Dziś jest: 12 czerwca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

System bukmacherski Martingale’a

Dwie bramki przewagi lub 6:0 w secie – i już zgarniasz pełne wygrane, bez względu na końcowy wynik! Załóż konto z kodem: MAKSYMALNYBONUS

 

System Martingale’a to jeden z najbardziej znanych systemów bukmacherskich, choć wśród wielu graczy nie cieszy się on dobrą opinią. Inna nazwa systemu to klasyczna progresja. Stawka zakładu jest tu zwiększana po każdym przegranym zakładzie – i to radykalnie. Dlatego też system bukmacherski Martingale’a jest systemem gry agresywnej i stwarzającej ogromne ryzyko bankructwa.

system Martingale'a

Ile wynosi stawka zakładu?

Jeśli obstawiony zakład bukmacherski nie jest trafiony, następny zakład musi być postawiony za dwukrotność poprzedniej stawki. Każda kolejna przegrana oznacza ponowne podwojenie stawki zakładu bukmacherskiego. Taki system stawkowania powoduje, że nawet po długiej serii błędnych typowań, pierwsza wygrana pokrywa straty z poprzednich zakładów, a gracz wychodzi nawet na plus. W przypadku postawienia poprawnie wytypowanego kuponu, typer powraca do stawki wyjściowej. Zalecane kursy na wydarzenia sportowe to powyżej 2,00, z tym, że im wyższe kursy, tym ryzyko ostatecznej porażki jest większe.

System Martingale’a – plusy i minusy

Choć system bukmacherski Martingale’a może wydawać się skuteczny, w rzeczywistości wypracowanie zysku przy jego użyciu wcale nie zdarza się tak często. Na pewno obliczenia pokazujące, że dowolna liczba przegranych zakładów jest niejako „wykreślana” przez 1 wygrany zakład, mogą robić wrażenie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że żaden gracz nie ma nieograniczonego budżetu, a w większości przypadków bankroll wyczerpuje się po kilku, góra kilkunastu postawionych zakładach. System Martingale’a powoduje bowiem często lawinowo rosnącą wysokość stawki zakładów. Jeśli dla przykładu zaczynamy grę, obstawiając zakład o stawce 20 zł, już piąty przegrany zakład będzie musiał zostać postawiony za 320 zł, dziesiąty za 10 240 zł, piętnasty za 327 680 zł itd. Czy takie serie przegranych należą do rzadkości? Oczywiście, że nie, co więcej mogą się przytrafić nawet doświadczonym graczom. A jak już wspomniano, kapitał na grę przeciętnego gracza w przypadku takiej serii z reguły zapewni możliwość postawienia tylko kilku zakładów. Porównując system Martingale’a i inne systemy bukmacherskie trzeba przyznać, że jest on jednym z najbardziej ryzykownych.

Dodatkowo realizację optymistycznego scenariusza gry zgodnie z systemem Martingale’a może uniemożliwić często stosowana przez bukmacherów praktyka nakładania limitów – zarówno na poszczególne zdarzenia, jak i na „podejrzanych” graczy. Jeszcze inna kwestia dotyczy samej opłacalności tego sposobu stawkowania. System Martingale’a nie jest systemem, który w przypadku wygranej przynosi duży zysk, a skoro mocno ryzykujemy, uzasadnione jest oczekiwanie wysokiej wygranej. Dopiero wygrana na wyższym etapie, zwłaszcza przy dużej stawce, może przynieść spore profity, choć oczywiście również przegrane na wyższych etapach są większe od tych na początku gry.

Kiedy system Martingale’a może się sprawdzić?

system Martingale'a - gra na remisyUwzględniając wszelkie zastrzeżenia w stosunku do takiego sposobu gry, można jednak wskazać pewien rodzaj zakładów, dla których system bukmacherski Martingale’a  może się sprawdzić. Jeśli masz zamiar go przetestować, najsensowniej będzie, gdy będziesz grał na remisy. Najbardziej nadają się do tego celu zakłady na piłkę nożną oraz hokej, gdzie remisy zdarzają się stosunkowo często. Rzecz jasna, nawet jeśli na podstawie obszernych statystyk wytypujemy zdarzenie, w którym prawdopodobieństwo wyniku remisowego jest duże, nie mamy żadnej gwarancji, że tak się stanie. Trzeba też uwzględnić, że minusem tego rozwiązania jest duża ilość czasu, jaką gracz musi poświęcić na wyszukiwanie odpowiednich spotkań. System Martingale’a może też być z powodzeniem stosowany w zakładach na sporty wirtualne. Mimo to zawsze będzie nierozerwalnie związany z olbrzymim ryzykiem bankructwa.