Dla kogo triumf w Raw Air? Zobacz kursy w STS

Przed skoczkami kolejna edycja turnieju Raw Air. Od piątku 6.03 do niedzieli 15.03 zawodnicy rywalizować będą na norweskich skoczniach. Do klasyfikacji całego turnieju wliczane są cztery konkursy indywidualne, dwa drużynowe oraz cztery prologi. Wszystko to na czterech obiektach – w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Kto wygra tegoroczne zmagania w Norwegii? Sprawdź kursy w STS.

Kursy na zawody Raw Air w skokach narciarskich – sprawdź w STS

Pierwsze skoki zawodnicy oddadzą w przeddzień konkursu drużynowego w Oslo. W piątek 6.03 czeka ich trening oraz prolog. W sobotę odbędzie się konkurs drużyny, a w niedzielę konkurs indywidualny na skoczni Holmenkollbakken.

Już w poniedziałek 9.03 zmagania przeniosą się do Lillehammer, gdzie skoczków czeka trening i prolog przed wtorkowymi zawodami. Na ten dzień zaplanowano konkurs indywidualny. Po nim nie będzie czasu na odpoczynek. Środa – 11.03 – oficjalny trening i prolog w Trondheim. Tu w czwartek rozegrany będzie kolejny konkurs indywidualny.

Na zakończenie skoczkowie udadzą się na mamucią skocznię w Vikersund. W piątek 13.03 czeka ich trening i prolog. W sobotę zmagania drużynowe, a w niedzielę kolejny konkurs indywidualny. Na tym zakończy się tegoroczna rywalizacja w cyklu Raw Air. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów – do klasyfikacji liczyć się będzie 16 skoków. Mowa o skokach w prologach i konkursach.

Kto jest faworytem do wygrania Raw Air?

Stefan Kraft – 2.00, Karl Geiger – 4.00, Dawid Kubacki – 12.00, Stefan Leyhe – 15.00
Ryoyu Kobayashi – 15.00, Kamil Stoch – 18.00, Marius Lindvik – 20.00

Zmagania w Norwegii będą niezwykle ciekawe – o ile nie storpeduje ich niekorzystna pogoda. Z kolejnej strony, zawodnicy nadal będą też liczyć punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po nawarstwieniu skoków podczas tygodnia z Raw Air, trzeba będzie jeszcze zebrać siły na Mistrzostwa Świata w lotach, które odbędą się w Planicy. Warto więc zastanowić się jaką taktykę zastosują zawodnicy.

Skoki narciarskie w Norwegii. Turniej Raw Air – kiedy? Gdzie oglądać?

Zmagania w ramach turnieju Raw Air odbywać się będą od piątku 6.03 do niedzieli 15.03.
Transmisje będzie można oglądać w TVP 1, TVP Sport oraz Eurosporcie.

Sprawdź ofertę bukmachera STS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *