Anglia – Dania. Is football coming home?

Reprezentacja Anglii w meczu z Czechami podczas Euro 2020, 22.06.2021
Źródło: PA Images Contributor, Autor: Mark Pain, Dostawca: PAP/PA

Anglia jeszcze nigdy nie dostąpiła zaszczytu występu w finale mistrzostw Europy. Na etapie półfinału ostatnio znaleźli się w 1996 kiedy organizowali EURO. Dania nie tylko w finale już grała, ale nawet miała okazję wznieść trofeum za zwycięstwo. W środowy wieczór na Wembley okaże się, która z ekip będzie miała okazję zmierzyć się z Włochami w finale.

Ekonomiczna Anglia

Podopieczni Garetha Southgate’a prezentują się dość oszczędnie. Od początku mistrzostw dają się słyszeć nieśmiałe narzekania na styl gry Anglików, którzy nie wykorzystują ofensywnego potencjału, a zamiast tego prezentują futbol pragmatyczny, obliczony na wynik. Anglicy nie stracili dotychczas bramki na EURO, dopuszczają przeciwników do niewielkiej liczby okazji, a jeśli już do tego dochodzi, to fantastycznie broni Pickford lub sprzyja im szczęście. Ogromną siłą Brytyjczyków są również rezerwowi, którzy wchodząc na boisku zazwyczaj dają drużynie pozytywny impuls. W świetnej formie jest Grealish, który znakomicie przedstawił się kibicom nie mającym na co dzień okazji oglądać Premier League. Skuteczność odzyskał Kane, a w środku pola świetną robotę robi Phillips.

Czy na pewno niespodzianka?

W mediach często można usłyszeć, że półfinał dla Danii to największa niespodzianka tego turnieju. Tymczasem patrząc na drabinkę turniejową i analizując kolejnych przeciwników można by dojść do wniosku wręcz odwrotnego. Brak Danii w półfinale byłby sensacją, bowiem poza Belgią nie mierzyli się jeszcze z przeciwnikiem wyżej notowanym. Zwycięstwa z Rosją, Walią czy Czechami należy raczej rozpatrywać w kategoriach obowiązku. Oczywiście cała otoczka związana z występem Danii na tym turnieju to niezwykła historia, którą będzie się wspominać latami i opisywać w książkach. Dlatego warto by było spuentować ją pokonaniem rywala klasy Anglików. Mecz z Czechami pokazał jednak, że Duńczycy są chyba nieco zmęczeni turniejem i fizycznie nie wyglądali najlepiej. Anglicy zawieszą poprzeczkę o wiele wyżej, stąd zadanie przed nimi niezwykle trudne.

Awans – kursy bukmachera STS:
Anglia – 1.37, Dania – 3.30,

Obie drużyny strzelą gola – kursy bukmachera STS:
TAK – 2.25, NIE – 1.65,

Sterling zdobędzie bramkę – kursy bukmachera STS:
TAK – 3.00,

Kane zdobędzie bramkę – kursy bukmachera STS:
TAK – 2.25,

Niewygodni Duńczycy

Nie tak dawno, bo w 2020 roku Anglia mierzyła się z Danią dwukrotnie w Lidze Narodów. Oba mecze były co najmniej wyrównane, a można by wręcz powiedzieć, że przewagę mieli Duńczycy, którzy raz zwyciężyli 1:0, a drugi mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Skandynawskie drużyny nigdy nie leżały Brytyjczykom, którzy zawsze mieli ogromne problemy np. ze Szwecją. Jeśli Duńczycy fizycznie będą w stanie sprostać wymaganiom spotkania, mecz powinien być bardzo wyrównany.

Kursy bukmacherskie na mecz Anglia – Dania

Betfan: Anglia – 1.74, remis – 3.40, Dania – 5.40
STS: Anglia – 1.75, remis – 3.50, Dania – 5.45
Fortuna: Anglia – 1.77, remis – 3.50, Dania – 5.60
Etoto: Anglia – 1.79, remis – 3.60, Dania – 5.80
Superbet: Anglia – 1.75, remis – 3.60, Dania – 5.50
Fuksiarz: Anglia – 1.70, remis – 3.50, Dania – 5.60
eWinner: Anglia – 1.73, remis – 3.50, Dania – 5.57
NobleBet: Anglia – 1.78, remis – 3.65, Dania – 6.00
PZBuk: Anglia – 1.68, remis – 3.55, Dania – 5,75
Totalbet: Anglia – 1.75, remis – 3.60, Dania – 5.80
Betclic: Anglia – 1.77, remis – 3.50, Dania – 5.60
LVBet: Anglia – 1.75, remis – 3.60, Dania – 5.30

Anglia – Dania. Kiedy mecz? Gdzie oglądać?

Mecz we środę, 7 lipca. Początek o godzinie 21:00. Transmisja w TVP 1 i TVP Sport.

Przypominamy, że bezpłatne transmisje wielu wydarzeń sportowych (m.in. Ekstraklasa, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, Wimbledon, Roland Garros, US Open, Australian Open i wiele więcej) można też oglądać na stronach legalnych firm bukmacherskich. Transmisje są bardzo wysokiej jakości, a dostęp do nich jest bezpłatny i całkowicie legalny. Jest to ciekawa alternatywa dla płatnych kanałów telewizyjnych. Informacje o tym jakie wydarzenia transmitują poszczególni bukmacherzy znajdziesz tutaj: TRANSMISJE SPORTOWE NA STRONACH BUKMACHERÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *