Dziś jest: 26 lutego 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

LKS Piotrowice Świdnickie

Inicjatywa „Puchar 1000 goli” wzbudziła zainteresowanie licznych polskich klubów piłki nożnej oraz ich sympatyków. Jednym z uczestników tego konkursu była drużyna LKS Piotrowice Świdnickie z województwa dolnośląskiego. Na czym polegał konkurs zrealizowany przez PZPN i firmę bukmacherską Fortuna? Do jakich kategorii konkursowych zgłosił swoje projekty LKS Piotrowice Świdnickie oraz jakie działania planował zrealizować? Wyjaśniamy! 

Na czym polegała akcja „Puchar 1000 goli”? 

Konkurs „Puchar 1000 goli” stanowił ciekawą inicjatywę, z którą do klubów z dalszych lig piłkarskich w Polsce wyszedł w sezonie 2021/2022 Polski Związek Piłki Nożnej, a który sfinansował bukmacher Fortuna (będący jednocześnie sponsorem tytularnym Fortuna Pucharu Polski). Akcja zorganizowana została z myślą o udzieleniu wsparcia zespołom z 4 ligi i niższych lig, dzięki temu, że mogły one uzyskać dofinansowanie na realizację zgłoszonych projektów. Każda drużyna mogła przygotować po 1 projekcie w ramach 3 kategorii konkursowych, tj. kibicowskiej, infrastrukturalnej i społeczno-kulturalnej (możliwe było też zgłoszenie projektów do tylko 1 czy 2 kategorii). Projekty opisane zostały też na stronie internetowej konkursu „Puchar 1000 goli”, a wszyscy chętni mogli oddawać na nie głosy. Spośród projektów, na które zagłosowało najwięcej internautów, jury wybrało ostatecznych laureatów i przyznało im nagrody finansowe. 

W puli nagród znajdowało się 90 tys. zł, co jednak ciekawe wielkość puli konkursu „Puchar 1000 goli” zależała od wyników meczów Fortuna Pucharu Polski. Zasady akcji stanowiły, że za każdy gol „Czarnego Konia”, a więc zespołu uznawanego za słabszy w danym meczu, bukmacher Fortuna dodawał do budżetu konkursu minimum 1.000 zł. Finalną kwotę nagród podzielono na 3 równe części, tak więc każdy zwycięski projekt w danej kategorii konkursowej otrzymał 30 tys. zł dofinansowania. 

LKS Piotrowice Świdnickie – projekt infrastrukturalny 

Klub LKS Piotrowice Świdnickie skorzystał z możliwości zgłoszenia do udziału w konkursie „Puchar 1000 goli” więcej niż 1 projektu i przygotował 2 zgłoszenia – w ramach kategorii infrastrukturalnej oraz kibicowskiej. Pierwszy projekt zatytułowany był „Wizja stadiony na przyszłość” i dotyczył po pierwsze budowy profesjonalnej trybuny przeznaczonej dla kibiców. Inwestycja ta miała zapewnić publiczności meczowej lepsze warunki do oglądania rywalizacji sportowej, zwłaszcza w niekorzystnych warunkach pogodowych. Zaproponowana modernizacja stadionu miała nie tylko zwiększyć estetykę i funkcjonalność stadionu, ale także poprawić komfort i bezpieczeństwo kibiców.  

Drugim kluczowym elementem projektu infrastrukturalnego było zapewnienie odpowiedniego oświetlenia boiska, co miało umożliwić drużynie treningi również w mniej sprzyjających porach roku, takich jak jesień czy zima.  

LKS Piotrowice Świdnickie – projekt kibicowski 

Z kolei projekt zgłoszony do konkursu „Puchar 1000 goli” w ramach kategorii kibicowskiej wiązał się z obchodami 75-lecia istnienia LKS Piotrowice Świdnickie. Aby uczcić tę rocznicę, klub chciał zorganizować turniej piłkarski, w którym uczestniczyć mogłyby osoby zarówno z młodszego, jak i starszego pokolenia kibiców. Po zakończeniu zawodów planowana była zabawa taneczna dostępna dla wszystkich chętnych. W ten sposób chciano połączyć sportową rywalizację z rodzinną atmosferą. 

Jak zaznaczyli twórcy projektu, w związku z ograniczonym budżetem własnym realizacja bogatego w atrakcje wydarzenia interesującego dla różnych grup wiekowych byłaby dla drużyny piłkarskiej nierealna. Klub wyraził jednak przekonanie, że zewnętrzne wsparcie finansowe mogłoby przekształcić te plany w rzeczywistość, tworząc niezapomniane doświadczenie dla kibiców i umożliwiając uczczenie ważnego jubileuszu w historii klubu. 

LKS Piotrowice Świdnickie 

Ludowy Zespół Sportowy Piotrowice (LZS Piotrowice) został założony w 1947 r. przez Władysława Dybeła w województwie dolnośląskim. W 2004 r. drużyna zmieniła nazwę na Ludowy Klub Sportowy Piotrowice Świdnickie. W sezonie 2021/2022, kiedy to realizowany był konkurs „Puchar 1000 goli”, zespół występował w klasie B podokręgu świdnickiego, grupa: Wałbrzych II.