Praca w zakładach bukmacherskich – jakich pracowników szukają bukmacherzy?

Praca w zakładach bukmacherskich to dla wielu graczy spełnienie marzeń, a w dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę sporo. Legalni bukmacherzy zatrudniają w swoich biurach wielu pracowników różnych specjalizacji, duża grupa osób pracuje również w naziemnych punktach bukmacherskich. Jakie stanowiska pracy są dostępne i jakie warunki trzeba spełnić, aby mieć szanse na zatrudnienie? Na czym dokładnie polega praca w zakładach bukmacherskich i jakie są opinie na temat robienia kariery w bukmacherce? 

Zakłady bukmacherskie - praca u bukmachera

Praca u bukmachera – wachlarz możliwości 

Interesujesz się sportem i lubisz obstawiać zakłady bukmacherskie? Jeśli odpowiedź brzmi „2 x tak”, praca u bukmachera powinna Ci się spodobać. Trzeba jednak zaznaczyć, że bukmacherzy oferują zatrudnienie na bardzo różnych stanowiskach i nie każde z nich zapewnia równie duży kontakt z tematyką sportową. Oczywiście najbardziej w bukmacherce „siedzi” osoba, która pracuje jako trader (oddsmaker), czyli pracownik zajmujący się wysokością kursów bukmacherskich. Niestety takich specjalistów bukmacherzy nie zatrudniają wielu, choć na pocieszenie możemy zapewnić, że branża bukmacherska daje wiele innych interesujących możliwości rozwoju zawodowego.  

Sprawdźmy więc, na czym polega praca w zakładach bukmacherskich i o angaż na jakie stanowiska można się starać. Poniższe zestawienie nie jest oczywiście wyczerpujące – poza opisanymi specjalistami bukmacherzy zatrudniają też m.in. pracowników obsługi biurowej, księgowych, specjalistów ds. HR, prawników, analityków finansowych itd. My przyjrzymy się tym jednak tylko tym stanowiskom, które są szczególnie ważne dla realizacji usług bukmacherskich. Pamiętajmy też, że współcześnie zakłady bukmacherskie są oferowane przede wszystkim online, co stwarza wiele nowych, bardzo ciekawych możliwości zatrudnienia. 

Oddsmaker, odds compiler, trader… 

To stanowisko pracy ma wiele określeń – w branży funkcjonują zaczerpnięte z języka angielskiego nazwy oddsmaker, odds compiler czy trader, a zostając przy języku polskim, mówi się o specjaliście ds. przygotowywania kursów bukmacherskich, analityku sportowym lub po prostu bukmacherze. To właśnie jest według wielu graczy wymarzona praca w zakładach bukmacherskich – opinie i plotki krążące po Internecie przekonują, że najskuteczniejsi typerzy otrzymują czasem propozycje zatrudnienia od jednego z bukmacherów. Czy jest w tym choć ziarnko prawdy, pozostawmy do oceny czytelników. 

zakłady bukmacherskie - praca oddsmakeraWracając do meritum: na czym polega praca w zakładach bukmacherskich w roli oddsmakera? Otóż traderzy nie wyliczają pojedynczych kursów dla każdego meczu – pracują oni na specjalistycznych programach, przy pomocy których analizują dostarczone dane i szacują prawdopodobieństwo poszczególnych zdarzeń. Normą staje się też, że większość kursów jest dostarczanych przez zewnętrznego dostawcę, a analityk odpowiada tylko (lub aż) za ich weryfikację i wprowadzenie ewentualnych korekt. 

Oczywiście taka praca w zakładach bukmacherskich wymaga bardzo dobrej znajomości danego sportu (sportów), ale entuzjazm kibicowski czy nawet tak ważna dla wielu graczy intuicja nie mogą wpływać na wyliczenia wartości kursów. Najważniejsze są więc liczby i ich analiza statystyczna i rachunek prawdopodobieństwa, które analityk musi mieć w małym palcu. Jakich jeszcze zdolności wymaga praca u bukmachera na stanowisku oddsmakera? Ważna jest umiejętność pracy pod presją czasu i odporność na stres oraz umiejętność pracy zespołowej (często analitycy sportowi pracują w zespołach). Trzeba też wiedzieć, że specyfika branży sprawia, że jest to w dużej mierze weekendowa i wieczorowa praca – zakłady bukmacherskie (w tym live) przyjmowane są na mnóstwo wydarzeń, które rozgrywane są właśnie w weekendy i o późnej porze. 

Analityk ds. ryzyka 

Innego rodzaju zadania należą w firmie bukmacherskiej do analityka zajmującego się ryzykiem, choć niektórzy bukmacherzy łączą w ramach jednego stanowiska jego obowiązki z obowiązkami oddsmakera (zwłaszcza, że jak wspomniano, oferta kursowa jest często dostarczana z zewnątrz). Analityk ds. ryzyka obserwuje aktywność podejmowaną przez typerów w taki sposób, aby wyłapać i zbadać niepokojące działania, a w razie potrzeby zapobiec stratom firmy. Jeśli pracownik zauważy np., że użytkownik stosuje grę na surebety (którą bukmacherzy uważają za niedozwoloną), może nałożyć na niego indywidualne limity stawek albo zawiesić czy zupełnie zablokować jego konto. Analitycy monitorują też ogół stawianych zakładów bukmacherskich na dane spotkanie i w razie potrzeby ustalają ogólne limity stawek (dla wszystkich graczy).  

Jest to więc bardzo odpowiedzialna praca – bukmacher musi bowiem stosować jakieś narzędzia, które zapewnią rentowność interesu. Dodajmy jeszcze, że praca u bukmachera w roli analityka ds. ryzyka również wymaga uzdolnień matematycznych i analitycznych, a jednocześnie ważna jest tu zaawansowana wiedza z obszaru bukmacherki i sportu. 

Specjalista ds. marketingu 

Osoby zajmujące się reklamą i promocją pracowały w firmach bukmacherskich od zawsze, ale odkąd zakłady bukmacherskie przeniosły się do strefy online, marketingowcom robota „pali się w rękach”. Jeśli interesuje Cię praca u bukmachera internetowego i masz odpowiednie kwalifikacje, ten dział daje wiele możliwości. Zatrudnienie znaleźć tu mogą copywriterzy, content marketingowcy, graficy, specjaliści social media, specjaliści ds. SEO i SEM, specjaliści ds. afiliacji itp.  

zakłady bukmacherskie - praca w marketinguBukmacherzy reklamują się (przy zachowaniu ograniczeń prawnych) w telewizji, radiu i Internecie, prowadzą kanały w mediach społecznościowych, blogi z newsami i analizami sportowymi oraz podejmują innego rodzaju akcje promocyjne kierowane np. do kibiców wybranego klubu sportowego. Znaczna część działań dotyczy też sponsoringu sportu. Ponadto, zwłaszcza jeśli chodzi o internetowe zakłady bukmacherskie, praca w marketingu dotyczy też coraz to nowszych promocji i bonusów bukmacherskich, które często związane są ze zbliżającymi się wydarzeniami sportowymi. Osoby zainteresowane taką ścieżką kariery mogą więc liczyć na spory kontakt z tematyką sportową i bukmacherską, a ich zainteresowania w tym zakresie na pewno będą przydatne. 

Specjalista ds. IT 

Praca u bukmachera internetowego czeka też na wielu specjalistów z obszaru IT. Samo oprogramowanie służące do realizacji usług bukmacherskich online dostarczają specjalistyczne firmy, które opracowują rozwiązania dedykowane branży hazardowej. Nie zmienia to faktu, że cały zespół programistów monitoruje, czy poszczególne usługi i produkty działają poprawnie, reagują w razie jakichś problemów technicznych czy większych awarii, wprowadzają udoskonalenia i nowe rozwiązania, dokonują eksportu danych itp. Tu wiedza sportowa i bukmacherska nie jest w ogóle potrzebna – praca w zakładach bukmacherskich jako specjalista ds. IT wymaga przede wszystkim wiedzy i praktyki z zakresu programowania, nieodzowna jest też znajomość języka angielskiego. 

Konsultant w BOK 

Najprawdopodobniej zatrudnienie jako pracownik działu obsługi klienta to najczęściej oferowana przez internetowe firmy bukmacherskie praca. Bukmacher zapewnia obecnie graczom możliwość kontaktu przez kilka różnych kanałów, przede wszystkim czat na żywo, ale też e-mail, formularz kontaktowy, a czasem też infolinię. Niektórzy bukmacherzy (np. STS) umożliwiają otrzymanie pomocy w trybie 24/7, a ich działy obsługi klienta są czynne nawet w weekendy i święta. Konsultant ma za zadanie udzielać informacji na temat oferty bukmachera i wykonywania poszczególnych działań w serwisie online, a także udzielać wsparcia technicznego i pomagać użytkownikom w rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Praca u bukmachera internetowego oznacza też często obowiązek weryfikacji kont online zakładanych przez typerów.  

zakłady bukmacherskie - praca w call centerOsoby, które rozważają zatrudnienie w BOK bukmachera, powinny odznaczać się wysokim stopniem komunikatywności i mieć przyjazne, cierpliwe podejście do klienta. Wskazana jest biegła obsługa komputera, a czasem też komunikatywna znajomość języka obcego. Trzeba pamiętać, że i tu zatrudnienie realizowane jest zmianowo i praca może być czasami „na nocki”. 

Pracownik ds. obsługi klienta w punkcie stacjonarnym 

Bukmacherzy oferujący także naziemne zakłady bukmacherskie potrzebują oczywiście pracowników do bezpośredniej obsługi klienta. Nadmieńmy tylko, że kiedyś praca w zakładach bukmacherskich kojarzyła się przed wszystkim ze sprzedażą w stacjonarnym punkcie przyjmowania zakładów. Dziś bukmacherzy skupiają się w pierwszej kolejności na usługach kierowanych do graczy online, gdyż zdecydowaną większość przychodów przynoszą im właśnie internetowe zakłady bukmacherskie. Praca u bukmachera nadal jednak może być wykonywana w lokalu naziemnym – takie punkty prowadzi bowiem część operatorów zakładów, m.in. STS, Fortuna czy Superbet. Warto dodać, że wiele z nich to eleganckie, bardzo nowoczesne placówki wyposażone w wiele udogodnień dla graczy. 

zakłady bukmacherskie - praca w punkcie naziemnymNa czym jednak dokładnie polega praca u bukmachera naziemnego? Pracownik takiego lokalu przyjmuje oczywiście zakłady bukmacherskie od klientów, a dane na ich temat wprowadza do specjalnego systemu komputerowego. Do jego obowiązków należy też wypłacanie wygranych od ręki” lub w przypadku większych kwot w dogodnym dla klienta terminie. Czasem też wysokie wygrane mogą być realizowane na konto bankowe gracza przez odpowiedni dział centralny, jaki do tego celu wyznaczył bukmacher. Praca polega także na informowaniu graczy o dostępnych produktach, usługach czy promocjach i służeniu pomocą, jeśli klient nie potrafi sobie poradzić np. z obsługą czytnika kuponów czy samoobsługowym terminalem do gry (o ile takie urządzenia znajdują się w lokalu). Praca u bukmachera naziemnego zazwyczaj obejmuje też dbanie o odpowiednią ekspozycję produktów i czystość punktu bukmacherskiego. 

Osoby, które interesuje praca u bukmachera stacjonarnego w tym charakterze, powinny być komunikatywne, otwarte i towarzyskie, ale jednocześnie muszą umieć radzić sobie z trudnym klientem. Ważna jest asertywność, opanowanie i odporność na stres, ponieważ lokal mogą odwiedzać tzw. hazardziści patologiczni (uzależnieni od gry) oraz osoby małoletnie, które zgodnie z polskim prawem nie mają możliwości uczestniczenia w grach hazardowych.  

Firma bukmacherska zapewnia jednak pracownikom odpowiednie szkolenia i wsparcie, dzięki czemu powinni oni radzić sobie zarówno w trudnych sytuacjach dotyczących obsługi klienta, jak i z kwestiami technologicznymi. Trzeba jednak wspomnieć, że praca w zakładach bukmacherskich naziemnych wiąże się często z koniecznością wykonywania obowiązków także w weekendy i o dość późnej porze. Dla przykładu bukmacher STS posiada także punkty, które działają niemal do północy. 

Praca u bukmachera naziemnego – franczyza 

Praca w zakładach bukmacherskich dostępna jest też dla osób, które chcą prowadzić własny naziemny punkt bukmacherski. W zasadzie wszyscy bukmacherzy, którzy mają sieć lokali stacjonarnych, chętnie nawiązują współpracę ajencką (np. STS, Fortuna, Superbet czy forBET). Potencjalny franczyzobiorca musi posiadać lub wynajmować lokal, który usytuowany jest w dość atrakcyjnym miejscu (np. w centrum miasta), prowadzić działalność gospodarczą i pokryć wstępne opłaty czy zwrotną kaucję.  

Osoby, które spełnią warunki i podpiszą umowę franczyzową, otrzymują od bukmachera prawo do prowadzenia działalności bukmacherskiej pod jego marką i w oparciu o zezwolenie, jakie uzyskał od Ministra Finansów na organizację zakładów. Franczyzobiorcy udostępniają więc produkty i usługi danego bukmachera, w tym jego ofertę kursową i rozmaite promocje bukmacherskie. Zazwyczaj bukmacherzy zapewniają wyposażenie lokalu, sprzęt i oprogramowanie komputerowe, a także szkolenia pracowników. 

A co z tego ma bukmacher? Praca ajenta, jak można się domyślić, wiąże się z prowizyjnym systemem wynagrodzeń. Tak więc część obrotów (lub zysków) trafia do kieszeni franczyzobiorcy, a większość to środki, jakie zgarnia bukmacher. Praca w takim modelu może być bardziej profitowa niż praca na stanowisku kasjera, ale trzeba mieć świadomość, że niesie też ze sobą ryzyko poniesienia strat. 

Praca w firmie bukmacherskiej w Polsce  

praca u bukmachera - jak szukaćJak widać, praca w zakładach bukmacherskich może mieć bardzo różny charakter, a zatrudnienie u bukmachera mogą znaleźć pracownicy rozmaitych specjalności. Poniżej wymienieni są wszyscy legalni w Polsce bukmacherzy, którzy oferują zakłady bukmacherskie online, a część z nich działa także naziemnie. Jeśli myślisz, że praca u bukmachera to coś dla Ciebie, sprawdź, jakie są możliwości zatrudnienia w poszczególnych firmach bukmacherskich. 

STS zakłady bukmacherskie – praca  

STS to od wielu lat firma bukmacherska, która ma największy udział w legalnym rynku zakładów wzajemnych w Polsce, a co za tym idzie – liczący się pracodawca. Po pierwsze bukmacher już od 1997 r. prowadzi sieć lokali stacjonarnych. W całym kraju znajduje się kilkaset punktów sprzedaży zakładów bukmacherskich STS, dlatego już samo zatrudnienie pracowników ich obsługi oznacza wiele miejsc pracy. Bukmacher jest przy tym chętny do nawiązywania współpracy z nowymi partnerami na zasadzie franczyzy – jeśli chcesz prowadzić własny punkt bukmacherski, sprawdź zakładkę „Lokale STS” na stronie internetowej bukmachera.  

Praca w zakładach bukmacherskich STS to po drugie mnóstwo możliwości zatrudnienia w biurze bukmachera w Katowicach lub w Warszawie. Firma bukmacherska oferuje pracę w działach IT, marketingu, SEO, HR, księgowości, finansów, controllingu, obsługi klienta i wielu innych. Oferty pracy w STS można znaleźć w zakładce „Kariera”.  

Fortuna zakłady bukmacherskie – praca  

Jeśli interesuje Cię praca w firmie bukmacherskiej, koniecznie sprawdź też, jakie są wolne stanowiska dostępne u bukmachera Fortuna. To druga największa w Polsce firma bukmacherska, która, podobnie jak STS, inwestuje w gęstą sieć punktów naziemnych. Zlokalizowane są one w większych i mniejszych miejscowościach w całej Polsce, jednak Fortuna nieustannie poszukuje nowych lokalizacji na kolejne punkty bukmacherskie i nowych partnerów do ich prowadzenia (więcej informacji w zakładce „Punkty stacjonarne” na stronie online bukmachera).  

Praca u bukmachera stacjonarnego to jedno, ale Fortuna to ogromna firma bukmacherska, a sama marka działa prężnie także w kilku innych krajach Europy. Dlatego po wejściu w sekcję „Praca w Fortunie” możemy przejść do ofert zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale m.in. w Czechach, na Słowacji czy w Chorwacji. Z kolei w naszym kraju centrala firmy zlokalizowana jest województwie śląskim, w Cieszynie. Praca w zakładach bukmacherskich Fortuny oferowana jest np. w dziale sprzedaży, zakupów, marketingu, finansów, analizy danych, call center, HR, IT, dziale prawnym, administracji itd. Zatrudnienie u bukmachera Fortuna znaleźć mogą też rzecz jasna traderzy.   

Superbet zakłady bukmacherskie – praca  

Superbet działa na polskim rynku znacznie krócej niż STS czy Fortuna, ale jednocześnie Superbet to jedna z największych grup branży hazardowej na świecie, która mocno walczy o klientów także w Polsce. Firma bukmacherska posiada w naszym kraju dość rozbudowaną stacjonarną sieć sprzedaży zakładów, dlatego praca u bukmachera może polegać na obsłudze klienta w jednym z kilkudziesięciu lokali naziemnych. Superbet prowadzi program franczyzowy (informacje dla potencjalnych franczyzobiorców znajdują się w zakładce „Współpraca” na stronie bukmachera) oraz zatrudnia kasjerów do obsługi klienta (aktualne oferty pracy w zakładce „Kariera”).  

Tak jak inni bukmacherzy, Superbet zatrudnia również wielu pracowników różnych specjalizacji. Biuro bukmachera znajduje się w Katowicach i tam zatrudnienie mogą znaleźć m.in. analitycy sportowi, marketingowcy, specjaliści ds. HR czy obsługi klienta itp.  

Betclic zakłady bukmacherskie – praca  

Kolejny międzynarodowy bukmacher działający legalnie w Polsce to Betclic. Ta firma bukmacherska oferuje zakłady bukmacherskie tylko przez Internet i choć siedziba Betclic znajduje się na Malcie, to posiada ona biuro także w Katowicach. Żeby sprawdzić, jakie są aktualnie wolne stanowiska pracy w Betclic, należy otworzyć zakładkę „Kariera w Betclic” na stronie bukmachera. Ofert pracy zazwyczaj jest sporo i dotyczą różnych obszarów – do wyboru są m.in. reklama i marketing, dane, finanse, ryzyko i nadużycia finansowe, technologia itd. Niestety zatrudnienie najczęściej oferowane jest we Francji, jednak czasem pojawiają się też oferty pracy w Polsce.  

Betfan zakłady bukmacherskie – praca  

Jeśli chodzi o naziemne zakłady bukmacherskie, Betfan prowadzi ich sprzedaż w punktach wyposażonych w samoobsługowe terminale bukmacherskie, ale też w pubach bettingowo-sportowych (pierwszy taki lokal otworzony został w 2022 r. w Jeleniej Górze).   

Poza możliwością zatrudnienia w miejscach tego typu, osoby zainteresowane pracą w Betfan powinny sprawdzić, czy bukmacher nie oferuje jakichś miejsc pracy w swoim biurze w Warszawie. Praca u bukmachera online (Betfan posiada też zezwolenie na działalność internetową) może dotyczyć wielu działów. Zdarza się też, że praca w firmie bukmacherskiej Betfan może być wykonywana częściowo zdalnie.  

Fuksiarz zakłady bukmacherskie – praca  

Fuksiarz udostępnia tylko zakłady bukmacherskie online, dlatego nie ma tu możliwości pracy w punkcie stacjonarnym. Praca u bukmachera internetowego Fuksiarz odbywa się w jego biurze w Warszawie, czasem oferowane jest też zatrudnienie w trybie hybrydowym.  

Etoto zakłady bukmacherskie – praca  

Firma bukmacherska Etoto posiada siedzibę w Warszawie i tu oferuje zatrudnienie na różnego rodzaju stanowiskach. Etoto nie posiada zezwolenia na internetowe zakłady bukmacherskie.  

Noblebet zakłady bukmacherskie – praca  

Także bukmacher Noblebet ogranicza swoją działalność do przyjmowania internetowych zakładów bukmacherskich. Biuro bukmachera Noblebet znajduje się w Dąbrowie Górniczej i tam oferowana może być praca w różnych działach firmy.  

eWinner zakłady bukmacherskie – praca  

Praca w firmie bukmacherskiej eWinner może być oferowana w jednym z następujących działów: bukmacher, marketing i PR, utrzymanie klienta, obsługa klienta, rozwój produktu lub płatności. Dostępne oferty pracy publikowane są na stronie eWinner w zakładce „Kariera”. Miejscem zatrudnienia jest Gdynia, ponieważ tam znajduje się siedziba bukmachera (a eWinner nie posiada punktów naziemnych).  

LVBet zakłady bukmacherskie – praca  

LVBet także przygotował podstronę, na której zamieszcza informacje o prowadzonej w danym momencie rekrutacji („Praca”). Biuro LVBet znajduje się w Katowicach. Firma bukmacherska prowadzi także punkty stacjonarne.  

PZBuk zakłady bukmacherskie – praca  

Jeśli interesuje Cię wyłącznie praca u bukmachera online, nie zapomnij sprawdzić, czy ofert pracy nie opublikował ostatnio PZBuk. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, choć trzeba wiedzieć, że PZBuk należy do potężnej grupy hazardowej ze Szwecji Cherry AB.  

Totalbet zakłady bukmacherskie – praca  

Jeszcze inna opcja, by znaleźć zatrudnienie u bukmachera w Warszawie, to ubieganie się o stanowisko w Totalbet. Polska firma bukmacherska zajmuje się wyłącznie sprzedażą zakładów internetowych.  

forBET zakłady bukmacherskie – praca  

Firma bukmacherska forBET prowadzi kilkadziesiąt punktów naziemnych w Polsce, dlatego tu bywa oferowana praca u bukmachera stacjonarnego (a w zakładce „Współpraca” są informacje dla osób zainteresowanych franczyzą). Poza tym forBET przyjmuje zakłady bukmacherskie online. Biuro forBET także znajduje się w Warszawie.   

Totolotek zakłady bukmacherskie – praca  

Jedna z najstarszych firm bukmacherskich działających w Polsce to Totolotek – obecnie jest to wyłącznie internetowy bukmacher. Praca w Totolotku oferowana jest w biurze spółki w Warszawie 

BetX zakłady bukmacherskie – praca  

BetX działa jako bukmacher internetowy, a ponieważ jego biuro znajduje się w Bielsku-Białej, to tu zazwyczaj jest miejsce pracy osób zatrudnionych przez bukmachera. BetX umożliwia też w przypadku części stanowisk pracę zdalną. 

Traf zakłady bukmacherskie – praca  

Firma bukmacherska Traf zajmuje się sprzedażą zakładów na gonitwy konne w punktach naziemnych i online. Siedziba bukmachera znajduje się w Warszawie 

Betters zakłady bukmacherskie – praca  

Betters to bukmacher internetowy, a jego siedziba zlokalizowana jest w Cieszynie. Na stronie internetowej firmy bukmacherskiej w sekcji „O nas” znajdują się informacje dotyczące pracy w Betters.  

Betcris zakłady bukmacherskie – praca  

Bukmacher Betcris oferuje jedynie internetowe zakłady bukmacherskie. Jego siedziba zlokalizowana jest w Gdyni i właśnie w tym mieście oferowane jest zatrudnienie w Betcris.  

BestBet zakłady bukmacherskie – praca  

Osoby, które interesuje praca u bukmachera internetowego w Warszawie, powinny jeszcze sprawdzić zakładkę „Praca” na stronie BestBet. Firma bukmacherska BestBet publikuje tu aktualne ogłoszenia dotyczące rekrutacji na stanowiska takie jak np. analityk sportowy, pracownik ds. obsługi klienta czy specjalista ds. social media.  

GoPlusBet zakłady bukmacherskie – praca  

GoPlusBet także posiada siedzibę w Warszawie. Biuro operacyjne bukmachera znajduje się jednak w Krakowie, a praca w GoPlusBet może być też w przypadku niektórych stanowisk wykonywana częściowo zdalnie. 

Praca w zakładach bukmacherskich – opinie 

praca u bukmachera - CVW Polsce zezwolenie na przyjmowanie zakładów bukmacherskich posiada kilkadziesiąt firm, a większość z nich prowadzi już działalność online i/lub naziemną. Co więcej, niektórzy bukmacherzy dopiero wystartują, a Ministerstwo Finansów wydaje kolejne zezwolenia – możliwości zatrudnienia w branży bukmacherskiej są więc bardzo duże. Dodajmy też, że nawet jeśli bukmacher nie prowadzi w danej chwili aktywnej rekrutacji, warto spróbować szczęścia i przesłać mu swoje CV (koniecznie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych w przyszłych procesach rekrutacyjnych). 

Czy jednak opinie o pracy u bukmachera są pozytywne? To kwestia indywidualna – wiele zależy od firmy, konkretnego stanowiska oraz oczekiwań samego pracownika. Jeśli jednak szukasz zatrudnienia lub myślisz o zmianie pracy, a świat sportu jest Ci bliski, praca w zakładach bukmacherskich to na pewno opcja warta rozważania. Opinie innych mogą być pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji, jednak to, czy dana praca i sama firma bukmacherska będą trafnym wyborem, możesz sprawdzić tylko na własnej skórze.