Dziś jest: 29 listopada 2023

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

mBank – prowizja za transakcje dotyczące zakładów bukmacherskich

Zła wieść płynie do klientów mBanku, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie lub uczestniczą w grach hazardowych innego rodzaju. Od 1 marca 2021 r. jeden z największych banków w Polsce będzie pobierał prowizję w wysokości 4% za wszelkie transakcje wykonywane przy użyciu kart kredytowych i debetowych, a które związane są z hazardem. 

Nowe zasady dotyczą tym samym zarówno transakcji dokonywanych w loteriach, totalizatorach, kasynach (stacjonarnych i internetowych), salonach gier na automatach oraz u bukmacherów. Jak widać, zapowiedziane zmiany dotyczyć będą wszystkich fanów gier hazardowych, którzy mają konto w mBanku i korzystają z karty w celach związanych z uprawianiem hazardu. Warto przy okazji dodać, że transakcji we wszelkiego rodzaju punktach związanych z uprawianiem hazardu mogą dokonywać wyłącznie pełnoletni użytkownicy kart – dotyczy to także hazardu oferowanego przez internet. 

Przypomnijmy też, że nie tylko mBank obłożył graczy obstawiających zakłady bukmacherskie oraz uczestniczących w innych grach hazardowych tego typu opłatą. Już ponad miesiąc temu komunikat o podobnym posunięciu wydał bank ING. Nowa prowizja w ING będzie nieco niższa – wyniesie 3% i obowiązywać zacznie trochę później – od 29 marca 2021 r. 

Wprowadzane zmiany są kolejnym obciążeniem finansowym dla graczy. W przypadku osób wnoszących zakłady bukmacherskie jest to dodatkowa niemała opłata związana z grą. Po pierwsze typerzy grający u legalnych bukmacherów obciążeni są koniecznością opłacania 12-procentowego podatku od gier, który jest potrącany od każdego zakładu w momencie jego obstawiania. Po drugie wygrane przekraczające kwotę 2280 zł wiążą się z koniecznością odprowadzenia do fiskusa 10-procentowego podatku od wygranej. Kilkuprocentowa opłata za transakcję kartą na pewno nie spotka się więc z entuzjazmem graczy, którzy zapewne będą sięgać po inne sposoby na dokonanie transferu środków. Jest jednak dość prawdopodobne, że kolejne banki pójdą w ślad ING i mBanku i w niedalekiej przyszłości także wprowadzą podobne opłaty za transakcje związane z hazardem. W takiej sytuacji warto pamiętać o innych metodach dokonywania płatności bezgotówkowych, np. przy użyciu portfeli elektronicznych.

Komentarze