjalnie wyższe. Na początek konta mogą być tymczasowe, jednak trzeba pamiętać, że aby wypłacić wygrane np. na rachunek bankowy, użytkownik musi wcześniej zweryfikować swoje konto. 

Uwaga! Niektórzy gracze, żeby uzyskać jeszcze większą sumę środków bonusowych, próbują zakładać więcej niż 1 konto gracza u tego samego bukmachera (np. na krewnych czy znajomych). Takie postępowanie jest jednak w Polsce nielegalne i jeśli bukmacher je wykryje – a jest to bardzo prawdopodobne – na pewno zamknie wszystkie konta danego użytkownika. W takim przypadku przepaść może także posiadany na tych kontach depozyt. 

Obstawianie zakładów przeciwstawnych 

Przegrywanie bonusów u bukmachera - surebetyKolejnym krokiem, który jest sercem całego pomysłu, jest obstawianie przeciwstawnych zakładów na to samo zdarzenie u 2 różnych bukmacherów. Są to tzw. surebety, czyli zakłady arbitrażowe, o których szczegółowo piszemy w artykule „Surebet”. Jeśli nie wystąpią jakieś nieoczekiwane przeszkody (a to też może się zdarzyć), gracz osiąga w ten sposób pewny zysk. 

Do gry należy wybrać zakład 2-drogowy, tak aby 2 przeciwstawne zakłady bukmacherskie pokryły wszystkie możliwości rozstrzygnięcia zakładu. Co bardzo ważne, konta powinny mieć inny status ustalony przez użytkownika: 

  1. Jedno z kont należy traktować jako priorytetowe. To konto gracza powinno znajdować się u tego bukmachera, który stosuje wysokie limity stawek (lub najlepiej w ogóle ich nie nakłada), ma atrakcyjne kursy bukmacherskie i duży wybór zakładów. W modelowej sytuacji to właśnie u tego bukmachera gracz będzie wygrywać.  
  2. Natomiast z drugiego konta, na którym typer obstawia zakłady bukmacherskie za bonusy, powinno dochodzić do przegranych. Kiedy środki bonusowe się wyczerpią, wtedy typer powinien kontynuować ten schemat gry, obstawiając jednak za kolejny bonus już u innego bukmachera. 

Oczywiście gracz nie może mieć pewności, że taki scenariusz się sprawdzi, ponieważ nie można na 100% przewidzieć, który typ okaże się poprawny. Może więc też okazać się, że do wygranej dojdzie nie na koncie priorytetowym, a tym drugim. W takiej sytuacji gracz może ponownie zagrać surebety, co będzie wymagało obstawiania zakładu za dodatkowe środki albo – o ile wygrana była wystarczająco duża – zakończyć obrót bonusem (wtedy u drugiego bukmachera wygrane wpłyną na konto depozytowe i możne je wypłacić, a następnie przelać na konto bukmachera bazowego). Natomiast jeśli bonus był w formie cashbacku, to gracz może od razu dokonać wypłaty środków finansowych. 

Należy także pamiętać, że bonus bardzo często może zostać wykorzystany na większą liczbę zakładów bukmacherskich (chyba że w regulaminie bukmacher ustalił inaczej). W związku z tym środki bonusowe mogą być przegrywane na większej liczbie kuponów. 

Optymalizacja korzyści z gry 

Typer, który potrafi umiejętnie stosować strategię przegrywania bonusów, może udoskonalać swoją grę, by osiągać jeszcze lepsze wyniki finansowe. W tym celu musi dokładnie analizować dostępne oferty bonusów, zwracając uwagę nie tylko na ich kwoty, ale też warunki obrotowe i związane z nimi limity. Powinien także monitorować zmiany zachodzące w ofercie kursów i w elastyczny sposób dostosowywać stosowaną strategię.

Przegrywanie bonusów u bukmachera - zakłady liveBardziej wytrawni gracze mogą grać ryzykowniej, obstawiając zakłady bukmacherskie za bonusy nie z oferty przedmeczowej, a w trybie na żywo, co pozwala osiągać jeszcze większe zyski. Niestety zakłady bukmacherskie live wiążą się jednocześnie z większym ryzykiem zakończenia obstawiania porażką, co wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Przegrywanie bonusów a kursy bukmacherskie zakładów 

Zastanawiając się nad tym, jakie zakłady bukmacherskie należy dobrać do gry arbitrażowej przy wykorzystaniu bonusów, trzeba pamiętać, że dość często nie będą to kursy takie same, a nawet niezbyt zbliżone. Jednak nie powinno to stanowić żadnego problemu, wystarczy tylko, że gracz odpowiednio dobierze stawki zakładów. Przykładowo, załóżmy, że mamy zamiar obstawiać wynik meczu tenisa, gdzie wystawiono kursy na zwycięzcę spotkania: 2.60 (1) – 1.50 (2). Oczywiście zakład na typ (1) powinniśmy obstawić z konta bonusowego (prawdopodobieństwo na podstawie kursów 38%), a typ (2) z konta priorytetowego (prawdopodobieństwo 66%). Dzięki temu szanse na to, że wygrana padnie właśnie na tym ważniejszym koncie, zdecydowanie się zwiększy. 

Natomiast stawki obu zakładów należy dostosować tak, aby wygrana w każdym przypadku wyniosła tyle samo. Na potrzeby naszego przykładu załóżmy, że chcemy zagrać za kwotę 200 zł z konta bonusowego (za sam bonus lub bonus i depozyt). W związku z tym ewentualna wygrana wyniesie na tym koncie 200 zł x 2.60, czyli 520 zł (dla większej przejrzystości obliczeń pomijamy 12% podatek od gier). Żeby zakład z konta bonusowego mógł przynieść taką samą potencjalną wygraną, stawka zakładu przeciwstawnego musi wynieść 520 zł / 1.50, czyli 346,67 zł. Oznacza to, że wysokość stawki zakładu obstawionego z konta głównego liczymy następująco:

ewentualna wygrana u bukmachera dodatkowego / kurs bukmacherski u bukmachera priorytetowego. 

Uwaga! Odradzamy obstawianie zakładów za wyglądające podejrzanie stawki, czyli np. 346,67 zł. Takie kwoty z groszami niepotrzebnie zwracają uwagę bukmachera – lepiej jest zaokrąglić obstawiane kwoty w górę lub w dół. 

Jakie zakłady do przegrywania bonusów wybierać? 

Żeby znaleźć zakłady bukmacherskie odpowiednie do realizacji strategii przegrywania bonusów od bukmacherów, najlepiej jest przeglądać oferty na bardzo popularne wydarzenia, które obstawia wielu innych graczy. Na pewno warto porównywać wystawione przez bukmacherów kursy i szukać najbardziej atrakcyjnych ofert, tak by nie tylko zminimalizować ryzyko, ale też zmaksymalizować potencjalne zyski.  

Przegrywanie bonusów u bukmachera - dobór zakładów i kursówJak już wyjaśniliśmy, kursy przeciwstawnych zdarzeń nie muszą być zbliżone, choć w takim przypadku plusem jest to, że stawki obu zakładów będą do siebie podobne. Warto pamiętać, że w Internecie są różne narzędzia, które ułatwiają szybkie lokalizowanie zakładów spełniających przyjęte kryteria, np. porównywarki kursów bukmacherskich. W naszej bezpłatnej porównywarce łatwo sprawdzisz też propozycje surebetów. 

Duże znaczenie ma także to, że kiedy już znajdziemy odpowiednie zakłady bukmacherskie, możemy wybrać 1 z 2 możliwości gry. Albo obstawiamy od razu oba zakłady bukmacherskie w trybie przedmeczowym, albo drugi zakład stawiamy z oferty zakładów na żywo. W takiej sytuacji należy monitorować zmiany kursów i zawrzeć zakład wtedy, gdy jego kurs wzrośnie. Oczywiście jest to bardziej ryzykowna strategia, ponieważ może okazać się, że kurs zamiast wzrosnąć, spadnie, dlatego zalecamy tu szczególną ostrożność. 

Przegrywanie bonusów – plusy i minusy strategii 

Trzeba oddać sprawiedliwość strategii przegrywania bonusów i przyznać, że ma ona swoje zalety i może być skuteczna, nie należy jednak zapominać, że ma też spore wady. Oczywiście to, czy górę wezmą plusy czy minusy i czy warto próbować tego sposobu gry, to już należy do decyzji danego gracza. My przedstawiamy, co należy wziąć pod uwagę, rozważając typowanie zakładów tą strategią. 

Plusy przegrywania bonusów bukmacherskich 

Przegrywanie bonusów u bukmachera - zyskStrategia przegrywania bonusów u bukmachera przyciąga wielu graczy, ponieważ jest sposobem na czerpanie zysków z bonusów powitalnych czy innych promocji bukmacherów. O ile zwykła gra za bonusy często kończy się stratą środków bonusowych, a nawet depozytu (co wynika z konieczności spełnienia często wygórowanych warunków promocji), o tyle przegrywanie bonusów znacząco zmniejsza ryzyko porażki. Zastosowanie arbitrażu zwiększa szanse na zysk, ponieważ przegrana na jednym koncie z dużym prawdopodobieństwem zostanie zrekompensowana wygraną u drugiego bukmachera. Ogólnie na plus zaliczyć trzeba także to, że taka strategia wymaga od graczy dokładnego przyglądania się warunkom bonusów i uczy wyłapywania tych punktów, które sprawiają, że dany bonus wcale nie jest tak korzystny, jak się w pierwszym momencie wydaje. 

Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz, jeśli chodzi o przegrywanie bonusów bukmacherskich. Internetowi bukmacherzy mają bowiem często w swoim arsenale promocję o nazwie bonus reload, czyli kolejny bonus przyznawany graczom, którzy już wcześniej wpłacili depozyt. Jeśli typer stosuje omawianą w tym tekście strategię i przegrywa otrzymane bonusy, z dużym prawdopodobieństwem bukmacher zaproponuje mu możliwość otrzymania kolejnego bonusu. Bukmacher chce bowiem, aby gracz był aktywny i korzystał z jego usług jak najdłużej, licząc na jego kolejne przegrane. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i ten indywidualnie przyznany bonus także wykorzystać, obstawiając zakłady bukmacherskie z zastosowaniem strategii przegrywania bonusów. 

Minusy przegrywania bonusów bukmacherskich 

Przegrywanie bonusów u bukmachera - limityNietrudno jednak się domyślić, że bukmacherzy są świadomi stosowania przez niektórych graczy strategii przegrywania bonusów i podejmują określone kroki w związki z podejrzeniem o jej używanie. Typer, który zostanie posądzony przez bukmachera o takie praktyki, może otrzymać od niego indywidualny limit stawek, co skutecznie uniemożliwi mu opłacalną grę u danego bukmachera. W skrajnych przypadkach bukmacherzy internetowi zawieszają lub zupełnie zamykają konta takich graczy. 

Jednak nawet jeśli gracz umiejętnie obstawia arbitrażowe zakłady bukmacherskie i nie wzbudza podejrzeń bukmachera, może natrafić na inne przeszkody podczas stosowania tej strategii gry. Po pierwsze niedoświadczeni typerzy mogą źle dobrać zakłady bukmacherskie do surebetu, dokonać niewłaściwych obliczeń dotyczących stawek, przegapić najlepszy moment na obstawienie zakładu itp., a to sprawi, że nie osiągną założonego zysku lub będzie on mniejszy niż oczekiwany. Większe ryzyko niepowodzenia występuje też wtedy, gdy do wygranych dochodzi częściej nie na koncie priorytetowym, a tym dodatkowym – zwłaszcza gdy warunki obrotu bonusem są bardzo wymagające. 

Trzeba też pamiętać, że jeśli surebety obstawiamy na żywo, wcześniejsze wyliczenia i założenia mogą szybko stać się nieaktualne. Gra w trybie live na pewno jest znacznie bardziej skomplikowana i ryzykowna, dlatego gracze, którzy dopiero rozpoczynają stosowanie taktyki przegrywania bonusów, powinni pozostać przy typowaniu zakładów przedmeczowych.