Legia Warszawa podejmie Piast Gliwice. Kto faworytem bukmacherów do wygranej?

Jesienią Tom Hateley walczył z Legią, tym razem zabraknie go na murawie. Gliwice, 24.10.2021.
Autor: Andrzej Grygiel, Źródło: PAP, Dostawca: PAP.

Będące na fali Legia Warszawa i Piast Gliwice zmierzą się w kolejnym meczu na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Choć obie ekipy w lidze zajmują już spokojne lokaty, to pojedynek w Warszawie zapowiada się ciekawie. Jakie są kursy bukmacherskie na to spotkanie? Sprawdziliśmy je w ofercie legalnych bukmacherów.

Wszyscy w dobrej formie

Zarówno Piast Gliwice, jak i Legia Warszawa, są ostatnio w bardzo dobrej formie. Szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy rundę jesienną tego sezonu, gdzie przede wszystkim Legia Warszawa prezentowała się znacznie poniżej oczekiwań i była mocno zamieszana w walkę o utrzymanie, co potwierdzali w kursach bukmacherzy.

Obecnie sytuacja się odwróciła. Legia Warszawa i Piast Gliwice nie przegrały żadnego z ostatnich swoich ośmiu meczów w PKO BP Ekstraklasie. To sprawia, że przed spotkaniem w ramach 29. kolejki tego sezonu Piast Gliwice jest na siódmej lokacie i ma nadal teoretyczne szanse na walkę o europejskie puchary, choć bukmacherzy raczej nie stawiają Piasta w roli faworyta do powodzenia tej misji. Legia Warszawa jest na miejscu dziewiątym i bezpiecznie zakończy obecne zmagania, mając już daleko za sobą widmo spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Większość bukmacherów wycofała już kursy na spadek Legii lub znacząco podniosła kursy na takie zdarzenie.

Dla kogo ten mecz ma większe znaczenie? Patrząc na to, że Piast Gliwice pod wodzą Waldemara Fornalika może jeszcze włączyć się do gry o puchary, należy przypuszczać, że więcej do ugrania będą mieli goście. Legia Warszawa w tym sezonie nie ma już większych szans na zwojowanie czegoś w lidze, zatem gra jedynie dla poprawienia humorów kibiców i zbudowanie atmosfery pod kolejne rozgrywki.

Jak w ostatnich meczach bezpośrednich wyglądały potyczki Piasta Gliwice i Legii Warszawa? Lepsze statystyki ma zespół Waldemara Fornalika. Piast u siebie wygrał pierwszy w tym sezonie mecz obu ekip. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Było to w październiku minionego roku, zatem od tego czasu Legia Warszawa istotnie poprawiła swoją ligową postawę.

W kwietniu 2021 to Legia Warszawa wygrała 1:0 w Gliwicach. Było to jeszcze w mistrzowskim sezonie klubu z Warszawy. W marcu Piast Gliwice wygrywał w Fortuna Pucharze Polski 2:1 przy Łazienkowskiej. Wcześniej dwa mecze PKO BP Ekstraklasy w Warszawie kończyły się remisami – 2:2 oraz 1:1.

Jak bukmacherzy widzą najbliższą konfrontację? Faworytem w przedmeczowych zakładach bukmacherskich są gospodarze, czyli Legia Warszawa. Jeszcze kilka tygodni temu mogło być to nie do pomyślenia, ale bukmacherzy nie mogą przejść obok dobrej formy piłkarzy wciąż aktualnego mistrza Polski. Piast Gliwice także radzi sobie dobrze, ale gra na wyjeździe. Ponadto zagra z większą presją.

Dodatkowo Piast Gliwice będzie musiał radzić sobie z drobnymi problemami kadrowymi. W meczu na pewno zabraknie pauzującego za kartki Toma Hateleya. Czy to wystarczy, aby Legia sprawdziła się w roli bukmacherskiego faworyta? Przekonamy się już wkrótce.

Kursy bukmacherskie na mecz Legia Warszawa – Piast Gliwice

Betfan: Legia Warszawa – 2.34, remis – 2.90, Piast Gliwice – 3.55
Fortuna: Legia Warszawa – 2.22, remis – 3.25, Piast Gliwice – 3.65
Superbet: Legia Warszawa – 2.25, remis – 3.10, Piast Gliwice – 3.65
STS: Legia Warszawa – 2.20, remis – 3.10, Piast Gliwice – 3.65

PKO BP Ekstraklasa. Legia Warszawa – Piast Gliwice. Kiedy mecz? Gdzie oglądać?

Początek meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy w poniedziałek, 18 kwietnia o godzinie 20:00. Transmisja spotkania Legia Warszawa – Piast Gliwice dostępna będzie w Canal+ Sport.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *