Sportingbet 

Wielu polskich graczy ma dobre skojarzenia z marką Sportingbet, jednak warto sprawdzić, czy obstawianie w jego serwisie jest zgodne z prawem. W tym artykule wyjaśniamy, czy Sportingbet jest legalny w Polsce oraz w których krajach typowanie zakładów u tego bukmachera jest dozwolone. Przedstawiamy też podstawowe informacje o tym gigancie globalnej bukmacherki i podpowiadamy, jak się dowiedzieć, którzy bukmacherzy są legalni w naszym kraju. 

Tutaj dostępna jest lista legalnych w Polsce bukmacherów.

Bukmacher Sportingbet nie posiada wydanego w Polsce zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich, a tym samym nie jest w Polsce legalny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wnoszenie zakładów w Sportingbet z terytorium Polski podlega karze w postaci odebrania wszystkich uzyskanych wygranych w pełnej kwocie (bez pomniejszania o wniesione na zakłady stawki) oraz dodatkowo nałożona może zostać grzywna w wysokości do 720 stawek dziennych (w skrajnym przypadku wysokość tej grzywny może wynieść nawet kilka mln zł!).

Jeśli chciałbyś grać legalnie, skorzystaj z usług jednej z legalnych w Polsce firm:

>> Ranking legalnych bukmacherów w Polsce <<

Obstawianie u legalnych bukmacherów jest w pełni zgodne z polskim prawem i za grę w takich firmach nie grożą żadne konsekwencje prawne.

.

Sportingbet na świecie 

Sportingbet to poważny gracz na międzynarodowym rynku zakładów bukmacherskich i gier hazardowych online. Bukmacher działa w kilkudziesięciu państwach i ma miliony użytkowników, jednak Sportingbet w Polsce nie świadczy swoich usług, co wymuszone zostało przez polskie przepisy prawa. 

Sportingbet to brytyjska marka bukmacherska, która istnieje od 1998 r. W 2012 r. została przejęta przez Entain plc (wówczas GVC Holdings), która to grupa ma w swoim portfolio wiele innych znanych marek hazardowych (np. Bwin czy Ladbrokes). Wydana Sportingbet licencja z Gibraltaru jest uznawana w wielu krajach, a za jej regulację odpowiada Gibraltar Gambling Commission. Oczywiście UK Gambling Commission także wydała Sportingbet zezwolenie na organizację gier hazardowych online, dzięki czemu działa on legalnie w Wielkiej Brytanii. Tym samym Sportingbet oferuje zgodnie z prawem internetowe zakłady bukmacherskie czy inne gry hazardowe w wielu krajach Europy, Australii, Kanady, Ameryki Południowej i Afryki Południowej. O jej wiarygodności świadczy fakt, że należy do European Gaming and Betting Association (EGBA). 

Obok tego, że Sportingbet oferuje zakłady bukmacherskie na sport i inne kategorie wydarzeń (jego oferta jest w tym zakresie wyjątkowo zaawansowana), umożliwia też użytkownikom grę w pokera online, gry kasynowe czy gry wirtualne. 

Sportingbet – Polska 

Na wstępie wyjaśnilismy, że Sportingbet w Polsce nie jest legalny i aktualnie nie ma możliwości, by w naszym kraju obstawiać u tego operatora zakłady bukmacherskie. Trzeba jednak wspomnieć, że lata temu bukmacher ten był obecny na polskim rynku zakładów wzajemnych i cieszył się dużą popularnością. Co więc takiego się stało, że obecnie nie możemy już obstawiać w Sportingbet? Polska tzw. ustawa hazardowa, stanowi, że zakłady bukmacherskie mogą urządzać tylko te firmy, które uprzednio otrzymają od Ministerstwa Finansów RP specjalne zezwolenie.

Natomiast nowelizacja ustawy przyjęta pod koniec 2016 r. doprecyzowała te przepisy w odniesieniu do zakładów internetowych i umożliwiła wdrożenie narzędzi zwalczających nielegalny hazard online. Chodzi tu przede wszystkim o tzw. rejestr domen zakazanych, dzięki któremu możliwe stało się blokowanie dostępu do stron z nielegalnym hazardem dla użytkowników przebywających w Polsce. Wszystko to sprawiło, że niektórzy bukmacherzy, w tym Sportingbet, po nowelizacji przepisów prawnych wycofali się z polskiego rynku zakładów bukmacherskich. 

Obstawianie w Sportingbet 

W związku z powyższym typowanie zakładów w Sportingbet w Polsce jest niezgodne z prawem. Gracz, który będzie próbował wejść na stronę Sportingbet, zobaczy komunikat opracowany przez bukmachera, informujący, że zakłady bukmacherskie zostały zablokowane ze względu na lokalizację, w jakiej znajduje się internauta. Uprzedźmy też od razu, że gdyby pomimo blokady typerowi udało się wejść na stronę Sportingbet i obstawić zakłady bukmacherskie, to byłoby to złamaniem prawa i mogłoby się wiązać z możliwością otrzymania dotkliwej kary finansowej. 

Jednak pamiętajmy, że obstawianie w Sportingbet jest niedozwolone jedynie wtedy, gdy znajdujemy się na terytorium należącym do Polski. Jeśli przekroczymy granicę kraju, wtedy możemy wnosić zakłady bukmacherskie czy grać w inne gry oferowane przez Sportingbet – o ile tylko jest to dozwolone w państwie, w którym przebywamy. 

Legalni bukmacherzy w Polsce – kto posiada zezwolenie? 

Artykuł ten w jednoznaczny sposób wyjaśnia, czy Sportingbet jest legalny w Polsce. Odpowiedź aktualnie brzmi: Sportingbet nie jest legalny w Polsce, gdyż nie zostało mu wydane zezwolenie uprawniająjące do oferowania zakładów na terenie naszego kraju (stan na listopad 2022 r.). Ta sytuacja może rzecz jasna ulec zmianie i być może w nieodległej przyszłości tego rodzaju licencja zostanie Sportingbet udzielona. Swego czasu Sportingbet sygnalizował, że o takie zezwolenie będzie się ubiegać, jednak jak na razie wydaje się, że nie podjął żadnych kroków w tym kierunku.  

Tymczasem gracze mogą obstawiać zakłady bukmacherskie w wielu innych serwisach – bukmacherzy, którzy posiadają aktualne zezwolenie na taką działalność w Polsce tworzą już dość liczną grupę. Którzy bukmacherzy konkretnie otrzymali zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich i gdzie obstawianie jest w pełni legalne? Te informacje możesz błyskawicznie sprawdzić na naszej stronie – wystarczy że klikniesz w link: kompletna lista legalnych bukmacherów, którzy działają w Polsce w oparciu o zezwolenie MF RP. 

<< Bonusy powitalne i promocje u polskich legalnych bukmacherów >>

<< Porównywarka kursów legalnych w Polsce bukmacherów >>

<< Legalny poker online w Polsce – ranking bukmacherów >>