Dziś jest: 12 czerwca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn – klasyfikacja końcowa sezonu 2013/2014 

1. MUKS Zielonka 
2. KS Worwa Szarotka Nowy Targ 
3. KS Madex Górale Nowy Targ  
4. UKS Absolwent Siedlec  
5. TKKF Jadberg Pionier Tychy 
6. ULKS Olimpia Łochów 
7. ULKS Józefina 
8. UKS Multi – 75 Killers Kraków 

 

W sezonie 2013/2014 w Ekstralidze Unihokeja Mężczyzn w finale rozgrywek w szranki stanęły kluby MUKS Zielonka oraz KS Worwa Szarotka Nowy Targ. Finałowy mecz odbył się 17 maja 2014 r. i nie udało się go rozstrzygnąć w podstawowym czasie (6:6). Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia (0:0) i dopiero rzuty karne przeważyły szalę zwycięstwa na korzyść MUKS Zielonka. 

Z kolei mecz o trzecie miejsce w ligowej tabeli unihokeja odbył się w tym samym dniu, a uczestniczył w nim KS Madex Górale Nowy Targ i UKS Absolwent Siedlec. W tym spotkaniu obyło się bez dogrywki, a zwycięzcą meczu okazał się KS Madex Górale Nowy Targ (15:9). 

Z Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn do niższego poziomu rozgrywkowego spadł natomiast zespół UKS Multi – 75 Killers Kraków. 

Sezon 2013/2014 Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn przyniósł więc zmianę na fotelu unihokejowego mistrza Polski. KS Madex Górale Nowy Targ, który od 3 sezonów był numerem 1 w świecie polskiego unihokeja, zajął dopiero trzecie miejsce w tabeli, a jego miejsce zajął klub MUKS Zielonka, który poprzedni sezon zakończył jako wicelider klasyfikacji. Lepszy wynik odnotował też KS Worwa Szarotka Nowy Targ, który poprawił swoją pozycję w stosunku do ostatniego sezonu o 1 oczko. 

Ciekawie wyglądały statystyki indywidualne zawodników, w których prym wiódł zawodnik KS Madex Górale Nowy Targ, Piotr Kostela. Zdobył on aż 46 bramki i miał 28 asyst (74 punkty), uczestnicząc w 20 meczach. Tylko nieznacznie gorszy wynik uzyskał Łukasz Chlebda z KS Worwa Szarotka Nowy Targ, który w takiej samej liczbie spotkań zdobył 46 bramek i zaliczył 24 asysty (70 punktów). Natomiast wśród bramkarzy wyróżnił się Maciej Jastrzębski (Absolwent Siedlec), broniąc w 20 meczach aż 476 strzałów na bramkę i osiągając skuteczność na poziomie 83.22%.