Dziś jest: 14 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

System bukmacherski Piętnastka

 

System Piętnastka to jeden z systemów progresywnych, a także odmiana systemu wielokrotnego. Systemy bukmacherskie progresywne polegają na zmianie stawki w trakcie obstawiania kolejnych zakładów, a systemy wielokrotne gwarantują zwielokrotnienie kapitału wyjściowego po przejściu określonej liczby poziomów gry. Jak to wygląda, jeśli chodzi o system bukmacherski Piętnastka? Oczywiście gracz musi przejść tu 15 poziomów gry, żeby osiągnąć pełny sukces, a typowane zakłady bukmacherskie powinny mieć kursy 2,00 lub zbliżone do tej wartości. Cała idea polega na tym, aby nie przeznaczać całości posiadanego kapitału na grę (poza pierwszym jej etapem), a sukcesywnie dokładać część wygranych kwot do niezaangażowanego w grę budżetu. W ten sposób gracz jest zabezpieczony na wypadek postawienia błędnie wytypowanego zakładu, gdyż nie przegrywa od razu całego swojego kapitału – w bankrollu nadal ma środki na kolejne podejście.

system Piętnastka

Jak działa system Piętnastka?

Standardowo system bukmacherski Piętnastka nie wymaga dużego wkładu – najczęściej grę rozpoczyna się stawką 2 zł. Zakładając, że kurs na zdarzenie wynosi 2,00, wygrany kupon ma w tym przypadku wartość 4 zł, tak więc wkład zostaje podwojony. Gracz przechodzi na drugi poziom, jednak nie obstawia kuponu za 4 zł, a ponownie za 2 zł, pozostałe 2 zł odkładając do bankrollu. Jeśli i ten zakład będzie wygrany, zyska kolejne 4 zł, jednak tym razem nic nie odkłada, tylko gra za całą wygraną. Przyjmując, że typer ma wyjątkowe szczęście i wygrywa 15 razy pod rząd, wygrywając na poziomach nieparzystych (1, 3, 5 itd.), odkłada połowę wygranej do bankrollu, a na poziomach parzystych (2, 4, 6 itd.) gra za całą wygraną. Przez cały czas dopóki wygrywa, gracz nie rusza środków odłożonych na wcześniejszych etapach gry – one będą potrzebne dopiero w momencie, gdy obstawiony zakład będzie nietrafiony. W przypadku przegranej przepada postawiona stawka, jednak mamy środki pozostawione na poprzednim etapie gry, więc możemy powtórzyć zakład. Druga przegrana z rzędu oznacza konieczność cofnięcia się o 1 etap (bo tu też odłożyliśmy środki z wygranej) i tym samym zagrania zakładu za stawkę o połowę niższą. system Piętnastka - drabinka gracza

Proces przechodzenia 15 etapów może więc być rozegrany przy użyciu dziesiątek czy setek zakładów – o ile gracz się wcześniej nie zniechęci – gdyż w zależności od wyników zakładów, może chodzi w górę i w dół „drabinki” stawkowej. Oczywiście może też zbankrutować, jeśli nastąpi odpowiednio długa seria przegranych zakładów (lub przegra pierwszy zakład). Jeśli natomiast typerowi uda się przejść wszystkie 15 etapów, zakończy grę z finalnym wynikiem 768 zł (wygrana z ostatniego etapu plus wygrane odłożone).

System Piętnastka – plusy i minusy

Alternatywna nazwa systemu Piętnastka to system bezpiecznego podwajania i to może brzmieć zachęcająco. Jest to faktycznie bezpieczny system bukmacherski – w tym sensie, że gracz jest zabezpieczony częścią kapitału odłożonego z wygranych i jedna przegrana nie kończy gry (poza pierwszym etapem). Dodatkowo zgodnie z klasyczną wersją systemu początkowy wkład to tylko 2 zł, więc ewentualna finalna przegrana nie obciąża mocno kieszeni typera, podczas gdy wygrana wieńcząca przejście wszystkich 15 kroków jest naprawdę pokaźna. Co więcej, zakładając, że na każdym etapie „wykorzystamy” możliwość postawienia 1 nietrafionego zakładu i dotrzemy do końca, to i tak wygramy sporo. Jednak system Piętnastka nie jest w rzeczywistości łatwy w realizacji, gdyż przy kursie 2,00 aż 2 na 3 zakłady muszą być trafione (ponad 66% skuteczności).