Dziś jest: 20 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Rozliczenie zakładów u bukmachera – ile to trwa? 

Szeroka oferta zakładów, wysokie kursy bukmacherskie i atrakcyjne bonusy to nie wszystko, co ma znaczenie podczas obstawiania zakładów sportowych. Dla graczy niezwykle ważny jest też czas rozliczania obstawionych zakładów – oczywiście im jest on krótszy, tym lepiej. Jak więc wygląda rozliczanie zakładów bukmacherskich u legalnych bukmacherów internetowych w Polsce? 

Rozliczanie zakładów u bukmachera

Szybkie rozliczanie zakładów – interes graczy i bukmachera? 

Jeśli obstawiamy zakłady bukmacherskie, oczywiste jest, że musimy poczekać, aż dane zdarzenie się rozstrzygnie i dopiero wtedy możemy oczekiwać na zmianę statusu kuponu. Nie trzeba też chyba tłumaczyć, dlaczego typerom tak bardzo zależy na szybkim rozliczeniu zakładu. Jeśli bukmacher zwleka z potwierdzeniem, że kupon jest trafiony, to gracz musi dłużej czekać, by otrzymać wygrane środki. Tym samym ani nie może za nie postawić kolejnych zakładów, ani nie może ich wypłacić na rachunek bankowy i wykorzystać w zaplanowanym celu. Pieniądze należące do użytkownika są zamrożone u bukmachera, a to powoduje niepotrzebne nerwy i z reguły dobijanie się typera do działu obsługi klienta firmy bukmacherskiej. W efekcie bardzo prawdopodobne jest, że takie opóźnianie sprawy zniechęci gracza do obstawiania zakładów w przyszłości w tym serwisie bukmacherskim. 

W związku z tym legalni bukmacherzy starają się unikać takich sytuacji i nie przetrzymywać wygranych graczy bez potrzeby. Tak naprawdę bezproblemowe i jak najszybsze rozliczanie zakładów jest w ich interesie, choć oczywiście zdarzają się takie przypadki, kiedy bukmacher musi skrupulatniej upewnić się, że wygrana faktycznie graczowi się należy, a to oznacza dłuższy czas rozliczania zakładów. Z reguły bukmacherzy działający w Polsce na podstawie zezwolenia zastrzegają w swoim regulaminie zakładów możliwość dłuższego czasu na dokonanie rozliczenia, choć w praktyce robią to znacznie szybciej. 

Rozliczanie zakładów przedmeczowych i na żywo 

W większości przypadków zakłady bukmacherskie rozliczane są tuż po opublikowaniu oficjalnych wyników danego spotkania sportowego. Jeśli chodzi o mecze popularnych lig (np. La Liga, Bundesliga, Ekstraklasa, 1 liga polska), znaczących wydarzeń (np. Wimbledon, Mundial, Puchar Czterech Skoczni) i powszechnie lubianych sportów (np. tenis, siatkówka, piłka ręczna) to legalni bukmacherzy działają zazwyczaj ekspresowo. Na rozliczenie tego rodzaju zakładów nie powinniśmy czekać więcej jak maksymalnie kwadrans, choć najczęściej zajmuje to do kilku minut. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie akumulowane, to oczywiście kluczowy jest czas rozstrzygnięcia ostatniego zdarzenia na kuponie.  

Rozliczanie zakładów liveZakłady bukmacherskie na żywo są często rozliczane jeszcze szybciej, ponieważ w przypadku niektórych zdarzeń bukmacher nie czeka do końca spotkania. Jeśli gracz obstawia np. gemy w tenisie, rozliczenie i odnotowanie wygranej na koncie gracza może nastąpić w kilkanaście sekund po rozstrzygnięciu danego zdarzenia. Z kolei zakłady bukmacherskie live na wynik spotkania czy inne bardziej ogólne rynki zdarzeń podobnie jak w ofercie pre-match zajmują najczęściej kilka do kilkunastu minut. 

Opóźnienia i problemy w rozliczaniu zakładów 

Natomiast problemy dotyczace rozliczenia zakładu mogą pojawić się po pierwsze wtedy, gdy chodzi o niszowe ligi i wydarzenia czy bardziej orientalne w Polsce dyscypliny sportowe (np. pesapallo, baseball, futbol australijski). W takim przypadku bukmacher często musi dłużej czekać na uzyskanie oficjalnych wyników, a to przekłada się na dłuższy czas oczekiwania na rozliczenie zakładu i przekazanie wygranych środków. Może to się wydłużyć do kilku lub nawet kilkunastu godzin. 

Po drugie brak rozliczenia zakładu wynikać może z przełożenia danego meczu na inny termin – w takiej sytuacji bukmacherzy najczęściej anulują zakład (dokonują zwrotu jego stawki na konto gracza). 

Trzecia możliwość to zakłady bukmacherskie o wysokiej stawce, a także te, które skutkują bardzo wysoką wygraną. W takiej sytuacji bukmacher jest szczególnie ostrożny, co zazwyczaj wydłuża rozliczenie zakładu, a czas potrzebny na ostateczną weryfikację to u niektórych bukmacherów nawet kilka dni (choć takie ekstremalnie długie rozliczanie zakładu to w praktyce rzadkość). 

Bukmacher spóźnia się z rozliczeniem zakładu – co robić? 

Jeśli obstawione zakłady bukmacherskie ciągle „wiszą” nierozliczone, chociaż widzisz, że oficjalne wyniki są już ogłoszone, nie musisz czekać z założonymi rękami. Pamiętaj, że nie wszystko w serwisach bukmacherskich działa automatycznie, a niektóre zdarzenia rozliczane są ręcznie. Jeśli posiadasz sprawdzone informacje co do wyniku meczu, skontaktuj się z działem obsługi klienta. Możesz powołać się na dane źródło i sprawić, że pracownik firmy bukmacherskiej zajmie się tą sprawą szybciej.  

Rozliczanie zakładów - pomoc konsultantaNatomiast w sytuacji, gdy takich potwierdzonych danych nie posiadasz, warto po prostu dopytać o przyczynę opóźnienia i liczyć na to, że w ten sposób choć trochę przyspieszy się bieg rzeczy. Pamiętaj też, że choć internetowi bukmacherzy udostępniają kilka metod kontaktu, najlepiej jest wykorzystać czat na żywo – to zazwyczaj najszybszy i najefektywniejszy sposób na dogadanie się z konsultantem. 

A co, jeśli mimo ponagleń bukmacher nadal zwleka z rozliczeniem zakładu lub co gorsza rozliczył zakład nieprawidłowo? Jeśli nie pomagają wiadomości wysłane np. przez e-mail, warto w takiej sytuacji złożyć oficjalną reklamację. Z reguły można to zrobić pisemnie lub przez Internet, podając swoje dane, dane dotyczące obstawionego kuponu i szczegółowo wyjaśniając sprawę. Pamiętaj, że jeśli chodzi o maksymalny czas rozliczenia zakładu, bukmacher powinien zamieścić informacje na ten temat w swoim regulaminie zakładów bukmacherskich.