Dziś jest: 23 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Jak ciepły będzie Bałtyk w Gdyni na koniec marca? Kurs na to przygotował Betclic

Dywagacje pogodowe mają to do siebie, że naprawdę ciężko stwierdzić coś pewnego na okres dłuższy niż kilka dni. Można jednak pokusić się o pewne przewidywania i przyjrzeć się choćby… temperaturze wody w Morzu Bałtyckim! To nie żart – bukmacherzy już teraz zastanawiają się jak nadmorski klimat będzie wyglądał na koniec pierwszego kwartału 2020 roku.

Temperatura Bałtyku w Gdyni powyżej 6.5 st Celsjusza? – kurs Betclic

Bukmacherzy za temperaturę wyjściową uznali 6.5 st Celsjusza. Dokładna data zmierzenia tej wartości to 31. marca 2020. Czy ta liczba to dużo? W skali letnich temperatur na pewno nie, jednak w przypadku 11 dnia kalendarzowej wiosny trudno liczyć na upały w powietrzu, a co dopiero w morskiej wodzie.

W tym miejscu musimy też pamiętać, że temperatura wody zmienia się w innym tempie niż temperatura powietrza. Wartości w akwenach rosną wolniej – tym bardziej w morzach. Jednak z drugiej strony warto wspomnieć, że Gdynia położona jest w zatoce. Tu temperatura wzrośnie szybciej niż przy otwartym wybrzeżu.

Ostatni czas to rekordy jeśli chodzi o temperatury. W wielu miejscach Polski nigdy nie było tak ciepło o tej porze roku. Co za tym idzie możemy mieć nadzieję, że równie szybko wzrastać będzie temperatura wody. Z drugiej jednak strony – nie jest wykluczony opóźniony atak zimy, a wówczas na koniec marca Bałtyk może być zimniejszy niż wskazywałaby na to średnia z ostatnich lat.

Według pomiarów od 2014 do 2019 roku temperatura Morza Bałtyckiego w Gdyni wzrasta właśnie w okolicach marca. Średnia w tych latach dla początku marca to 3.6 °C z kolei kwiecień to aż 7.0 °C. Przy utrzymaniu obecnej tendencji pogodowej można domniemywać, że w tym roku ta temperatura będzie jeszcze wyższa. W styczniu tego roku w Gdyni zmierzono 4.5 st Celsjusza w Bałtyku. Było to więc powyżej średniej dla marca z lat minionych.

Bukmacherzy wierzą, że temperatura powyżej 6.5 stopnia w Bałtyku w Gdyni jest możliwa na koniec kwartału. Kursy na to wydarzenie w Betclic:

  • TAK – 1.58
  • NIE – 2.20

Ostatnie prognozy pogody są dość optymistyczne i wiele wskazuje na to, że w tym roku – poza obszarem górskim – ciężko będzie o prawdziwą, białą zimę. Czas pokaże czy już na koniec marca będziemy mogli mówić, o nie tylko kalendarzowej, ale też rzeczywistej wiośnie. I czy Morze Bałtyckie w zatoce również osiągnie zakładaną temperaturę.

Sprawdź ofertę bukmachera Betclic

Komentarze