Dziś jest: 20 maja 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Niemiecki Merkur Sportwetten GmbH przejmuje Totolotka

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wyraził zgodę na przejęcie przez niemiecką spółkę Merkur Sportwetten GmbH firmy bukmacherskiej Totolotek S.A.

Obecnie Totolotek kontrolowany jest przez grecką spółkę Intralot S.A., jednak niebawem się to zmieni. Grupa Intralot planuje skupić się na rynkach dla niej strategicznych, jak np. rynek Stanów Zjednoczonych.

Z kolei nowy właściciel Totolotka, należąca do grupy Gauselmann spółka Merkur Sportwetten GmbH to firma doskonale znana w wielu krajach Europy. Należą do niej doskonale znane w Europie marki, m.in. austriacki Cashpoint, niemiecki XTiP czy belgijski Betcenter. Teraz do grona tego dołączy również polski Totolotek. Nie jest jednak jeszcze wiadomo, czy nazwa Totolotek zostanie zachowana czy też pod skrzydłami nowego właściciela ulegnie ona zmianie.

Przypomnijmy, że spółka Totolotek S.A. z siedzibą w Warszawie posiada zezwolenie na legalną działalność bukmacherską w Polsce wydane w dniu 20 czerwca 2013 r. Nr. zezwolenia: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Jest to trzeci co do wielkości bukmacher funkcjonujący na naszym rynku. Firma zatrudnia ok. 560 pracowników i działa zarówno przez Internet jak i w punktach stacjonarnych, których posiada w całej Polsce ok. 260.

W niedalekiej przyszłości możemy więc spodziewać się sporych zmian w ofercie tego bukmachera.

Komentarze