Kto zostanie Sportowcem Roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”? Bukmacherzy oceniają szanse

Rok 2020 jest bardzo udany dla polskiego sportu. Sukcesy na arenach międzynarodowych powodują, że wybór Sportowca Roku nie będzie łatwym zadaniem. Wielu legalnych bukmacherów już teraz zastanawia się kto zgarnie statuetkę – kursy na takie zdarzenie można znaleźć w ich ofertach. Sprawdźmy niektóre z typów.

Kto Sportowcem Roku?

Do plebiscytu „Przeglądu Sportowego” zostało jeszcze trochę czasu. Ważne jest to, że najlepszego sportowca wybierają kibice w głosowaniu – więc trzeba pamiętać nie tylko o sukcesach, ale też sympatiach dla danego zawodnika lub zawodniczki. W głowach fanów często zostają „świeże” wydarzenia i to także może mieć wpływ na końcowe rezultaty. Z pewnością już teraz jest kilkoro faworytów do zwycięstwa.

Wśród nich warto wymienić przede wszystkim trzy nazwiska: Robert Lewandowski, Bartosz Zmarzlik, Iga Świątek. Każdy może rok 2020 zapisać jako niezwykle udany i może liczyć się w walce o tytuł Sportowca Roku.

Robert Lewandowski w końcu wygrał upragnioną Ligę Mistrzów. Ponadto zdobył Mistrzostwo Niemiec i Puchar Niemiec. Potrójną koronę świętował nie tylko drużynowo ale i indywidualnie, zgarniając tytuły króla strzelców we wszystkich rozgrywkach. Został doceniony na gali UEFA, gdzie zdobył tytuł piłkarza roku. W oczach ekspertów był również jednym z najpoważniejszych kandydatów do wygrania Złotej Piłki – ten plebiscyt został jednak odwołany.

Bartosz Zmarzlik powtórzył ubiegłoroczny sukces i został Indywidualnym Mistrzem Świata na żużlu. W tym sezonie cykl Grand Prix wyglądał nieco inaczej ale nie można nie docenić pracy jaką Zmarzlik wykonał. Przed rokiem mobilizacja żużlowego środowiska była tak ogromna, że zawodnik wygrał w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Jeśli fani speedwaya znów będą chcieli wziąć sprawy w swoje ręce to Zmarzlik będzie poważnym kandydatem do wygranej.

Iga Świątek wygrała singlowy turniej na kortach Rolanda Garrosa. Uczyniła to w wielkim stylu, nie tracąc nawet seta. To co działo się po jej sukcesie można porównać do lat Małyszomanii czy Kubicomanii. Młoda zawodniczka skradła serca kibiców i dała Polsce pierwszy tytuł wielkoszlemowy w singlu. Tenisistka wygrywając jedną z najważniejszych imprez w sportowym – nie tylko tenisowym – kalendarzu z pewnością wskoczyła wysoko w rankingach ulubionych sportowców.

Kto zostanie Sportowcem Roku? Zobacz kursy u wybranych bukmacherów

BetFan: Lewandowski – 1.90, Świątek – 2.75, Zmarzlik – 8.00
Fortuna: Lewandowski – 2.15, Świątek – 2.15, Zmarzlik – 7.50
BetClic: Lewandowski – 1.85, Świątek – 2.65, Zmarzlik – 8.00
LVBet: Lewandowski – 2.10, Świątek – 2.70, Zmarzlik – 7.50
STS: Lewandowski – 2.00, Świątek – 2.35, Zmarzlik – 7.50

Kto jeśli nie faworyci?

Wydaje się, że zwycięscy plebiscytu trzeba upatrywać w kimś ze wspomnianej wyżej trójki. Jednak bukmacherzy w swoich typach nie pomijają również Jana Błachowicza, mistrza UFC. Mieszane sporty walki w Polsce również są popularne i „Cieszyński Książe” zdobywając pas najważniejszej federacji zdobył należyte uznanie w oczach fanów.

Przy okazji zbliżającego się sezonu zimowego nie można pominąć także skoczków narciarskich – Dawid Kubacki czy Kamil Stoch mogą w kilka tygodni przewrócić losy całego plebiscytu jeśli tylko będą w odpowiedniej formie. Skoki narciarskie w Polsce są niezwykle popularne i dlatego reprezentantów tej dyscypliny także można uznać za potencjalnych rywali Lewandowskiego, Zmarzlika czy Świątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *