Kto będzie następnym trenerem Newcastle? Zmiany w „nowej potędze” przewiduje BETFAN

W Anglii rodzi się nowa futbolowa potęga. Mike Ashley pozbył się klubu Newcastle United, który przeszedł z ręce funduszu inwestycyjnego z Arabii Saudyjskiej. Nowi właściciele snują wielkie plany przed ekipą Srok. Wielkie transfery, budżet klubu mający przebić katarskie wsparcie dla Manchesteru City czy PSG. To ma być początek budowania najlepszego klubu na świecie. Tak twierdzą nowi właściciele a bukmacherzy przewidują, że wraz ze wzmacnianiem składu w klubie pojawi się też nowy trener.

Następny stały trener Newcastle United – kursy w Betfan

Obecnym menadżerem zespołu jest Steve Bruce. Niespełna 60-letni szkoleniowiec nie jest jednak marką, która „przystoi” do nowego projektu. Prowadzone przez niego Newcastle w tym sezonie plasuje się na 13. miejscu w tabeli Premier League. Co prawda w mediach pojawiły się tytuły, że to „Steve Bruce dostanie 200 mln na transfery”. Jednak równie szybko zaczęły się spekulacje, kto ma go zastąpić na stanowisku trenera?

Na giełdzie nazwisk nie brakuje poważnych kandydatów. Listę otwiera były trener Srok – Rafa Benitez. Hiszpan miałby wrócić na St. James’ Park i tym razem skompletować zespół bez znacznych ograniczeń budżetowych. To m.in. one miały wpływ na to, że Benitez pożegnał się z Newcastle. Bukmacherzy szanse na powrót Rafy oceniają jako dość prawdopodobne.

Rafa Benitez następnym trenerem Newcastle – kurs 2.00

W angielskich mediach spekuluje się także o możliwym zatrudnieniu, pozostających aktualnie bez klubu, Massimiliano Allegriego lub Mauricio Pochettino. Urodzony w Livorno Allegri chętnie podjąłby nowe wyzwanie w swojej karierze. Po przygodzie z Juventusem kierunek brytyjski wydaje się łakomym kąskiem, a wizja perspektywicznego projektu Newcastle z pewnością kusi.

Massimiliano Allegri następnym trenerem Newcastle – kurs 3.00

Jeśli chodzi o Pochettino to przemawia za nim doświadczenie w Premier League. Były trener Tottenhamu był już przymierzany do kilku klubów, jednak nic z tego nie wyszło. Wydaje się jednak, że to dobry moment by Mauricio Pochettino powrócił na ławkę trenerską. Czy jego nowym miejscem pracy będzie Newcastle? To wydaje się całkiem logicznym rozwiązaniem. Sam szkoleniowiec ma coś do udowodnienia w Premier League a nowi właściciele będą mogli liczyć na doświadczonego w boju pracownika.

Mauricio Pochettino następnym trenerem Newcastle – kurs 6.00

Bukmacherzy biorą pod uwagę również kilka innych, choć już zdecydowanie mniej oczywistych nazwisk. Na liście jest choćby Eddie Howe, któremu kończy się umowa z Bournemouth. Trener reprezentacji Hiszpanii – Luis Enrique czy Steven Gerrard – obecnie pracujący w Glasgow Rangers.

Kto następnym trenerem Newcastle?
Eddie Howe – kurs 15.00, Luis Enrique – kurs 15.00, Steven Gerrard – kurs 18.00, Marcelo Bielsa – kurs 25.00, Roberto Martinez – kurs 25.00, Julian Nagelsmann – kurs 30.00, Laurent Blanc – kurs 30.00

Czy Steve Bruce na pewno pożegna się z funkcją trenera Newcastle w najbliższych tygodniach? Mnogość medialnych doniesień pozwala sądzić, że temat ten jest bardzo prawdopodobny. O ile Bruce może dostać szanse na dokończenie obecnego sezonu (o ile ten zostanie wznowiony), o tyle nowe rozgrywki zapewne Sroki rozpoczną już z innym menadżerem.

Sprawdź ofertę bukmachera Betfan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *