Hiszpania – Szwecja. Mecz o 1 miejsce w grupie?

Sergio Busquets i Joao Felix podczas meczu towarzyskiego między Hiszpanią a Portugalią, 8 czerwca 2021
EPA/Kiko Huesca
PAP/EPA.

Stadion w Sevilli będzie areną zmagań Hiszpanów i Szwedów. Gospodarze nieśmiało liczą na osiągnięcie sukcesu podczas mistrzostw, a niektórzy bukmacherzy stawiają ich w gronie jednego z czterech faworytów do triumfu, wieszcząc, że osiągną co najmniej półfinał. Sytuację podopiecznych Luisa Enrique skomplikował jednak koronawirus, przez który początek mistrzostw stracą Busquets i Llorente. Podobnie rzecz ma się w szeregach Szwedów i w meczu z Hiszpanią zabraknie Kulusevskiego i Svanberga.

Hiszpania zagadką

Forma Hiszpanów jest wielką niewiadomą. Jednym z zauważalnych problemów jest brak regularności. Świetne mecze przeplatają ze słabszymi. Potrafią rozbić 6:0 Niemców, by w kolejnym meczu zremisować po bezbarwnej z Grecją. Luis Enrique zaskoczył powołaniami i w kadrze zabrakło na przykład Sergio Ramosa czy Saula. Kontrowersje wzbudziło powołanie Fabiana Riuza, który rozegrał bardzo przeciętny sezon. Wciąż jednak jest to zespół o dużej jakości indywidualnej i zapewne będzie groźny dla każdego. Niemniej wydaje się, że znajdują się oni przynajmniej o półkę niżej niż główni faworyci do triumfu.

Solidni Szwedzi

Gdyby szukać przymiotnika, który najlepiej definiuje grę Szwedów, najpewniej byłby to przymiotnik „solidny”. Grają bezkompromisowo. Od 2019 roku nie zremisowali meczu. Punktują jednak głównie ze średniakami i słabeuszami. Natomiast kiedy przychodzi do pojedynku z wyżej notowanym rywalem, to najczęściej schodzą z boiska pokonani. W tym roku zanotowali komplet pięciu zwycięstw, ale trzeba pamiętać, że mierzyli się z rywalami co najwyżej przeciętnymi. Sporym osłabieniem u progu mistrzostw jest brak Kulusevskiego. Skrzydłowy Juventusu rozwija się znakomicie i był kandydatem na jedną z gwiazd turnieju.

Liczba bramek 2,5 – kursy bukmachera STS:
powyżej – 1.98, poniżej – 1.84,

Obie drużyny strzelą gola – kursy bukmachera STS:
TAK – 2.35, NIE – 1.60,

Moreno zdobędzie bramkę – kursy bukmachera STS:
TAK – 2.35,

Szwecja bez kompleksów, ale z pokorą

Historia przemawia za Hiszpanią. Szwedzi zaliczyli serię 17 meczów bez remisu, z 6 porażkami i 11 zwycięstwami, a ostatni remis padał właśnie w meczu z dzisiejszymi rywalami w eliminacjach do EURO. Wyrównująca bramka dla Hiszpanów padła w samej końcówce, co pokazuje, że podopieczni Anderssona nie stoją dzisiaj na straconej pozycji. Jednak z pięciu ostatnich starć z zawodnikami z Półwyspu Iberyjskiego wygrali tylko raz, a 3 razy schodzili z placu pokonani.

Kursy bukmacherskie na mecz Hiszpania – Szwecja

STS: Hiszpania – 1.40, remis – 4.50, Szwecja – 8.80
Betfan: Hiszpania – 1.39, remis – 4.65, Szwecja – 8.60
Fortuna: Hiszpania – 1.42, remis – 4.60, Szwecja – 9.40
Etoto: Hiszpania – 1.44, remis – 4.90, Szwecja – 9.20
NobleBet: Hiszpania – 1.37, remis – 5.00, Szwecja – 9.40
eWinner: Hiszpania – 1.38, remis – 4.89, Szwecja – 9.14
Superbet: Hiszpania – 1.40, remis – 5.10, Szwecja – 11.20
PZBuk: Hiszpania – 1.33, remis – 5.00, Szwecja – 10.00
Totalbet: Hiszpania – 1.37, remis – 5.20, Szwecja – 9.60
Betclic: Hiszpania – 1.39, remis – 4.80, Szwecja – 9.00
LVBet: Hiszpania – 1.38, remis – 5.00, Szwecja – 9.75
Fuksiarz: Hiszpania – 1.34, remis – 5.00, Szwecja – 9.40

Hiszpania – Szwecja. Kiedy mecz? Gdzie oglądać?

Mecz w poniedziałek, 14 czerwca. Początek o godzinie 21:00. Transmisja na TVP.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *