Ekstraliga Unihokeja Kobiet – klasyfikacja końcowa sezonu 2017/2018 

1. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk  
2. MMKS Podhale II Nowy Targ  
3. PKS MOS Zbąszyń 
4. MMKS Podhale Nowy Targ  
5. PUKS Trzebinia  
6. MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów  
7. Ambra Ożarów Mazowiecki 
8. LUCE Bielsko Biała 

21 kwietnia 2018 r. miał miejsce jeden z najważniejszych meczów sezonu 2017/2018, czyli finał Ekstraligi Unihokeja Kobiet. W finałowym spotkaniu unihokeistek starły się drużyny: Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk i MMKS Podhale II Nowy Targ. Losy spotkania rozstrzygnęły się w regulaminowym czasie gry – gdański klub pokonał swojego przeciwnika 7:6. W ten sposób Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk po raz kolejny obronił tytuł Mistrza Polski w kobiecym unihokeju. 

Tego samego dnia PKS MOS Zbąszyń i MMKS Podhale Nowy Targ rozegrały mecz o trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej ligi. PKS MOS Zbąszyń wygrał spotkanie stosunkiem bramek 8:5, po raz pierwszy w historii stając na podium rozgrywek. 

Ostatnie miejsce w tabeli Ekstraligi Unihokeja Kobiet w sezonie 2017/2018 zajął zespół LUCE Bielsko Biała. 

Podsumowując, sezon 2017/2018 Ekstraligi Unihokeja Kobiet, tak jak kilka poprzednich sezonów, zakończył się zwycięstwem klubu Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk. Był to już ósmy tytuł Mistrza Polski w Unihokeju kobiet dla tego zespołu. Po raz drugi z rzędu klub z Nowego Targu został wicemistrzem kraju, natomiast za największą niespodziankę można uznać zdobycie trzeciego miejsca w klasyfikacji końcowej przez PKS MOS Zbąszyń. 

Sprawdźmy jeszcze statystyki najlepszych zawodniczek Ekstraligi Unihokeja Kobiet w sezonie 2017/2018. Maja Masztaler z PUKS Trzebinia wystąpiła w 18 meczach, a w ich trakcie strzeliła aż 47 bramek i miała 19 asyst. Łącznie zdobyła więc 66 punktów, stając się najlepiej punktującą unihokeistką rozgrywek. Jeśli chodzi o bramkarki, najmocniej wyróżniała się Julia Gałczyńska z klubu LUCE Bielsko Biała. Zagrała ona w 14 spotkaniach, podczas których obroniła aż 685 strzałów, a jej skuteczność wyniosła 60.14%.