Dziś jest: 3 marca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

KS Dragoons Kraków 

 „Puchar 1000 goli” to akcja przygotowana przez PZPN i bukmachera Fortuna, o której głośno było wśród polskich kibiców klubów z dalszych lig piłkarskich. Atrakcyjne nagrody i angażująca formuła konkursu przyciągnęła do udziału w akcji wiele zespołów piłkarskich, a jednym z nich był KS Dragoons Kraków. Jedyny międzynarodowy klub piłki nożnej w Polsce zgłosił do udziału w konkursie projekt o charakterze społeczno-kulturalnym. Przeczytaj, na czym polegał projekt krakowskiej drużyny oraz jakie były cele, zasady i nagrody w konkursie „Puchar 1000 goli”. 

„Puchar 1000 goli” – cele i zasady akcji 

Akcja „Puchar 1000 goli”, w którym udział wziął m.in. KS Dragoons Kraków, była wyjątkową inicjatywą zorganizowaną przez PZPN we współpracy z bukmacherem Fortuna. Przedsięwzięcie to zrealizowano w sezonie 2021/2022 w celu wsparcia drużyn piłkarskich z niższych rangą rozgrywek w Polsce. Kluby z IV ligi i lig niższych mogły zgłaszać własne inicjatywy, takie jak dla przykładu projekty modernizacji obiektów treningowych czy organizacji wydarzeń integrujących wokół futbolu lokalną społeczność. Konkurs „Puchar 1000 goli” aktywizował też samych fanów piłki nożnej, których zadaniem było głosowanie poprzez specjalną stronę internetową na te projekty klubowe, które najbardziej im się podobały. Projekty, które zebrały najwięcej głosów przechodziły do finału, a o tym, które otrzymają środki finansowe, decydowało specjalne jury. 

Ciekawym aspektem konkursu „Puchar 1000 goli” była metoda finansowania: otóż każdy gol strzelony przez drużyny, które nie były faworytami w ramach rozgrywek Fortuna Pucharu Polski, zwiększał pulę konkursową o 1 tys. zł. Dzięki temu zebrano łącznie 90 tys. zł, które zostały rozdzielone między laureatów 3 kategorii konkursowych – kibicowskiej, infrastrukturalnej i społeczno-kulturalnej. 

KS Dragoons Kraków – projekt społeczno-kulturalny 

Klub KS Dragoons Kraków to drużyna wyróżniająca się wśród tysięcy innych piłkarskich zespołów w Polsce, a jego specyfika miała znaczenie dla projektu przygotowanego na potrzeby konkursu „Puchar 1000 goli”. KS Dragoons Kraków to pierwsza drużyna należąca do Polskiego Systemu Piłkarskiego, której charakter jest wielonarodowy i wielokulturowy, a do konkursu zgłosiła ona projekt w kategorii społeczno-kulturalnej. Trzeba podkreślić, że klub, który założony został przez grupę obcokrajowców będących mieszkańcami Krakowa, od samego początku działalności stawiał na integrację z lokalną społecznością i kulturą, poznawanie nowych ludzi oraz nawiązywanie przyjaźni poprzez wspólną pasję do futbolu. Projekt zgłoszony do konkursu miał na celu dalszą pracę nad realizacją tych wartości, przy jednoczesnej aktywnej promocji amatorskiej piłki nożnej. 

Klub KS Dragoons Kraków zdecydował się wziąć udział w projekcie, uznając go za wyjątkową okazję do rozwinięcia swoich działań i wzbogacenia oferty dla swoich sympatyków. Była to szansa na to, aby drużyna mogła dostarczać treści dla wszystkich swoich fanów i obserwujących w większej niż dotąd ilości oraz w lepszej jakości. Zgłoszenie projektu do kategorii społeczno-kulturalnej konkursu pokazywało też, że ten aspekt jest dla klubu co najmniej tak samo ważny, jak gra w piłkę nożną. 

KS Dragoons Kraków 

Pełna nazwa tego podmiotu brzmi Klub Sportowy „Dragoons”. Początki klubu sięgają 2015 r., kiedy to grupa obcych sobie osób rozegrała mecz piłki nożnej o charakterze towarzyskim pod Wawelem, a następnie od 2016 r. tych kilkunastu pasjonatów futbolu co tydzień odbywało nieformalne treningi. Oficjalnie zespół został zarejestrowany w 2018 r. jako stowarzyszenie, a w 2019 r. zarejestrowany w MZPN. W 2020 r. klub otrzymał nominację do Wielokulturowego Ambasadora Krakowa, a także dostał się na listę Klubu Roku Grassroots UEFA, reprezentując w nim Polskę.  

W czasie trwania akcji „Puchar 1000 goli” KS Dragoons Kraków grał w MZPN Keeza B Klasa III, a w momencie składania projektu był liderem ligi (12 zwycięstw w 12 meczach).