Dziś jest: 20 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

William Hill 

Zastanawiasz się, czy William Hill jest legalny w Polsce? Poniżej wyjaśniamy, czy gra u jednego z największych bukmacherów na świecie jest dozwolona także w naszym kraju i czy za obstawianie w William Hill nie grożą kary finansowe. Z artykułu dowiesz się też jak sprawdzić, którzy bukmacherzy działający w Polsce mają zezwolenie na przyjmowanie zakładów. 

Tutaj dostępna jest lista legalnych w Polsce bukmacherów.

Bukmacher William Hill nie posiada wydanego w Polsce zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich, a tym samym nie jest w Polsce legalny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wnoszenie zakładów w William Hill z terytorium Polski podlega karze w postaci odebrania wszystkich uzyskanych wygranych w pełnej kwocie (bez pomniejszania o wniesione na zakłady stawki) oraz dodatkowo nałożona może zostać grzywna w wysokości do 720 stawek dziennych (w skrajnym przypadku wysokość tej grzywny może wynieść nawet kilka mln zł!).

Jeśli chciałbyś grać legalnie, skorzystaj z usług jednej z legalnych w Polsce firm:

>> Ranking legalnych bukmacherów w Polsce <<

Obstawianie u legalnych bukmacherów jest w pełni zgodne z polskim prawem i za grę w takich firmach nie grożą żadne konsekwencje prawne.

.

William Hill na świecie 

William Hill to firma hazardowa pochodząca z Wielkiej Brytanii, której siedziba znajduje się w Londynie. Marka znana jest jednak na całym świecie, a klientami spoza Wielkiej Brytanii zajmuje się centrum zlokalizowane na Malcie. Zanim przybliżymy, w jakich krajach ten bukmacher działa zgodnie z miejscowym prawem, podkreślmy, że William Hill w Polsce jest absolutnie nielegalny i korzystanie z jego usług, jeśli przebywamy na obszarze naszego kraju, oznacza łamanie prawa. 

Jednak sytuacja bukmachera w wielu innych państwach jest zupełnie inna. Poza Wielką Brytanią William Hill prowadzi działalność hazardową m.in. w USA, Irlandii, Hiszpanii, Włoszech czy Szwecji. Jeśli więc znajdujemy się na terenie kraju, w którym gra w William Hill jest dozwolona, jak najbardziej możemy skorzystać z takiej możliwości. 

William Hill w Wielkiej Brytanii działa w branży hazardowej już od 1934 r., a zakłady bukmacherskie przyjmuje od lat 60 ubiegłego wieku. Również teraz bukmacher nie tylko organizuje zakłady bukmacherskie – wśród oferowanych przez niego gier hazardowych znajdują się też internetowe gry kasynowe, takie jak poker czy bingo. 

William Hill – Polska 

Znamy już odpowiedź na pytanie, czy William Hill jest legalny w Polsce, ale warto poświęcić tej sprawie kilka słów wyjaśnienia. Którzy bukmacherzy są w naszym kraju legalni? Otóż ci, którzy posiadają aktualne zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych online albo naziemnie. Wejście w życie zmian prawnych w 2017 r. sprawiło, że liczni bukmacherzy, którzy dotąd działali na polskim rynku hazardowym bez zezwolenia, wycofali się z niego. William Hill w Polsce także oferował swoje usługi internetowe zanim przyjęta została nowelizacja ustawy o grach hazardowych i w obliczu zaostrzenia prawa zadecydował o wyjściu z naszego kraju. 

Czy jednak nie ma możliwości, by kiedyś nastąpił w Polsce „wielki comeback” bukmachera William Hill? Licencja, zgodnie ze znowelizowaną ustawą hazardową może być przyznana także tym podmiotom, których siedziba znajduje się poza granicami kraju, dlatego jak najbardziej taki scenariusz jest możliwy. Jeśli więc tylko w polskim MF pojawi się wniosek o zezwolenie na organizację zakładów złożony przez bukmachera William Hill, zezwolenie może zostać wydane nawet w kilka miesięcy i po niedługim czasie gracze będą mogli w pełni legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie u tego operatora. Niestety jak na razie nic tego nie zapowiada. 

Obstawianie u bukmachera William Hill 

Jak widać, obstawianie jakichkolwiek zakładów w William Hill jest w Polsce nielegalne, a jedynym zgodnym z prawem sposobem na to, by tam zagrać, jest wyjazd z kraju. Jeśli więc przebywasz np. w Wielkiej Brytanii, typowanie u tego bukmachera będzie jak najbardziej w porządku. Natomiast jeśli obstawisz zakłady bukmacherskie tej marki znajdując się w Polsce, grożą Ci poważne sankcje finansowe.  

Legalni bukmacherzy w Polsce 

Zdecydowanie odradzamy takie postepowanie, tym bardziej, że przecież w naszym kraju działają różni bukmacherzy, którzy postarali się o odpowiednie zezwolenie. Licencja na urządzanie zakładów bukmacherskich jest w posiadaniu kilkudziesięciu firm, a ich grono stale się poszerza. Internetowe zakłady bukmacherskie oferowane są w zasadzie przez wszystkie te spółki – choć niektórzy bukmacherzy mogą być dopiero w fazie uruchamiania usługi. Niektórzy bukmacherzy przyjmują zakłady bukmacherskie również w lokalach stacjonarnych. 

Żeby mieć pewność, że typowanie zakładów odbywa się w dozwolony przez prawo sposób, najlepiej jest najpierw sprawdzić listę, na której zamieszczeni są legalni bukmacherzy w Polsce. Jeśli bukmacher widnieje w tym zestawieniu, obstawianie zakładów w jego serwisie czy aplikacji mobilnej jest legalne dla osób powyżej 18 r.ż. Jednak na liście tej na pewno nie znajduje się William Hill – Polska to kraj znajdujący się poza obszarem legalnych działań tego bukmachera. 

<< Bonusy powitalne i promocje u polskich legalnych bukmacherów >>

<< Porównywarka kursów legalnych w Polsce bukmacherów >>

<< Legalny poker online w Polsce – ranking bukmacherów >>