Dziś jest: 26 lutego 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

MKS Trzebinia 

Akcje bukmacherów kierowane są do rozmaitych odbiorców, jednak „Puchar 1000 goli” bukmachera Fortuna to inicjatywa, która była skierowana do bardzo nietypowej grupy: klubów piłkarskich z niższych lig. Do udziału w tym konkursie przystąpił także małopolski klub MKS Trzebinia. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na czym polegał zakończony już konkurs „Puchar 1000 goli” oraz jaki pomysł na rozwój przedstawiła drużyna z Trzebini, czytaj dalej. 

„Puchar 1000 goli” 

„Puchar 1000 goli” to przedsięwzięcie zrealizowane przez PZPN przy wsparciu finansowym bukmachera Fortuna. Czas realizacji inicjatywy przypadł na sezon 2021/2022 Fortuna Pucharu Polski w piłce nożnej. Akcja przeznaczona była dla drużyn, które występują w co najwyżej 4 lidze piłkarskiej (a więc też dla lig niższych). Wszystkie zespoły z tych poziomów ligowych mogły zgłaszać swoje projekty, wpisując się w 1 z dostępnych kategorii: kibicowską, infrastrukturalną czy społeczno-kulturalną. Każdy klub mógł przedstawić maksymalnie 3 projekty (po 1 z każdej kategorii). 

Istotnym aspektem akcji, którą sponsorował bukmacher Fortuna, była bezpośrednia zależność wysokości nagród od liczby goli strzelonych przez teoretycznie słabsze zespoły występujące w meczach Fortuna Pucharu Polski. Każda bramka zdobyta przez outsidera skutkowała 1 tys. zł, które firma bukmacherska Fortuna wpłacała do funduszu konkursowego. Ostatecznie 3 najlepsze inicjatywy otrzymały po 30 tys. zł na ich realizację. 

Zgłoszone projekty zostały zamieszczone na specjalnej stronie internetowej. Każdy chętny mógł głosować na to, który pomysł w danej kategorii najbardziej zasługuje na realizację (z danego numeru IP można było oddawać głos raz na dobę).  

Wśród uczestników konkursu znalazł się klub piłkarski MKS Trzebinia, który przedstawił projekt o charakterze infrastrukturalnym. 

MKS Trzebinia – projekt infrastrukturalny 

Klub MKS Trzebinia zgłosił do akcji konkursowej „Puchar 1000 goli” swoją propozycję, startując w kategorii infrastrukturalnej. Przedstawiony projekt zakładał gruntowny remont siedziby klubu, umiejscowionej w budynku pochodzącym z lat 80-tych. Celem było przystosowanie przestrzeni do współczesnych standardów, umożliwienie organizacji spotkań członków Zarządu, zawodników czy rodziców dzieci trenujących w klubie w komfortowych warunkach. Dodatkowo, projekt obejmował renowację boiska, które nie podlegało żadnym pracom od 2003 r.  

W związku z przestarzałą infrastrukturą i brakiem odpowiednich warunków do rozwijania talentów młodych piłkarzy konieczna była więc zarówno solidna modernizacja płyty boiska, jak i wymiana większości instalacji w obiekcie. 

MKS Trzebinia 

Klub piłkarski MKS Trzebinia powstał w 2000 r. w Trzebini (województwo małopolskie). Drużyna została stworzona w efekcie fuzji 2 lokalnych drużyn – Górnika Siersza i Hutnika Trzebinia. Rozmowy o połączeniu, zainicjowane pod koniec lat 90. i wspierane przez Urząd Miasta, miały na celu stworzenie w Trzebini jednego silnego klubu sportowego, który mógłby skuteczniej konkurować na polskiej arenie piłkarskiej. 

Decyzja o fuzji była przede wszystkim odpowiedzią na kłopoty finansowe, z którymi zmagały się obie drużyny. W roku 2000 r. powstał MKS „Trzebinia-Siersza” – nowo utworzona drużyna zgłoszona została do rozgrywek IV ligi małopolskiej, zyskując możliwość rywalizacji na wyższym poziomie. 

MKS „Trzebinia-Siersza” swoje mecze rozgrywa na stadionie Hutnika przy ul. Krakowskiej, ponieważ zapewnia on lepszą lokalizację i warunki zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Powstanie klubu było ważnym krokiem w kierunku wzmocnienia lokalnego futbolu i stworzenia jednolitej, silnej reprezentacji piłkarskiej miasta Trzebinia. W 2017 r. nazwę klubu zmieniono na MKS Trzebinia. 

W czasie trwania inicjatywy „Puchar 1000 goli” MKS Trzebinia występowała w 4 lidze.