Zakłady bukmacherskie w święta – godziny otwarcia w 2023 r.

Punkty naziemne bukmacherów otwarte są zazwyczaj 7 dni w tygodniu, jednak sytuacja ta może wyglądać inaczej, jeśli chodzi o święta. Niektórzy bukmacherzy skracają w takie dni godziny otwarcia, inni w ogóle nie otwierają swoich lokali stacjonarnych, a jeszcze inni pracują jak zwykle. Sprawdzamy, jakie są godziny otwarcia punktów bukmacherskich w święta i co zrobić, by obstawianie w święta było bezproblemowe. 

Punkty bukmacherskie w święta

Bukmacherzy naziemni i online w Polsce 

Zanim omówimy, którzy bukmacherzy udostępniają zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych, warto wspomnieć o alternatywnym sposobie gry, czyli obstawianiu online. Jest to w tym kontekście szczególnie istotne, gdyż o ile punkty stacjonarne bukmacherów mogą w takie dni jak Boże Narodzenie czy Sylwester mieć skrócone godziny otwarcia lub nawet być zamknięte, o tyle internetowe zakłady bukmacherskie są dostępne bez przerwy. Bukmacherzy przyjmują zakłady bukmacherskie przez Internet w trybie 24/7, jeśli więc obstawianie w święta nie jest możliwe w lokalu naziemnym, zawsze można zagrać przez komputer czy smartfon.  

Jeśli jednak interesuje Cię, jakie są godziny otwarcia punktów bukmacherskich w święta i czy w ogóle w tym czasie punkty bukmacherów działają, poniżej znajdziesz informacje na ten temat. W Polsce zakłady bukmacherskie w lokalach naziemnych oferuje aktualnie 8 firm bukmacherskich (dane z lutego 2023 r.). Są to następujący bukmacherzy: Fortuna (ponad 400 punktów), STS (ponad 400 punktów), Superbet (ponad 70 punktów), Betfan (ponad 50 punktów), Traf (około 40 punktów), GO+bet (ponad 30 punktów), forBET (ponad 30 punktów) i LV BET (kilkanaście punktów).  

Zakłady bukmacherskie – godziny otwarcia w święta 

Punkty naziemne bukmacherówPoniżej przedstawiamy informacje dotyczące tego, jak w poszczególne święta zazwyczaj wygląda kwestia funkcjonowania lokali naziemnych: czy punkty stacjonarne bukmacherów są otwarte normalnie, czy ich godziny otwarcia są skrócone, a może w tym dniu graczom pozostaje obstawianie online. Oto lista świąt i ogólne informacje na temat działania punktów w dni świąteczne w Polsce: 

 • Nowy Rok, 1 stycznia – punkty w większości zamknięte. 
 • Trzech Króli, 6 stycznia – punkty otwarte, godziny otwarcia często skrócone. 
 • Wielkanoc, święto ruchome:  
  • Wielki Piątek – punkty otwarte, godziny otwarcia mogą być skrócone, 
  • Wielka Sobota – punkty otwarte, godziny otwarcia zazwyczaj skrócone, 
  • Niedziela Wielkanocna – punkty zamknięte, 
  • Poniedziałek Wielkanocny – punkty otwarte, godziny otwarcia zazwyczaj skrócone. 
 • Weekend majowy, 1 – 3 maja: 
  • Święto Pracy, 1 maja – punkty otwarte, godziny otwarcia zazwyczaj skrócone, 
  • Dzień Flagi RP, 2 maja – punkty otwarte zazwyczaj w normalnych godzinach pracy, 
  • Święto Konstytucji 3 Maja, 3 maja – punkty otwarte, godziny otwarcia zazwyczaj skrócone. 
 • Zielone Świątki, święto ruchome – punkty otwarte zazwyczaj w normalnych godzinach pracy. 
 • Boże Ciało, święto ruchome – punkty otwarte, godziny otwarcia najczęściej skrócone. 
 • Święto Wojska Polskiego, 15 sierpniapunkty otwarte zazwyczaj w zwykłych godzinach pracy. 
 • Wszystkich Świętych, 1 listopada – punkty w większości zamknięte. 
 • Święto Niepodległości, 11 listopada – punkty otwarte, godziny otwarcia zazwyczaj skrócone. 
 • Boże Narodzenie: 
  • Wigilia Bożego Narodzenia, 24 grudnia – punkty w wielu miejscach zamknięte, 
  • Pierwszy dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia – punkty zamknięte, 
  • Drugi dzień Bożego Narodzenia, 26 grudnia – punkty otwarte, godziny otwarcia zazwyczaj skrócone. 
 •   Sylwester, 31 grudnia – punkty otwarte, godziny otwarcia często skrócone. 

Obstawianie w święta – szczegóły i godziny pracy w ubiegłych latach 

Powyższe zestawienie daje ogólny obraz tego, jak poszczególne święta traktują w Polsce bukmacherzy. Natomiast szczegółowe informacje na ten temat oraz przykładowe godziny otwarcia lokali bukmacherskich prezentujemy poniżej. W podanych przykładach z reguły pojawiają się dane dotyczące STS i Fortuny, ponieważ ci bukmacherzy zazwyczaj dla wszystkich swoich punktów sprzedaży zakładów ustalają takie same godziny pracy w wybrane święto.  

Godziny otwarcia - punkty naziemne SuperbetNatomiast np. LV BET czy forBET działają na innych zasadach. Bukmacherzy ci dają bowiem wolną rękę właścicielom konkretnych punktów, co do tego, w jakich godzinach będą otwarte te lokale i czy w ogóle będą czynne. W Superbet sytuacja też nie jest jednoznaczna – bukmacher podejmuje decyzje co do większości punktów, jednak spora część lokali może działać według indywidualnego planu. 

Wracając do bukmachera Fortuna i STS, musimy uprzedzić, że fakt, że przykładowo rok temu bukmacher w wybrane święto skrócił czas pracy i jego punkty naziemne czynne były między godziną 9.00 a 16.00, nie oznacza, że w bieżącym roku postąpi identycznie. Jednak spoglądając na poniższe przykłady, można zauważyć, że bukmacherzy, jeśli decydują się na ograniczenie godzin otwarcia swoich lokali w święta, to z reguły stosują podobne przedziały czasowe. Dla przykładu Fortuna bardzo często określa, że jej punkty stacjonarne będą działać w godz. 9.30 – 16.00, choć nie jest to sztywną regułą. Każdorazowo może to wyglądać nieco inaczej, dlatego warto upewnić się, jakie wytyczne zostały tym razem wydane co do punktów oferujących zakłady bukmacherskie. Godziny otwarcia w święta oraz to, czy punkty w ogóle są otwarte czy zamknięte zazwyczaj – ale nie zawsze – wyglądają natomiast tak, jak w poniższym opisie. 

Nowy Rok, 1 stycznia 

Nowy Rok to dzień, w którym w sporcie zazwyczaj niewiele się dzieje. W związku z tym punkty naziemne bukmacherów, takich jak STS czy Fortuna są w zasadzie co roku przez cały dzień zamknięte. Inni bukmacherzy też raczej się nie wyłamują i nie otwierają w Nowy Rok swoich lokali. 

Trzech Króli, 6 stycznia 

Inaczej już wygląda sytuacja, jeśli chodzi o święto Trzech Króli. W ten dzień punkty stacjonarne bukmacherów są czynne, jednak ich godziny otwarcia dość często zostają zmienione 

Przykład: W 2023 r. w Trzech Króli (piątek) bukmacherzy Fortuna i STS zamykali swoje lokale już o godz. 16.00, choć dla punktów STS premium następowało to o 2 godziny później. 

Wielki Piątek, święto ruchome 

Wielki Piątek nie jest dniem wolnym od pracy, jednak godziny otwarcia lokali bukmacherskich mogą być w ten dzień krótsze niż normalnie 

Przykład: W 2022 r. STS przyjmował w swoich lokalach zakłady bukmacherskie w godz. 9:00 – 16:00, ale już Fortuna i Superbet nie zmienili godzin pracy punktów. 

Wielka Sobota, święto ruchome 

W Wielką Sobotę stacjonarni bukmacherzy w większości skracają godziny pracy. 

Przykład: W 2022 r. bukmacherzy zastosowali następujące godziny otwarcia punktów: STS od 9.00 do 16.00, Fortuna od 8.30 do 16.00, a w wielu punktach Superbet od 9.00 do 18.00. 

Wielkanoc – Niedziela Wielkanocna, święto ruchome 

Wielkanoc to czas, kiedy punkty stacjonarne bukmacherów są zamknięte. 

Poniedziałek Wielkanocny, święto ruchome 

W Poniedziałek Wielkanocny bukmacherzy wracają już do pracy, ale godziny otwarcia punktów są często krótsze niż zwykle. 

Przykład: W Śmigus-dyngus 2022 r. punkty STS działały w godz. 9:00 – 16:00, Fortuny w godz. 9:30 – 14:30, a Superbet nawet tylko w godz. 11:00 – 14:00. 

Święto Pracy, 1 maja 

W Święto Pracy, czyli 1 maja punkty naziemne bukmacherów często pracują krócej niż standardowo. 

Przykład: 1 maja 2022 r. (niedziela) bukmacher Fortuna wyznaczył czas otwarcia lokali od godz. 9.30 do 16.00, a STS od godz. 9.00 do 17.00. Superbet natomiast nie zmienił godzin otwarcia punktów. 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 2 maja 

2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, jednak to część tzw. majowego długiego weekendu, zastanawia więc, jak do tej daty podchodzą bukmacherzy. Okazuje się, że ogólnie ich punkty otwarte są jak zwykle. 

Przykład: 2 maja 2022 r. (poniedziałek) punkty STS i Fortuny działały zgodnie z poniedziałkowym harmonogramem. 

Święto Konstytucji 3 Maja, 3 maja 

W Święto Konstytucji 3 Maja bukmacherzy prowadzą z reguły punkty podobnie, jak w Święto Pracy, czyli najczęściej skracają godziny otwarcia. 

Przykład: 3 maja 2022 r. (wtorek) punkty Fortuna działały w godz. 9.30 – 16.00, a STS w godz. 9.00 – 17.00. Superbet natomiast nie zmienił godzin otwarcia punktów. 

Zielone Świątki, święto ruchome 

Zielone Świątki mają miejsce w maju lub w czerwcu i zazwyczaj punkty naziemne bukmacherów działają wtedy normalnie, choć mogą też działać krócej niż zwykle. 

Boże Ciało, święto ruchome 

Kolejne święto, w związku z którym bukmacherzy są skłonni do zmiany godzin otwarcia, to Boże Ciało, które zawsze odbywa się w czwartek. W ten dzień dość prawdopodobne jest, że punkty stacjonarne bukmacherów będą otwarte krócej 

Przykład: Boże Ciało w 2022 r. wypadło 16 czerwca – STS ustalił godziny otwarcia lokali na ten dzień na 9.00 – 16.00, tak samo jak Fortuna. Z kolei punkty Superbet były otwarte normalnie. 

Święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia 

Chociaż Święto Wojska Polskiego to dzień wolny od pracy, bukmacherzy otwierają 15 sierpnia swoje punkty naziemne. Może się jednak zdarzyć, że godziny otwarcia będą skrócone. 

Przykład: 15 sierpnia 2019 r. (czwartek) czas otwarcia punktów skróciły: Fortuna (9.30 – 16.00) czy STS (9.00 – 18.00). 

Wszystkich Świętych, 1 listopada 

We Wszystkich Świętych bukmacherzy stacjonarni zazwyczaj nie działają, choć mogą zdarzyć się wyjątki. 

Przykład: 1 listopada 2022 r. (wtorek) wszystkie punkty STS i Fortuny były zamknięte, jednak niektóre punkty Superbet działały w skróconych, indywidualnie określonych godzinach. 

Święto Niepodległości, 11 listopada 

W Święto Niepodległości bukmacherzy stosują najczęściej skrócenie czasu pracy punktów naziemnych. 

Przykład: 11 listopada 2021 r. (czwartek) lokale STS były czynne między 9.00 a 18.00, a Fortuny między 9.30 a 16.30. 

Wigilia Bożego Narodzenia, 24 grudnia 

Wigilia to bardzo ważny dzień dla większości Polaków, jednak oficjalnie jest to zwykły dzień roboczy. Jednak stacjonarne zakłady bukmacherskie są w dużej części zamknięte. 

Przykład: W 2022 r. w Wigilię (czwartek) zamknięte były punkty STS, Fortuny czy forBET. Są jednak i wyjątki, przykładowo punkty Superbet w Wigilię 2022 r. były otwarte, choć krócej niż zwykle, a w LVBet decyzja należała do właściciela punktu. 

Boże Narodzenie – pierwszy dzień, 25 grudnia 

Boże Narodzenie, a konkretnie pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, to czas, kiedy w Polsce zamknięte są wszystkie punkty naziemne bukmacherów. 

Bożego Narodzenia – drugi dzień, 26 grudnia 

W drugi dzień Bożego Narodzenia działają z reguły już wszyscy naziemni bukmacherzy, ale godziny otwarcia są najczęściej skrócone 

Przykład: 26 grudnia 2022 r. (w sobotę) punkty STS były czynne w godz. 9.00 – 16.00, a Fortuny od godz. 9.30 do 14.30. 

Sylwester, 31 grudnia 

Sylwester nie jest w Polsce dniem wolnym od pracy i punkty naziemne bukmacherów są wtedy przeważnie czynne. Jednak dość często godziny otwarcia punktów są w ten dzień krótsze 

Przykład: W 2022 r. Sylwester wypadł w niedzielę – punkty STS działały wtedy od godz. 9.00 do 16.00, a Fortuny od 9.30 do 16.00, czyli w większości przypadków znacznie krócej niż zwykle. 

Godziny otwarcia punktów bukmacherskich w święta a zakaz handlu 

Punkty naziemne bukmacherów a zakaz handluZ naszego zestawienia jasno wynika, że obstawianie w święta w lokalach naziemnych bukmacherów jest jak najbardziej możliwe i często bukmacherzy decydują się na otwarcie punktów nawet w tzw. dni ustawowo wolne od pracy. Może to budzić zdziwienie, ponieważ jak doskonale wiemy, w Polsce obowiązuje (od 2018 r.) przepis mówiący o zakazie handlu w niedziele i święta.  

Jednak zgodnie z prawem te regulacje nie obejmują wszystkich placówek handlowych, a wyłączenie dotyczy m.in. firm oferujących zakłady bukmacherskie. Oznacza to, że punkty naziemne bukmacherów mają pełną swobodę w tym zakresie i mogą być otwarte we wszystkie niedziele roku oraz wszystkie święta. Oczywiście bukmacherzy muszą przestrzegać innych przepisów, np. w zamian za pracę w święto pracownikom przysługuje dzień wolny od pracy lub specjalny dodatek (godzina pracy opłacana jest podwójnie). 

Dlaczego punkty stacjonarne bukmacherów nie są otwarte 365 dni w roku? 

Skoro punkty naziemne bukmacherów mogą być otwarte także w święta, to dlaczego decydują się oni na ich zamknięcie w niektóre dni lub skracają godziny otwarcia lokali? Odpowiedź jest bardzo prosta. Często święta to dni, w które w sporcie dzieje się bardzo niewiele, a ruch w punktach jest mizerny. Świetnym przykładem jest Nowy Rok – wtedy zazwyczaj tacy liderzy, jak STS czy Fortuna w ogóle rezygnują z otwierania swoich punktów, podczas gdy poprzedniego dnia, czyli w Sylwestra, godziny otwarcia ich placówek są krótsze niż standardowo. 

Taka strategia postępowania wynika po pierwsze z czynników ekonomicznych. Otwarcie punktu bukmacherskiego generuje koszty, a jeśli w ciągu całego dnia zakłady bukmacherskie obstawi w nim kilku klientów, to jest to po prostu nieopłacalne. Znaczenie mogą mieć też czynniki PR-owe – bukmacher, który daje pracownikom wolne w święto, może wykorzystać to do kreowania swojego pozytywnego wizerunku także wśród graczy. 

Obstawianie w święta poza klasycznymi punktami 

Punkty naziemne STS premiumŻeby w pełni naświetlić kwestię dotyczącą tego, jakie są godziny otwarcia punktów bukmacherskich w święta, warto wyjaśnić jeszcze, jaką formę mogą mieć tego typu placówki. Klasyczne punkty stacjonarne bukmacherów to oczywiście osobne lokale, których wyłącznym przeznaczeniem jest świadczenie usług bukmacherskich. Tego typu placówki prowadzą m.in. Fortuna, STS, Superbet, Traf czy forBET i w ich przypadku decyzje co do działania w święta podejmowane są albo odgórnie albo na poziomie poszczególnych punktów. 

Jednak w Polsce działają też innego rodzaju miejsca, w których przyjmowane są stacjonarnie zakłady bukmacherskie. Chodzi o terminale bukmacherskie, które umieszczane bywają w różnego typu placówkach gastronomicznych i handlowych, np. w pubach, barach, pizzeriach, sklepach itp. Takie rozwiązanie stosują np. Betfan, LV BET czy GO+bet. (Warto odnotować, że Betfan prowadzi też własny pub bettingowo-sportowy). Co zrozumiałe, godziny otwarcia danej placówki w święto determinują wtedy godziny dostępności urządzenia służącego do obstawiania zakładów. Jeśli punkt jest w określone święto nieczynny, to zakłady bukmacherskie są rzecz jasna w tym miejscu również niedostępne. 

Punkty naziemne Totolotka, ETOTO, Milenium 

W niniejszym artykule nieuwzględnieni zostali bukmacherzy Totolotek, ETOTO czy Milenium, którzy przez wiele lat prowadzili w Polsce punkty stacjonarne. Bukmacher Totolotek jako pierwszy uruchomił w naszym kraju punkty naziemne oferujące zakłady bukmacherskie i jeszcze w 2019 r. prowadził ponad 250 lokali. Jednak na początku 2021 r. firma ogłosiła likwidację całej sieci placówek sprzedaży zakładów (w tamtym momencie było to 116 punktów). Podobną decyzję podjął właściciel marki ETOTO, aczkolwiek liczba jego punktów była znacznie skromniejsza. Obaj bukmacherzy skoncentrowali się na rozwijaniu swoich platform służących do oferowania zakładów internetowych. 

Inaczej potoczyła się historia Milenium, czyli operatora, który jeszcze w 2019 r. miał w całym kraju ponad 160 lokali stacjonarnych. Jednak firma już w 2020 r. ogłosiła upadłość, co oznaczało nie tylko zamknięcie wszystkich punktów naziemnych, ale też koniec przyjmowania zakładów przez Internet. 

Tym samym z mapy punktów bukmacherskich w Polsce zniknęło mnóstwo miejsc i nie skorzystamy z nich nie tylko w święta, ale też w zwykłe dni robocze. Na pocieszenie możemy dodać, że w międzyczasie pojawiły się nowe lokale innych marek bukmacherskich, m.in. punkty Betfan czy GO+bet (bukmacher wystartował dopiero w 2022 r.). 

Obstawianie w święta online 

Zakłady bukmacherskie onlineNa koniec przypomnijmy, że wszyscy bukmacherzy, którzy aktualnie prowadzą punkty stacjonarne, oferują jednocześnie zakłady bukmacherskie przez Internet. Ponadto w Polsce jest kilkanaście innych firm bukmacherskich, które świadczą usługi wyłącznie online. Wszystkie one przyjmują zakłady bukmacherskie o każdej porze dnia i nocy, przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Obstawianie w święta online nie jest tu absolutnie żadnym problemem, dlatego niezależnie od tego, jak wyglądają godziny otwarcia punktów naziemnych, zawsze zakłady bukmacherskie możemy postawić, korzystając z komputera czy telefonu.