Ekstraliga Unihokeja Kobiet – klasyfikacja końcowa sezonu 2015/2016

1.  Energa Olimpia Osowa Gdańsk 
2.  SUS Travel Jedynka” Trzebiatów 
3.  MMKS Podhale Nowy Targ 
4.  UKS Multi – 75 Killers Kraków 
5.  PKS MOS Zbąszyń 
6.  UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 
7.  KS Szarotka Nowy Targ 
   UKS Junior Kębłowo 

14 maja 2016 r. odbył się finałowy mecz Ekstraligi Unihokeja Kobiet w sezonie 2015/2016. W rywalizacji udział wzięły drużyny: Energa Olimpia Osowa Gdańsk i – jak przed rokiem – MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów. Po rozegraniu 60 minut podstawowego czasu gry wynik był remisowy, dlatego konieczna była dogrywka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla zespołu Energa Olimpia Osowa Gdańsk, dzięki czemu pomorskiemu klubowi udało się odzyskać utracony w poprzednim sezonie tytuł mistrzowski. 

Tego samego dnia kibice unihokeja mogli oglądać także pojedynek o trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej ligi. Podczas spotkania starły się ze sobą drużyny: MMKS Podhale Nowy Targ i UKS Multi – 75 Killers Kraków. Wynik okazał się jasny tuż po upłynięciu regulaminowego czasu gry, ponieważ wyniósł on 8:5 dla MMKS Podhale Nowy Targ. 

Wyniki meczów rozegranych w ramach Ekstraligi Unihokeja Kobiet w sezonie 2015/2016 rozstrzygnęły także o spadku klubów KS Szarotka Nowy Targ oraz UKS Junior Kębłowo na niższy szczebel rozgrywkowy. 

Sezon 2015/2016 Ekstraligi Unihokeja Kobiet okazał się bardzo udanym dla zespołu Energa Olimpia Osowa Gdańsk, dla którego poprzedni sezon był stosunkowo słaby (trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej). Ubiegłoroczny mistrz kraju, MMKS Podhale Nowy Targ uplasował się z kolei na trzecim miejscu, doszło więc do swoistej zamiany miejsc w tabeli. Natomiast wicemistrzostwo pozostało w posiadaniu klubu MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów. Ważnym wydarzeniem był także spadek utytułowanego klubu KS Szarotka Nowy Targ do 1 ligi (Mistrz i 2-krotny Wicemistrz Polski). 

Warto podkreślić, że po raz piąty z rzędu najlepszą zawodniczką Ekstraligi Unihokeja Kobiet została zawodniczka MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów – Justyna Rudzińska. Wystąpiła ona w 18 meczach, podczas których zdobyła 36 bramek i zaliczyła 19 asyst, co dało jej łącznie 55 punktów. W przypadku bramkarek najbardziej wyróżniła się Karina Trojan z klubu UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki. Zawodniczka wzięła udział w 20 spotkaniach, w których obroniła 569 strzałów. Jej skuteczność wyniosła 79.03%.