Współpraca Macieja Szczęsnego z bukmacherem Milenium

Obecnie bukmacher Milenium nie działa już na polskim rynku legalnych zakładów bukmacherskich, ale kilka lat temu był prężnie działającą marką, której twarzą przez pewien czas był Maciej Szczęsny – były bramkarz, a w późniejszym czasie ekspert telewizyjny. Milenium na polskim rynku legalnych zakładów bukmacherskich działał od 2004 do 2020 roku. Później zaprzestał przyjmowania zakładów bukmacherskich.

Maciej Szczęsny ambasadorem Milenium

Twarzą marki w 2018 roku został Maciej Szczęsny. Wówczas bukmacher Milenium aktywnie wspierał także promocję polskiego sportu, będąc sponsorem kilku drużyn czy rozgrywek. Zakłady bukmacherskie Milenium przez trzy sezony były sponsorem koszykarskiej Tauron Basket Ligi. Bukmacher wspierał również piłkarskie Zagłębie Lubin czy żużlowy klub Falubaz Zielona Góra.

Współpraca z Maciejem Szczęsnym, który został ambasadorem marki, miała jeszcze bardziej uwiarygodnić bukmachera w oczach potencjalnych klientów i rozpropagować jego działalność. Musimy pamiętać, że od czasu kiedy bukmacher Milenium rozpoczynał swoją działalność sporo zmieniło się w polskiej bukmacherce. Przez jakiś czas bukmacher rozwijał się naprawdę prężnie, a w pewnym momencie zakłady w tej firmie można było zawierać w ponad 250 punktach stacjonarnych.

Dlatego, gdy Maciej Szczęsny został ambasadorem Milenium było to spore wydarzenie. Tym bardziej, że sam był wówczas bardzo popularnym piłkarskim ekspertem. Data zawarcia współpracy również nie była przypadkowa – zbliżał się bowiem mundial. O tym, że Maciej Szczęsny będzie twarzą bukmachera Milenium poinformowano 11 maja 2018 roku. Były bramkarz m.in. Wisły Kraków czy Legii Warszawa przy okazji mundialu przygotowywał analizy sportowe na blogu bukmachera, a także w formie nagrań wideo. Nie ograniczał się przy tym wyłącznie do meczów mistrzostw świata, ale podobne treści tworzył także dla rozgrywek rodzimej Ekstraklasy.

Bukmacher Milenium zakończył swoją działalność w 2020 roku i od tego czasu zakłady bukmacherskie nie są przyjmowane. Rzecz jasna zakończyła się także współpraca z dotychczasowym ambasadorem, Maciejem Szczęsnym.

Kim jest Maciej Szczęsny?

Maciej Szczęsny to polski bramkarz, wielokrotny mistrz Polski, reprezentant kraju, a obecnie ekspert piłkarski. Prywatnie Maciej Szczęsny to ojciec Wojciecha Szczęsnego, który podobnie jak ojciec jest bramkarzem. Ponadto Maciej Szczęsny jest fotografem-amatorem, a jego zdjęcia można było podziwiać na wystawach w galeriach sztuki.

Swoją piłkarską karierę Szczęsny senior rozpoczął w Gwardii Warszawa. Tam występował jako junior a także rozpoczynał przygodę z dorosłą piłką. Następnie trafił do lokalnego rywala, czyli Legii Warszawa. Dla stołecznego klubu rozegrał 140 meczów w latach 1987-1996. Reprezentując barwy Legii grał m.in. w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA.

Po odejściu z Legii Warszawa trafiał kolejno do: Widzewa Łódź, Polonii Warszawa oraz Wisły Kraków. Z każdym z czterech wspomnianych klubów zdobywał tytuł mistrza Polski, dzięki czemu jest pierwszy zawodnikiem, któremu udała się ta sztuka reprezentując aż tyle zespołów w rozgrywkach. Poza pięcioma tytułami mistrzowskimi – bo w barwach Legii Warszawa wygrywał ligę dwukrotnie – Maciej Szczęsny ma w dorobku trzy wygrane w Pucharze Polski oraz jeden Superpuchar Polski. Z Wisłą Kraków wygrał również Puchar Ligi, czyli nieistniejące już rozgrywki. W barwach reprezentacji Polski wystąpił siedmiokrotnie.

Po zakończeniu zawodowej kariery Maciej Szczęsny próbował swoich sił również w roli trenera bramkarzy. Pracował w takich klubach jak Wisła Kraków, Amica Wronki, Znicz Pruszków oraz Korona Kielce.