Hiszpania – Polska. Odbudować zaufanie

Robert Lewandowski po meczu ze Słowacją, 14 czerwca 2021
Igor Russak/dpa
PAP/DPA

Powiedzieć, że reprezentacja Polski zawiodła w swoim pierwszym meczu na EURO to jak nic nie powiedzieć. Większość kibiców nie dopuszczała do siebie rozwiązania innego niż zwycięstwo ze Słowacją. Podobnego zdania byli zresztą bukmacherzy, którzy w komplecie stawiali na większe szanse Polaków. Kursy na nasze zwycięstwo wynosiły między 1.80 a 2.00. Kurs na Słowaków sięgał nawet 5.75. Futbol jednak kolejny raz napisał niespodziewany scenariusz i 19 czerwca na stadionie w Sewilli Polska stanie przed arcytrudnym zadaniem. Po pierwsze, nasi piłkarze muszą odzyskać zaufanie fanów. Po drugie, urwać choć punkt Hiszpanii, by mieć jeszcze szanse na włączenie się do walki o awans. Niestety oba te zadania wydają się nad wyraz skomplikowane, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę naszą postawę w meczu ze Słowacją.

Hiszpanie jak po swoje?

Nie może dziwić, że bukmacherzy nie dają nam właściwie żadnych szans. Hiszpania co prawda straciła punkty ze Szwecją, ale wykreowała sobie sporo sytuacji i dominowała na boisku przez pełne 90 minut. Można przypuszczać, że podobny będzie obraz meczu z Polską. Pytanie, czy potrafimy cierpieć jak Szwedzi i zagrać równie skutecznie w defensywie. Remis ze Skandynawami wynikał w dużej mierze z niskiej skuteczności, ale na samą grę patrzyło się z dużą przyjemnością i można było wrócić pamięcią choćby do EURO 2012, gdzie Hiszpanie odbierali piłkę przeciwnikowi i właściwie przez 90 minut nie oddawali jej. Wydaje się jednak, że brakuje im w tym momencie wykonawców, którzy pozwolą nawiązać do tamtych czasów. Niemniej w spotkaniach z Polską i Słowacją zdobycie mniej niż 6 punktów będzie można rozpatrywać w kategoriach niespodzianki.

Trudno uwierzyć

Mecz ze Słowacją spowodował tak ogromne rozczarowanie postawą naszych reprezentantów, że właściwie po pierwszym meczu zgasły w sercach fanów jakiekolwiek nadzieje na pozytywny rezultat podczas tych mistrzostw. Jeszcze bardziej niż wynik rozczarował styl Polaków, a właściwie jego brak, bo dobrej gry było tam jak na lekarstwo. Właściwie poza kilkoma zrywami trudno było dostrzec w naszej grze jakiekolwiek pozytywne przesłanki. Równie rozczarowujące było zachowanie naszych kadrowiczów po meczu. Żaden z doświadczonych graczy nie wziął „na klatę” odpowiedzialności za wynik, a na pożarcie zostali rzuceni młodsi zawodnicy o nieco słabszej pozycji w kadrze. Trudno też o optymistyczne oczekiwania w kontekście faktu, iż Hiszpania nigdy nam szczególnie nie leżała. Ten sposób gry w piłkę zawsze sprawiał nam ogromne problemy. Wspomnijmy choćby lanie jakie naszej młodzieżówce sprawili hiszpańscy rówieśnicy podczas mistrzostw Europy we Włoszech, czy klęskę 0:6 kadry Franciszka Smudy. Niestety, szukając podstaw do optymizmu musimy się ograniczyć do stwierdzenia, że futbol nie takie scenariusze widział.

Liczba bramek 3,5 – kursy bukmachera STS:
powyżej – 2.95, poniżej – 1.40,

Obie drużyny strzelą gola – kursy bukmachera STS:
TAK – 2.16, NIE – 1.70,

Lewandowski zdobędzie bramkę – kursy bukmachera STS:
TAK – 3.50,

Bilans wstydu

Aby uplastycznić sobie fakt, jak bardzo nie pasuje nam gra Hiszpanów wystarczy spojrzeć na historię naszych bojów. Dziesięciokrotnie mierzyliśmy się z Hiszpanią i schodziliśmy z boiska pokonani aż 8 razy. Wygraliśmy tylko raz, w meczu towarzyskim w 1980 roku. Trenerem był wówczas Ryszard Kulesza, a Hiszpanię prowadził Jose Santamaria.

Kursy bukmacherskie na mecz Hiszpania – Polska

STS: Hiszpania – 1.40, remis – 4.75, Polska – 9.50
Betfan: Hiszpania – 1.40, remis – 4.70, Polska – 7.70
Fortuna: Hiszpania – 1.40, remis – 5.00, Polska – 9.90
Etoto: Hiszpania – 1.42, remis – 5.20, Polska – 8.80
NobleBet: Hiszpania – 1.38, remis – 5.15, Polska – 9.50
eWinner: Hiszpania – 1.38, remis – 4.91, Polska – 8.83
Superbet: Hiszpania – 1.42, remis – 4.75, Polska – 8.60
PZBuk: Hiszpania – 1.35, remis – 5.00, Polska – 8.75
Totalbet: Hiszpania – 1.40, remis – 5.20, Polska – 8.60
Betclic: Hiszpania – 1.40, remis – 4.80, Polska – 9.40
LVBet: Hiszpania – 1.39, remis – 4.90, Polska – 9.20
Fuksiarz: Hiszpania – 1.40, remis – 4.70, Polska – 8.00

Hiszpania – Polska. Kiedy mecz? Gdzie oglądać?

Mecz w sobotę, 19 czerwca. Początek o godzinie 21:00. Transmisja w TVP 1, TVP 4K i TVP Sport.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *