Dziś jest: 13 czerwca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Dawid Kubacki z Kryształową Kulą? Kursy bukmachera Fortuna na zdobywcę Pucharu Świata

Dawid Kubacki jest obecnie w rewelacyjnej formie i pnie się w górę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ostatnio Polak dwukrotnie triumfował w Titisee-Neustadt i dopisał 200 punktów do łącznej puli całego cyklu. Dobra dyspozycja sprawia, że Kubacki stał się jednym z faworytów w rywalizacji o Kryształową Kulę. Kto jeszcze znajduje się w czołówce i jak szanse na końcowy triumf widzą bukmacherzy?

Puchar Świata w skokach narciarskich – faworyci

Aktualnym liderem Pucharu Świata w sezonie 2019/2020 jest Karl Geiger. Niemiec ma na swoim koncie 886 punktów. Drugi w klasyfikacji generalnej Stefan Kraft zgromadził 803 punkty, a tuż za nim jest Ryoyu Kobayashi, który ma w swoim dorobku 795 punktów. Dawid Kubacki znajduje się tuż za podium – do tej pory zdobył 764 punkty.

Na korzyść Polaka przemawia równa, a nawet zwyżkowa forma w ostatnich konkursach. Po wygranej w Bischofshofen (która dała Kubackiemu triumf w Turnieju Czterech Skoczni), dwukrotnie zajął trzecie miejsce w Val di Fiemme, by następnie wygrać dwa konkursy w Titisee-Neustadt. W sumie na podium zawodów Pucharu Świata stawał on w ostatnich ośmiu zawodach z rzędu. To zdecydowana poprawa względem pierwszej części sezonu, w której najwyższą lokatą Kubackiego było 5. miejsce w Niżnym Tagile.

Karl Geiger co prawda na półmetku zmagań na podium był o jeden raz mniej, ale za to tylko w jednym przypadku wypadł z czołowej 10 na koniec zawodów. Niemiec zatem regularnością może imponować – co przekłada się na żółty plastron lidera klasyfikacji w tym momencie. Stefan Kraft podium zaliczył sześciokrotnie, a zdarzały mu się również wpadki. Na otwarcie sezonu był 21. w Wiśle, potem 18. w Engelbergu czy 13. w Ga-Pa. Ostatni konkurs zakończył na 11. lokacie. Także Kobayashi stawał na podium w sześciu zawodach – ale sporo stracił podczas włoskich konkursów, gdzie klasyfikowany był na miejscach 26 i 25.

Do końca sezonu pozostało jeszcze 15 konkursów indywidualnych, w tym loty w Bad Mitterndorf (2 konkursy indywidualne) i Vikersund (1 indywidualny).

Fortuna zwycięscy cyklu upatruje w jednym ze wspomnianych czterech zawodników. Obecnie szanse ocenia następująco:

  • Ryoyu Kobayashi – kurs 3.50
  • Karl Geiger – kurs 4.00
  • Stefan Kraft – kurs 4.50
  • Dawid Kubacki – kurs 5.00

Lider klasyfikacji generalnej nie jest zatem upatrywany jako główny kandydat do zdobycia tytułu, ale cała czwórka ma porównywalne szanse zdaniem ekspertów.

Puchar Świata w skokach – najbliższy konkurs, gdzie oglądać?

W najbliższy weekend zawodnicy rywalizować będą w Zakopanem.
W piątek 24. stycznia mają odbyć się dwa treningi oraz kwalifikacje. W sobotę (25.01) ma odbyć się konkurs drużynowy, a w niedzielę (26.01) konkurs indywidualny.
Zmagania w telewizji oglądać można na kanałach: TVP1, TVP Sport oraz Eurosport.

Komentarze