Dziś jest: 23 września 2023

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Oscary 2020 – jaki film wygra statuetkę dla najlepszego filmu? Zobacz kursy STS

Wielkimi krokami zbliża się 92. ceremonia wręczenia Oscarów. Tradycyjnie największe emocje budzi kategoria „Najlepszy film” w którym nominowanych zostało dziewięć produkcji. W sumie najwięcej nominacji zgarnęły filmy Joker (11), Irlandczyk (10), Pewnego razu… w Hollywood (10) oraz 1917 (10). Wszystkie te tytuły powalczą również o nagrodę w kategorii głównej.

„Najlepszy film” na gali Oscarów 2020 – kursy bukmachera

Wśród faworytów do oscarowego zwycięstwa jest film 1917. Wyreżyserowany przez Sama Mendesa dramat wojenny opowiada o losach dwójki młodych żołnierzy, którzy mają za zadanie wykonań misję specjalną na froncie I Wojny Światowej. Hollywood lubi epickie historie wojenne, co daje duże szanse na sukces. Pierwszym był już triumf na Złotych Globach.

Kurs STS: 1.45

Konkurencją dla tego filmu będzie z pewnością Pewnego razu… w Hollywood. Film Quentina Tarantino to z jednej strony gwiazdorska obsada – Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Al Pacino… z drugiej to kolejny udany film ulubieńca Hollywood, z tragiczną historią Sharon Tate w tle. Zawsze gdy Quentin daje publiczności swoje dzieło, to można liczyć że będzie ono w jakiś sposób docenione przez branżę.

Kurs STS: 5.00

Wysoko stoją również notowania filmu Parasite. Południowokoreański obraz jest niemal pewniakiem w kategorii „Film międzynarodowy”, ale także w głównej kategorii jego notowania stoją wysoko. Doceniony już na Złotych Globach – teraz ma szansę na podbój Oscarów. Choć film określany jest mianem dramatu, to jego gatunkowa rozciągłość jest o wiele szersza. I to spora siła tej produkcji.

Kurs STS: 5.00

Czarnym koniem wyścigu może zostać Joker. Jeden z najgłośniejszych tytułów ubiegłego roku podbił serca widzów i krytyków. Brawurowa rola Joaquina Phoenixa, reżyseria Todda Philipsa i opowieść o jednym z najbardziej bezwzględnych antybohaterów w historii komiksu. To połączenie okazało się przepisem na bardzo dobre kino. Czy docenione będzie również podczas wręczania statuetki dla najlepszego filmu?

Kurs STS: 15.00

Swoją kolejną szansę otrzyma również Martin Scorsese. Jego Irlandczyk powstawał długi czas, a ostatecznie został stworzony w kooperacji z gigantem streamingowej telewizji – Netflixem. Wiele osób stwierdziło, że Scorsese po raz kolejny opowiada podobną historię… jednak ten styl również kocha Hollywood. Dlatego też ilość nominacji nie dziwi i The Irishman również będzie liczył się w końcowym głosowaniu, choć odstaje od faworytów.

Kurs STS: 50.00

Jednym z nominowanych jest również Jojo Rabbit. Film nowej gwiazdy światowego kina – Taiki Waititiego – to szalony komediodramat o młodym członku nazistowskiej organizacji, który staje przed sporym dylematem moralnym. Ironia, satyra i to wszystko wrzucone w wir II Wojny Światowej. Produkcja zupełnie inna niż pozostali kandydaci do Oscara. Mimo wszystko zwycięstwo byłoby już sporą niespodzianką.

Kurs STS: 75.00

Pozostałe filmy praktycznie nie mają szans na wygraną w kategorii „Najlepszy film” – jednak już sama nominacja jest dla nich dużych wyróżnieniem. Póki nie otwarto koperty z tym jednym tytułem to w stawce liczą się jeszcze Historia małżeńska (kurs STS: 100.00), Małe kobietki (kurs STS: 100) oraz Le Mans 66 (kurs STS: 250).

Gala rozdania Oscarów 2020 – kiedy? Gdzie oglądać?

Ceremonia odbędzie się w nocy z 9. lutego 2020 w Dolby Theatre w Los Angeles.  Początek o godzinie 2:00 w nocy czasu polskiego (noc z 9. na 10. lutego).
Transmisję będzie można obejrzeć w stacji Canal +.

Sprawdź ofertę bukmachera STS

Komentarze