Dla kogo argentyńska mączka okaże się szczęśliwa? Kursy na triumf w turnieju ATP w Buenos Aires

Chociaż jeszcze do niedawna cały tenisowy świat emocjonował się tym, co działo się podczas wielkoszlemowego Australian Open, to jednak od kilku dni wróciliśmy do rzeczywistości, co oznacza nic innego, jak rozgrywanie turniejów rangi ATP. W tym tygodniu tenisiści nie mogą narzekać na brak wyboru, bowiem mogą wybrać imprezy głównego cyklu rozgrywane na trzech innych kontynentach – w Montpellier, Nowym Jorku czy Buenos Aires. Ciekawą ofertę przygotował bukmacher STS, u którego możemy typować zawodnika, który okaże się najlepszy w stolicy Argentyny!

Argentina Open – bo tak brzmi oficjalna nazwa turnieju ATP 250 w Buenos Aires – to impreza z kilkudziesięcioletnią tradycją. Jej pierwsza edycja odbyła się w 1993 roku, a następnie, poza przerwą w latach 1996-2000, była rozgrywana corocznie. W przeszłości po triumf w argentyńskim turnieju sięgały prawdziwe tuzy zmagań na kortach ziemnych, takie jak: Carlos Moya, Juan Carlos Ferrero, Tommy Robredo, Nicolas Massu, David Ferrer czy Rafael Nadal. W ubiegłym roku najlepszy w Buenos Aires okazał się Marco Cecchniato, który zamierza bronić tytułu. Reprezentant Włoch do zmagań przystąpi po dwóch porażkach z rzędu, bowiem musiał uznać wyższość swoich rywali w finale turnieju ATP Challenger Tour w Punta del Este (Thiago Monteiro) oraz w pierwszej rundzie imprezy ATP w Cordobie (Juan Ignacio Londero).

Obecnie 73. tenisista świata nie zalicza się do grona faworytów tegorocznej edycji tego turnieju. Bukmacher STS na jego potencjalne zwycięstwo w Buenos Aires wystawił kurs 15.00. Co ciekawe – Cecchinato na inaugurację zmierzy się z Roberto Carballesem-Baeną, z którym grał również w 2019 roku. Wówczas górą był włoski tenisista.

Największe szanse na wygranie Argentina Open daje się dwóm reprezentantom gospodarzy. Wręcz murowanym faworytem STS jest Diego Schwartzman, który w Buenos Aires zagra z numerem jeden. Kurs na jego potencjalny triumf wynosi 3.75, natomaist w przypadku Guido Pelli jest to 10.00. W gronie kandydatów do końcowego zwycięstwa jest również Christian Garin, który po tym, jak w finale pokonał wspomnianego Schwartzmana, został świeżo upieczonym mistrzem turnieju ATP w Cordobie. STS na wygranie całej imprezy przez reprezentanta Chile wystawił współczynnik 10.00.

Sprawdź ofertę bukmachera STS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *