Mural Kazimierza Górskiego gotowy! STS mecenasem projektu 

Źródło: www.sts.pl

Na warszawskim Mokotowie, w domu w którym przez wiele lat mieszkał Kazimierz Górski, powstał mural poświęcony pamięci „Trenera Tysiąclecia”. Mecenat nad projektem objął STS, sponsor polskiej reprezentacji w piłce nożnej. 

Mural Kazimierza Górskiego został stworzony z okazji 100. rocznicy urodzin szkoleniowca, który powszechnie uznawany jest za najwybitniejszego trenera piłkarskiego w historii Polski. Dzieło zajmuje 240 m2 powierzchni, a do jego wykonania zużyto ponad 40 litrów farb oraz ponad 1.000 elementów ceramicznych. Za jego projekt i wykonanie odpowiada duet artystyczny Czary-Mury, w skład którego wchodzą Marek Grela i Marta Piróg. Na muralu widnie ponad 9-metrowa postać Kazimierza Górskiego oraz znany chyba wszystkim Polakom cytat z trenera „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”.  

Stworzenie muralu zajęło dokładnie 21 dni, a jego oficjalne odsłonięcie nastąpiło 9 listopada na budynku znajdującym się przy ul. Madalińskiego 49/51 w Warszawie.  Mecenasem projektu jest bukmacher STS.

Jak opowiadają twórcy, poszukiwania sponsorów były długotrwałe i na początku nie znajdowały większego odzewu. Jednak pomysł, aby skontaktować się ze sponsorami piłkarskiej reprezentacji Polski, okazał się trafiony. Bukmacher STS zareagował na propozycję współpracy jako pierwszy i to on finalnie objął mecenat nad realizacją projektu.

Mateusz Juroszek, prezes STS przyznaje, że pomysł od razu się spodobał, a decyzja o podjęciu współpracy zapadła błyskawicznie. Mecenat muralu idealnie wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzoną przez STS. Jak podkreśla Juroszek, firma bukmacherska będąca wieloletnim dumnym sponsorem polskiego sportu, w tym reprezentacji Polski w piłce nożnej, może teraz pochwalić się także tym, że jest dumnym mecenasem muralu upamiętniającego najlepszego polskiego trenera. 

Przejdź na stronę bukmachera STS  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *