Dziś jest: 26 września 2023

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Adam Kownacki vs Robert Helenius. Kursy na walkę wagi ciężkiej w LV Bet

W nocy z soboty na niedzielę (z 7. na 8. marca) czasu polskiego dojdzie do kolejnej walki Adama Kownackiego. Tym razem, podczas gali w Nowym Jorku, najwyżej notowany polski pięściarz wagi ciężkiej zmierzy się z Finem, Robertem Heleniusem. „Babyface” nie ukrywa, że jego celem jest walka o mistrzowski pas – pokonanie Heleniusa będzie kolejnym krokiem do realizacji długofalowego planu.

Kownacki vs Helenius – kto wygra? Zobacz kursy LV Bet

Adam Kownacki jest zawodnikiem niepokonanym na zawodowych ringach. Niespełna 31-letni pięściarz, pochodzący z Łomży, legitymuje się rekordem 20-0 (15 KO). Z kolei Robert Helenius, 36-letni reprezentant Finlandii, stoczył do tej pory 32 walki. Jego rekord to 29-3 (18 KO). Kownacki cały czas pnie się w górę i wiele wskazuje na to, że największe wyzwania dopiero przed nim. Helenius nie ma już nazwiska, które mogłoby wstrząsnąć wagą ciężką. Mimo wszystko to zawodnik nieobliczalny.

Fin może pochwalić się m.in. pokonaniem na punkty Derecka Chisory – choć zdaniem wielu ekspertów był to błędny werdykt. Z Heleniusem wygrywali Johann Duhaupas (przez KO), Dillian Whyte oraz Gerald Washington (przez KO). Ostatnią porażkę – z Washingtonem – Fin odniósł w lipcu 2019. Potem pokonał Mateusa Roberto Osorio. Z kolei wyższość Polaka ostatnio musiał uznać Chris Arreola. Wcześniej Kownacki znokautował Geralda Washingtona – tego samego, który poddał Heleniusa.

Patrząc na statystyki i ostatnią formę obu pięściarzy zdecydowanym faworytem jest Adam Kownacki. Robert Helenius odgraża się jednak w wywiadach, że choć Polak jest dobrym wojownikiem to ma przeciętne umiejętności bokserskie. Czy sam zaprezentuje lepszy boks? Bukmacherzy niespecjalnie wierzą w moc Heleniusa.

Kto wygra walkę?

Adam Kownacki – 1.18
Robert Helenius – 3.95

Warto też zaznaczyć, że będzie to już dziesiąta walka Kownackiego w Barclays Center. Polak będzie faworytem, a więc może pokusić się o miły jubileusz.

Walka Adam Kownacki vs Robert Helenius – kiedy? Gdzie oglądać?

Pojedynek Kownackiego z Heleniusem odbędzie się w nocy z 7/8 marca. Zawodnicy do ringu powinni wyjść ok. 2:00 czasu polskiego.
Transmisję będzie można zobaczyć TVP 1 oraz TVP Sport.

Sprawdź ofertę bukmachera LV Bet

 

Komentarze