Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn – klasyfikacja końcowa sezonu 2014/2015 

1. KS Madex Górale Nowy Targ  
2. MUKS Zielonka 
3. KS Worwa Szarotka Nowy Targ 
4. ULKS Olimpia Łochów  
5. TKKF Jadberg Pionier Tychy 
6. ULKS Józefina 
7. UKS Absolwent Siedlec  
8. AKS Politechnika Wrocławska 

 

W sezonie 2014/2015 Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn finałowy mecz rozgrywek odbył się między drużynami KS Madex Górale Nowy Targ i MUKS Zielonka. Spotkanie miało miejsce 16 maja 2015 r., a jego rozstrzygnięcie przyniósł podstawowy czas gry. Mecz wygrał KS Madex Górale Nowy Targ, a wynik wyniósł 11:7. Tym samym klub z Nowego Targu po rocznej przerwie znów wywalczył mistrzostwo Polski. 

Bardziej wyrównany okazał się mecz o trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji ligi. Odbył się on tego samego dnia co mecz finałowy i tu także wygrał nowotarski zespół. KS Worwa Szarotka Nowy Targ wygrał bowiem z ULKS Olimpia Łochów stosunkiem bramek 6:5. 

Z kolei spadkowiczami Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn zostały w sezonie 2014/2015 drużyny: UKS Absolwent Siedlec oraz AKS Politechnika Wrocławska. 

Sezon 2014/2015 Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn okazał się szczęśliwym przede wszystkim dla zespołu KS Madex Górale Nowy Targ, któremu udało się odzyskać tytuł mistrza Polski w unihokeju mężczyzn. Mistrzowi z poprzedniego sezonu, MUKS Zielonka, nie udało się utrzymać pozycji jedynki tabeli i musiał się zadowolić tytułem krajowego wicemistrza. Warto też zwrócić uwagę, że w tym sezonie w najwyższej męskiej lidze unihokeja w Polsce zdegradowanych do 1 ligi zostało aż 2 kluby (wcześniej spadkowiczem zostawał tylko 1 klub). 

Zgodnie ze statystykami indywidualnymi najlepszym zawodnikiem Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn w sezonie 2014/2015 okazał się Mateusz Antoniak grający w klubie MUKS Zielonka. Unihokeista zagrał w 19 spotkaniach, zdobywając 63 bramki i asystując w 23 akcjach zakończonych zdobyciem gola (co dało mu 86 punktów). W przypadku bramkarzy najlepszy wynik uzyskał Przemysław Wójcikowski z zespołu Pionier Tychy, który w 19 meczach obronił 408 strzałów, zachowując skuteczność 76.98%.