Dziś jest: 27 czerwca 2022

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Najlepszy bukmacher – jaki jest aktualnie najlepszy bukmacher w Polsce?

Pytanie o to, jaki jest najlepszy bukmacher w Polsce wraca do każdego gracza co jakiś czas. Jeśli jesteś nowicjuszem, który dopiero poznaje świat zakładów bukmacherskich, możesz nie wiedzieć, jakie kryteria wyboru są tak naprawdę ważne, a które to kwestie drugoplanowe. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czym cechują się najlepsi bukmacherzy oraz jak zdecydować, jaki jest najlepszy bukmacher w Polsce.

najlepszy bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher

Każdy, kto obstawia zakłady sportowe na terenie Polski, powinien mieć świadomość, że tylko podmiot posiadający zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów RP ma prawo oferować zakłady tego typu. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych ukarany może zostać nie tylko organizator nielegalnych zakładów bukmacherskich, ale także ich uczestnik, a kary finansowe bywają naprawdę wysokie. Choćby z tego powodu pierwszym wyznacznikiem tego, jaki jest dobry bukmacher internetowy, powinna więc być legalność jego działań. Bukmacher, który działa bez zezwolenia jest ponadto niewiarygodny i nie mamy żadnej gwarancji, że otrzymamy wygraną kwotę, podczas gdy w przypadku legalnych operatorów zakładów taką gwarancję otrzymujemy od państwa polskiego, które sprawuje nad nimi nadzór. Co więcej, nielegalna strona z zakładami może zostać dodana do tzw. rejestru domen zakazanych, a dostęp do niej zablokowany, co skutecznie uniemożliwi nam uzyskanie wypłaty. W pierwszej kolejności najlepiej jest więc sprawdzić, jacy są legalni operatorzy zakładów bukmacherskich w Polsce – tu znajdziesz aktualną listę  bukmacherów posiadających odpowiednie zezwolenie. Dopiero potem można skupić się na tym, jaki jest najlepszy legalny bukmacher i jakie elementy jego oferty warto w pierwszej kolejności ocenić.

Najlepsi bukmacherzy – gdzie i jak przyjmują zakłady?

To, w jaki sposób można wnosić zakłady u danego operatora zakładów bukmacherskich, ma ogromne znaczenie, choć nie każdy gracz korzysta z wszystkich możliwych kanałów dostępu. Przykładowo typer, kto stawia zakłady jedynie online, zastanawia się, jaki jest najlepszy internetowy bukmacher i jest mu obojętne, czy operator posiada punkty naziemne. Sprawdźmy jednak, co ma znaczenie, jeśli chodzi o poszczególne kanały sprzedaży zakładów sportowych.

Łatwa w obsłudze strona internetowa bukmachera

To bardzo ważny punkt dla wielu graczy, gdyż nikt nie lubi sytuacji, gdy musi długo szukać na danej stronie internetowej tego, czego w danym momencie potrzebuje. Najlepsi bukmacherzy online wyróżniają się na pewno intuicyjnością i czytelnością serwisu oraz przyjazną dla oka szatą graficzną. Bardzo istotne jest, by od razu po wejściu na stronę typer otrzymywał dostęp do najciekawszych wydarzeń i zakładów – najlepsi bukmacherzy zamieszczają je z reguły w specjalnej, dobrze widocznej zakładce. Bardzo przydatne są też różnego typu narzędzia wspomagające wyszukiwanie interesujących graczy zakładów, czyli wyszukiwarki zakładów według różnych kryteriów, takich jak kurs bukmacherski czy konkretny klub sportowy. Oczywiście dobry bukmacher internetowy ma na swojej stronie wiele ciekawych opcji, jednak kluczem do sukcesu jest taka organizacja strony, aby szeroka oferta zakładów i mnogość funkcji nie spowodowały poczucia zagubienia użytkownika. Poza łatwością obsługi strony i ładną szatą graficzną ważne jest też, by serwis działał szybko i sprawnie.

Sprawna aplikacja mobilna bukmachera

najlepszy bukmacher - aplikacja mobilnaJeszcze nie tak dawno aplikacje na urządzenia przenośne były zupełnym novum na polskim rynku bukmacherskim, a dziś niemal wszyscy legalni bukmacherzy posiadają własną apkę. Dlatego najlepszy bukmacher internetowy to nie ten, który udostępnia aplikację na smartfony czy tablety, tylko ten, którego oprogramowanie działa szybko, nie zacina się, jest łatwe w obsłudze oraz posiada ciekawe opcje. Jeśli jest taka możliwość, gracze często korzystają np. z powiadomień push, dzięki którym na bieżąco i to bez włączania aplikacji otrzymują informacje o wysokich kursach czy atrakcyjnych bonusach bukmacherskich. Nie można też przecenić opcji oglądania meczów na żywo dzięki live streamingowi – niezależnie od tego, gdzie akurat przebywamy (choć taką funkcjonalność posiada w Polsce mało który bukmacher). Ogólnie trzeba przyznać, że z bukmacherskich aplikacji mobilnych korzysta coraz większa liczba graczy i najlepszy bukmacher online musi przykładać do tego faktu dużą wagę.

Liczne i nowoczesne punkty naziemne

Jeśli Twoim zdaniem najlepszy bukmacher w Polsce musi posiadać punkty naziemne, masz bardziej ograniczony wybór niż gracze online. Warto sprawdzić, który bukmacher w ogóle posiada zezwolenie na urządzanie zakładów w lokalach stacjonarnych, a następnie, czy jego punkty sprzedaży znajdują się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania czy pracy. Dopiero teraz możesz weryfikować, którzy operatorzy zakładów to bukmacherzy najlepsi, jeśli chodzi o ofertę naziemną. Poza tymi kwestiami, które są wspólne dla zakładów bukmacherskich online i tych zawieranych w punktach stacjonarnych (np. kursy bukmacherskie czy rodzaje dostępnych zakładów), ocenić też warto różne udogodnienia w samym lokalu. Dla przykładu, standardem staje się przyjmowanie płatności nie tylko w gotówce, ale też kartą płatniczą, a nowoczesne punkty naziemne wyposażone są w tablety multimedialne, gdzie można sprawdzić aktualne kursy i statystyki czy innowacyjne terminale, przy pomocy których można wygodnie i szybko postawić zakłady. W ten sposób najlepsi polscy bukmacherzy łączą tradycyjny sposób gry w lokalu (gdzie można m.in. przedyskutować swoje typy z innymi graczami) z możliwościami, jakie daje współczesna technologia.

Łatwa i szybka rejestracja konta gracza

Wracając do tego, jaki jest najlepszy polski bukmacher online, koniecznie trzeba poruszyć kwestię rejestracji konta gracza (której nie ma w przypadku obstawiania w punktach naziemnych). Nawet najlepsi bukmacherzy internetowi nie mogą pójść użytkownikom za bardzo na rękę i wymóg rejestracji konta jest nie do ominięcia. Wynika to z zapisów ustawy hazardowej i służy weryfikacji pełnoletniości gracza – osoby poniżej 18 lat nie mają bowiem w Polsce prawa obstawiać zakładów bukmacherskich. Jednak pełna rejestracja osobistego konta jest uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza, że poza podaniem wielu danych osobowych konieczne jest też przesłanie skanu dowodu osobistego czy paszportu, co pozwala potwierdzić, że gracz jest pełnoletni. Na szczęście nie każdy legalny bukmacher wymaga pełnej rejestracji od razu – najlepsi bukmacherzy online udostępniają opcję szybkiej rejestracji. Wystarczy więc podać kilka podstawowych danych, ustalić dane do logowania i można już wpłacać depozyt, obstawiać zakłady, a nawet korzystać z bonusów. Dopełnienie formalności będzie konieczne dopiero wtedy, gdy będziemy chcieli wypłacić wygrane. Opcja uproszczonej rejestracji jest więc rozwiązaniem tymczasowym, jednak dzięki niej typer może przetestować usługę konkretnego bukmachera i zadecydować, czy warto zarejestrować u niego pełne konto. Najlepszy polski bukmacher według wielu graczy powinien więc oferować również taką możliwość.

Łatwe i szybkie płatności

najlepszy bukmacher - płatnościKontynuując kwestie techniczne, najlepszy internetowy bukmacher w dzisiejszych realiach po prostu musi udostępniać łatwe, szybkie oraz w pełni bezpieczne sposoby na wpłacanie depozytu i wypłacanie zgromadzonych środków. Rządy tradycyjnych przelewów bankowych już minęły, a  w branży usług takich jak zakłady bukmacherskie, gdzie czasem liczy się każda sekunda (zakłady live), gracz musi mieć możliwość zasilić swoje konto w trybie natychmiastowym. Ważne jest też, by do wyboru miał wiele opcji i mógł wybrać tę, która mu najbardziej odpowiada. Jeśli przykładowo trzymasz pieniądze przeznaczone na grę w e-portfelu, a bukmacher nie umożliwia dokonywania wpłat tą metodą, najprawdopodobniej wybierzesz innego operatora zakładów.

Tak więc najlepszy bukmacher online powinien zapewniać pełen komfort podczas robienia wpłat – ale też i wypłat. W tym przypadku wielu bukmacherów nadal stawia przede wszystkim na zwykłe przelewy, widoczny jest już jednak trend udostępniania również szybkich wypłat. Ich zaletą jest oczywiście czas realizacji, który w przeciwieństwie do tradycyjnych przelewów liczymy nie w godzinach czy dniach, a w minutach. Poza tym dostępne są one także w weekendy i święta, czasem nawet całodobowo. Zależy ci na błyskawicznych wypłatach? Sprawdź koniecznie, czy te oferowane u wybranego bukmachera są dostępne także dla banku, w którym posiadasz rachunek bankowy.

Narzędzia pomocne w obstawianiu

Obecnie na stronie internetowej czy w aplikacji mobilnej niemal każdego bukmachera znajdziemy też rozmaite opcje, które mają za zadanie ułatwić i uprzyjemnić nam stawianie zakładów sportowych. Należą do nich wyniki meczów i obszerne statystki drużyn czy zawodników biorących udział w spotkaniach, na które przyjmowane są zakłady. Bukmacher, który najlepszy ma być też pod kątem zakładów live, również w ich przypadku zapewnia wyniki oraz statystyki i to aktualizowane na bieżąco, a ponadto udostępnia dobrej jakości wizualizacje przebiegu meczu na match trackerze lub nawet darmowe transmisje meczów na żywo. Oczywiście bardzo przydatne są też wspomniane już wyszukiwarki zakładów np. według dyscypliny sportowej, daty wydarzenia czy drużyny. Najlepsi bukmacherzy online nie spoczywają jednak na laurach i stale przygotowują dla graczy ciekawe opcje, np. narzędzia, dzięki którym można zobaczyć propozycje zakładów na podstawie wprowadzonych danych typu wysokość kursu, liczba zdarzeń i rodzaj zakładu.

Fachowa i łatwo dostępna obsługa klienta

najlepszy bukmacher - obsługa klientaKończąc omawianie aspektów stricte technicznych, które okazują się być bardzo ważne dla samych graczy, przyjrzyjmy się jeszcze kwestii pomocy i wsparcia klienta. Dobry bukmacher internetowy na pewno dba o to, by gracze w krótkim czasie mogli otrzymać merytoryczną i zrozumiałą odpowiedź na zadane pytanie, a  przypadku wystąpienia jakichś problemów, by sprawnie je rozwiązano. Znaczenie ma też udostępnienie użytkownikom różnych kanałów kontaktu, w tym przez czat online, e-mail, formularz kontaktowy czy infolinię. Nie zawsze pomoc dostępna jest przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, jednak krótki czas reakcji na zapytanie ma ogromną wagę. Dzięki temu gracz nie czuje się pozostawiony samemu sobie i nabiera zaufania do bukmachera.

Na plus należy też zaliczyć porządnie przygotowane pomoce merytoryczne na stronie bukmachera. Jeśli znajduje się tu rozbudowana, merytoryczna sekcja FAQ, a nawet różnego rodzaju poradniki dotyczące tego, jak obstawiać zakłady bukmacherskie, wtedy gracz może znaleźć wiele interesujących go informacji na własną rękę i nie musi co rusz kontaktować się z działem obsługi klienta. Najlepsi bukmacherzy w Polsce prowadzą czasem też własne blogi o tematyce bukmacherskiej i sportowej oraz wchodzą w interakcje z graczami poprzez media społecznościowe.

Oferta zakładów bukmacherskich

Każdego dnia bukmacherzy oferują zakłady bukmacherskie na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, setki wydarzeń i tysiące rynków zdarzeń. Jest więc to temat, który kręci każdego maniaka bukmacherki, jednak nie do końca musi być tak ważny dla samych graczy. Oczywiście ogólna zasada jest taka, że im większy wybór, tym lepiej i całkiem możliwe, że nawet jeśli dotychczas nie interesowałeś się grą np. w golfa, ten sport tak cię wciągnie, że najczęściej będziesz obstawiać zakłady właśnie na tę dyscyplinę. Jednak nie jest to jak na razie zbyt popularny w Polsce sport, a większość rodzimych graczy zdecydowanie skupia swoje zainteresowania na piłce nożnej. W związku z tym najlepsi polscy bukmacherzy koncentrują się przede wszystkim na oferowaniu wielu rynków zdarzeń na mecze piłki nożnej i kilku innych lubianych przez Polaków sportów. Ten punkt jest więc mocno dyskusyjny, na pytanie: który bukmacher najlepszy?, trzeba odpowiedzieć: a jaki sport chcesz obstawiać? Niektórzy bukmacherzy przykładają bowiem większą wagę do wybranej dyscypliny i nie tylko udostępniają zakłady na większą liczbę wydarzeń, w tym również mecze niższych lig, ale też rozpieszczają graczy bogatymi rynkami zdarzeń. Co więcej, można u nich spotkać bardziej atrakcyjne kursy na wydarzenia dotyczące wybranej dyscypliny.

Z kolei kursy bukmacherskie na wydarzenia sportowe interesują już wszystkich równie mocno. Jednak nie można jednoznacznie stwierdzić, że najwyższe kursy oferuje ten jeden jedyny bukmacher. Najlepszy kurs na dany mecz piłki nożnej może być u bukmachera A, a na inny u bukmachera B, a co gorsza kursy te mogą zostać zmienione, więc możemy porównywać jedynie kursy oferowane w danym momencie. Oczywiście osoby, które przyglądają się ofertom kursowym poszczególnych bukmacherów dostrzegają pewne tendencje: bukmacher A ma najczęściej najlepsze kursy na daną ligę, a bukmacher B na e-sporty, podczas gdy bukmacher C z reguły oferuje zupełnie przeciętne kursy. Jednak w praktyce nie możemy mieć pewności, że i tym razem np. mecz e-sportowy najlepiej obstawimy u bukmachera B. Jeśli więc mamy konta u kilku bukmacherów, warto to sprawdzać np. przy użyciu internetowych porównywarek kursów bukmacherskich. Z kolei jeśli chcemy obstawiać mecze konkretnej dyscypliny, warto przejrzeć recenzje bukmacherów lub na własną rękę porównać ich aktualne oferty i sprawdzić, kto zasługuje na miano: najlepszy bukmacher online.

Oferta promocyjna bukmachera

najlepszy bukmacher - bonusy bukmacherskieOferta zakładów i kursów to podstawa, jednak większość typerów równie mocno interesują bonusy, jakie mogą otrzymać od danego bukmachera. Kiedy zastanawiamy się, jaki jest najlepszy bukmacher internetowy i u którego warto założyć konto, na pewno warto byśmy porównali oferty promocyjne dla nowych graczy. Niemal wszyscy legalni bukmacherzy oferują obecnie bonusy na start, które użytkownik otrzymuje w zamian za rejestrację konta i mogą one mieć różną formę. To, czy najlepszy polski bukmacher to dla ciebie ten, który oferuje najwyższy bonus, czy ten, który oferuje bonus bez depozytu, czy może ten, który proponuje cały pakiet bonusów, to już zależy tylko od ciebie. Na pewno poza samą wartością bonusu warto zwrócić uwagę na warunki jego realizacji, w tym warunek obrotu i czas, jaki mamy na jego wykorzystanie. Szczegółowe informacje na temat tego, czym różnią się poszczególne rodzaje bonusów i na co zwrócić uwagę, znajdziesz w artykule „Bonusy bukmacherskie”. Pamiętajmy też, że bonus powitalny to nie jedyna forma promocji, jaką możemy spotkać u bukmachera. Najlepszy polski bukmacher powinien dbać również o stałych graczy i przygotowywać dla nich ciekawe, urozmaicone akcje promocyjne, dzięki którym mogą oni otrzymać dodatkowe środki na grę. Regularni typerzy przyznają również, że najlepszy bukmacher to m.in. taki organizator zakładów sportowych, który ma w swojej ofercie program lojalnościowy. Gracze lubią tę formę promocji, gdyż za każdym razem, gdy obstawiają zakłady (a czasem też np. gdy zasilają konto depozytem czy po prostu codziennie logują się w serwisie) przy okazji otrzymują punkty lojalnościowe, a następnie mogą je wymienić np. na darmowe zakłady.

Limity bukmacherskie

Kiedy oceniamy różnych bukmacherów i staramy się odpowiedzieć na pytanie, jaki jest najlepszy bukmacher w Polsce, warto też zwrócić uwagę na pewne praktyki, które mogą uprzykrzyć życie gracza. Mowa o tzw. limitach bukmacherskich, które jedni bukmacherzy stosują dość rzadko, inni natomiast zdecydowanie za często (w opinii typerów). Żaden gracz nie lubi oczywiście narzucania mu jakichś odgórnych ograniczeń, a limit sprawia, że na dany typ nie można postawić większej stawki niż to określił bukmacher. Szczególnie irytujące są limity nałożone indywidualnie na konkretnego gracza, który zostanie oceniony przez organizatora zakładów za zbyt groźnego (czyli za zbyt dobrego gracza). Takie praktyki mogą wydawać się nie do końca uczciwe, dlatego najlepszy legalny bukmacher to ten, który nie ucieka się do nich zbyt często.

Jaki bukmacher najlepszy?

Jak widać jest naprawdę sporo kwestii, od których zależy ostateczny werdykt, jaki jest najlepszy bukmacher w Polsce. Może się więc wydawać, że trudno sprawdzić i porównać wszystkie wymienione aspekty, z drugiej jednak strony wcale nie jest to konieczne. Podstawowa zasada mówi bowiem, że nie istnieje bukmacher najlepszy dla wszystkich graczy, a różne osoby mogą mieć zupełnie inne potrzeby i preferencje. Najlepszy polski bukmacher dla kibica piłki nożnej musi mieć oczywiście szeroką ofertę na ten sport, podczas gdy fan sportów elektronicznych z wysokim prawdopodobieństwem stwierdzi, że nawet jeśli jest to całkiem dobry bukmacher internetowy, dla niego ciekawszą ofertę ma inny organizator zakładów bukmacherskich. Warto więc przede wszystkim na spokojnie zastanowić się, czego my sami oczekujemy od organizatora zakładów bukmacherskich i jakie cechy ma dla nas najlepszy bukmacher. Jaki rodzaj zakładów nas interesuje, poprzez jaki kanał dostępu mamy zamiar najczęściej obstawiać zakłady, czy będziemy korzystać z szybkiej rejestracji albo rozmaitych promocji itd.?

Najlepsi bukmacherzy w Polsce – ściąga

Nie chcielibyśmy jednak pozostawiać czytelnika z dość oczywistym stwierdzeniem, że najlepszy bukmacher dla każdego po prostu nie istnieje. W ramach podsumowania przygotowaliśmy więc krótkie streszczenie tego, co już zostało powiedziane. Najlepszy legalny bukmacher, który w 100% odpowiadałby na oczekiwania większości graczy, powinien więc spełniać wszystkie poniższe warunki:

 • Najlepszy bukmacher ma intuicyjną, przejrzystą i szybko działającą stronę internetową.
 • Najlepszy bukmacher udostępnia funkcjonalną i sprawną aplikację mobilną.
 • Najlepszy bukmacher posiada sieć nowoczesnych punktów naziemnych, w których dostępne są różne udogodnienia dla graczy.
 • Najlepszy bukmacher umożliwia zarówno pełną, jak i uproszczoną procedurę rejestracji konta.
 • Najlepszy bukmacher ma szeroki wybór bezpiecznych i błyskawicznych wpłat.
 • Najlepszy bukmacher posiada opcję szybkich wypłat.
 • Najlepszy bukmacher udostępnia zaawansowane narzędzia wspomagające obstawianie zakładów (np. statystyki, match tracker, transmisje live).
 • Najlepszy bukmacher zapewnia możliwość szybkiego uzyskania pomocy i technicznego wsparcia poprzez różne kanały kontaktu.
 • Najlepszy bukmacher posiada bogate i ciekawe pomoce merytoryczne na swojej stronie internetowej.
 • Najlepszy bukmacher udostępnia zakłady na rozmaite popularne i niszowe dyscypliny sportowe, wiele wydarzeń sportowych (i pozasportowych) oraz oferuje ciekawe rynki zdarzeń i różne rodzaje zakładów.
 • Najlepszy bukmacher oferuje wysokie kursy bukmacherskie.
 • Najlepszy bukmacher ma w swojej ofercie atrakcyjny bonus powitalny oraz często oferuje korzystne dla gracza akcje promocyjne (w tym program lojalnościowy).
 • Najlepszy bukmacher rzadko (a najlepiej nigdy) stosuje limity bukmacherskie.

Tak więc przedstawia się uniwersalny najlepszy bukmacher. Czy wszystkie punkty są ważne również dla Ciebie? Bardzo możliwe, że nie, a już na pewno niektóre są zdecydowanie ważniejsze od pozostałych. Zachęcamy więc do przejrzenia listy ponownie i zastanowienia się, co tak naprawdę ma dla Ciebie znaczenie.