Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn – klasyfikacja końcowa sezonu 2017/2018 

1 KS Górale Nowy Targ  
2 MUKS Zielonka 
3 KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 
4 Bieszczady24.pl Wilki Sanok  
5 ULKS Olimpia Łochów 
6 UKS Fenomen Babimost  
7 UKS Wiatr Ludźmierz 
8 UKS Nowa Łódź 
9 TKKF Jadberg Pionier Tychy  
10 ULKS Józefina 
11 UKS Prus Żary 
12 TLU Kala-Izolacje Toruń 

 Turniej finałowy Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn sezonu 2017/2018 miał formułę Super Finału. Wygrani półfinałów rozegrali 1 mecz, który zadecydował o pierwszym i drugim miejscu w klasyfikacji końcowej rozgrywek. Natomiast przegrani półfinałów zagrali mecz o miejsce trzecie w tabeli. 

W finale, który miał miejsce 21 kwietnia 2018 r., zmierzyli się MUKS Zielonka oraz KS Madex Górale Nowy Targ, czyli te same drużyny co w meczu finałowym sezonu 2016/2017. Zespół z Nowego Targu miał szansę na rewanż za ubiegłoroczną porażkę, za sprawą której stracił tytuł Mistrza Polski w unihokeju mężczyzn. Nowotarżanie wykorzystali tę możliwość, wygrywając 7:4 w podstawowym czasie gry i odzyskując pozycję lidera w klasyfikacji końcowej najwyższej ligi unihokejowej w Polsce.  

21 kwietnia 2018 r. odbyło się też spotkanie, którego stawką było trzecie miejsce w tabeli. W meczu udział wziął zespół KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ i Bieszczady24.pl Wilki Sanok. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:3 dla utytułowanego klubu z Nowego Targu i tu także nie było potrzeby przeprowadzenia dogrywki. 

Mistrzostwo Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn sezonu 2017/2018 dla KS Madex Górale Nowy Targ było już 6 tytułem mistrzowskim w historii polskiego unihokeja. Odzyskując pozycję numer 1 w tabeli klub z Nowego Targu pokazał, że wyciągnął lekcję z zeszłorocznej porażki i tym razem pokonał głównego rywala, klub MUKS Zielonka, który musiał poprzestać na wicemistrzostwie. Z kolei KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ ponownie zakończył rywalizację na ostatnim miejscu na podium. 

Mateusz Antoniak z zespołu MUKS Zielonka zdobył w trakcie rozgrywek najwięcej, bo aż 73 punkty. W 18 spotkaniach, w których uczestniczył, zawodnik strzelił 49 bramek, a asystował przy 24. Spośród bramkarzy najbardziej wyróżnił się Jakub Pawlik z KS Madex Górale Nowy Targ, który w 17 meczach obronił 422 strzały, osiągając 82.58% skuteczność.