Dziś jest: 20 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Match tracker u bukmacherów online 

Zakłady bukmacherskie online można obstawiać znacznie łatwiej i szybciej niż zakłady naziemne, a dodatkową zaletą gry przez Internet jest szeroki wybór narzędzi, jakie w swoich serwisach zamieszczają bukmacherzy. Jedną z ciekawszych funkcjonalności dostępnych u bukmacherów internetowych jest tzw. match tracker, który umożliwia graczom śledzenie wydarzeń sportowych w czasie rzeczywistym i ułatwia ich obstawianie. Jak dokładnie działają match trackery i czym różnią się te funkcje u poszczególnych legalnych bukmacherów online w Polsce, opisujemy poniżej. 

Match tracker u bukmachera online

Czym jest match tracker u bukmachera? 

Tematem tego artykułu jest match tracker, który zwany jest też czasem live trackerem. Jeśli chodzi o platformy oferujące zakłady bukmacherskie, tego rodzaju narzędzie pozwala graczom na bieżąco monitorować wyniki, statystyki i przebieg spotkań sportowych. Zadaniem match trackera zamieszczonego w serwisie bukmachera jest więc dostarczenie użytkownikom różnego rodzaju informacji, które mogą być przydatne podczas podejmowania decyzji dotyczących obstawiania zakładów bukmacherskich. 

Match trackery są alternatywą dla transmisji meczów na żywo, które nie zawsze są dostępne – a nawet jeśli są dostępne, to często ich oglądanie wiąże się z pewnymi kosztami. Natomiast jedną z zalet match trackerów jest to, że zamieszczają je niemal wszyscy internetowi bukmacherzy i są one w pełni darmowe. 

Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna podczas obstawiania zakładów bukmacherskich na żywo. Jednak jak najbardziej można z niej korzystać także w innych celach, np. po to, żeby monitorować rozwój sytuacji w meczu, który został obstawiony z oferty przedmeczowej. Jeśli przebieg spotkania nie jest po myśli gracza, wtedy może on w odpowiednim momencie zareagować – zagrać kontrę czy zastosować opcję cash-out (o ile jest dostępna). 

Jakie funkcje posiada match tracker? 

Poszczególni bukmacherzy korzystają z różnych rozwiązań technologicznych, dlatego ich match trackery często różnią się od siebie pod względem wyglądu i oferowanych funkcji. Poniżej wymieniamy, jakie elementy najczęściej zawiera tracker u bukmachera, a także jakie dodatkowe opcje często mu towarzyszą: 

  • Animacja graficzna – podstawowym elementem match trackera jest grafika, która stanowi wizualizację boiska (hali, kortu itp.), na którym odbywa się mecz, a także rozmaite ikony i symbole reprezentujące ważne zdarzenia w meczu (np. gol, czerwona kartka) oraz animacje ruchu np. ruch zawodników, piłki itp. Natomiast wielką rzadkością są animacje przedstawiające samych zawodników. Na grafice wyświetlają się też komunikaty tekstowe dotyczące zaistniałych w danym momencie zdarzeń oraz zegar, który odmierza czas trwania meczu. 
  • Wyniki na żywo – oczywiście każdy match tracker informuje w wyraźny sposób, jaki jest aktualny wynik spotkania. 
  • Statystyki na żywo – match trackery zawierają także różnego rodzaju statystyki, np. w meczu piłki nożnej są to dane dotyczące procentowego posiadania piłki, liczby strzałów celnych, niecelnych, ataków na bramkę, rzutów rożnych, fauli, żółtych i czerwonych kartek itd. Prezentując te dane, bukmacher może sięgać po wykresy i grafiki, żeby informacje były jak najbardziej czytelne dla użytkownika. 
  • Informacje o składach drużyn – zazwyczaj gracze mogą oprócz wizualizacji komputerowej match trackera sprawdzić także, jaki jest skład obu drużyn, w tym którzy zawodnicy wchodzą w skład podstawowy, a którzy grają w obserwowanym meczu jako rezerwowi. 
  • Ogólne statystyki drużyn i inne informacje – match trackerom towarzyszą też z reguły dane, które nie dotyczą danego meczu, ale wyników drużyn czy zawodników na przestrzeni dłuższego okresu czasu. Często są to np. porównania typu H2H (Head to Head) czy informacje na temat tego, jak aktualnie przedstawiają się tabele ligowe itp.  
  • Oś czasu – czasem poza graficzną wizualizacją przebiegu spotkania i komentarzami dotyczącymi bieżących akcji meczowych, bukmacher udostępnia także oś czasu, na której zapisywana jest relacja tekstowa dotycząca kolejnych zdarzeń na boisku.  

Oczywiście poszczególni bukmacherzy mogą dodawać jeszcze inne opcje, wzbogacając sekcję zawierającą wizualizację graficzną i statystyki np. o czat na żywo graczy. Wygląd match trackera i przedstawiane informacje zależą też rzecz jasna od dyscypliny sportowej. Ponadto trzeba podkreślić, że dla ułatwienia na tej samej stronie wyświetla się też zazwyczaj oferta kursowa na dane spotkanie, więc typer może łatwo jednocześnie śledzić bieżące informacje na temat meczu i szybko na nie reagować, obstawiając pożądane zakłady bukmacherskie. 

Match tracker u bukmachera Betfan - koszykówka

Skąd match tracker bierze dane i jak je aktualizuje? 

Match tracker może korzystać z różnego rodzaju źródeł danych, jednak zawsze są to miejsca wiarygodne i uznawane przez bukmachera. Przede wszystkim są to oficjalne statystyki dostarczane np. przez ligi czy federacje sportowe i inne kluczowe instytucje dla danego sportu. Warto też zauważyć, że coraz częściej w dyscyplinach sportowych wykorzystuje się zaawansowane technologie śledzenia, takie jak specjalistyczne kamery, GPS czy rozmaite sensory. Dane pozyskiwane przy użyciu tych rozwiązań technologicznych także mogą być wykorzystywane przez match trackery. 

Dokładność danych dostarczanych przez match tracker bukmachera jest dla graczy niezwykle ważna, jednak niemniejsze znaczenie ma ich aktualność. Dlatego aktualizacje muszą być dokonywane w tego rodzaju funkcjonalności w tzw. czasie rzeczywistym – inaczej nie byłoby ono tak naprawdę przydatne podczas obstawiania zakładów bukmacherskich. Match tracker dokonuje nieustannych aktualizacji danych dotyczących bieżących zdarzeń meczowych (np. bramek, punktów, rzuty wolnych, zmian w składzie drużyn) oraz statystyk meczowych (np. posiadanie piłki, liczby asyst, skuteczność strzałów).  

W bardziej zaawansowanych narzędziach dostępna jest też historia zdarzeń i aktualizacji, dzięki czemu typer może sprawdzić, co działo się wcześniej i dokonać jeszcze dokładniejszej analizy przebiegu meczu czy prognozy co do tego, co jeszcze się z dużym prawdopodobieństwem wydarzy. Bardziej rozwinięte match trackery mogą też wysyłać na urządzenie mobilne gracza powiadomienia i alerty dotyczące tego, że w spotkaniu doszło do jakiegoś istotnego zdarzenia. 

Jak match tracker pomaga graczom? 

W tym momencie powinno już być oczywistym, że match tracker jest świetnym narzędziem, które może bardzo ułatwiać poprawne typowanie zakładów bukmacherskich (zwłaszcza live) i zwiększać skuteczność graczy. Po pierwsze w ogóle umożliwia obserwowanie przebiegu meczu w sytuacji, gdy typer nie ma możliwości śledzić transmisji spotkania na żywo. W ten sposób gracz nie tylko pozyskuje informacje na temat bieżących statystyk i wyniku meczu w czasie rzeczywistym (a więc dane dotyczące suchych liczb), ale też może zobaczyć, jak wygląda dynamika gry, styl gry obu drużyn, przyjęta strategia i taktyka gry itp.  

To wszystko sprawia, że typer ma większe szanse na trafne przewidzenie, jakie akcje i zdarzenia mogą się z dużym prawdopodobieństwem wydarzyć w danym meczu i jakie mogą być jego wyniki. Dzięki szczegółowej wiedzy na temat tego, co aktualnie dzieje się na boisku oraz jaka jest forma i skuteczność obu stron rywalizacji sportowej gracz może podejmować bardziej świadome i przemyślane decyzje co do obstawiania zakładów bukmacherskich. W efekcie zarówno wyniki typowania poszczególnych spotkań, jak i zysk z gry w długoterminowej perspektywie powinny się poprawiać. 

Warto też zauważyć, że niektóre match trackery umożliwiają śledzenie w jednym czasie kilku spotkań sportowych. Jeśli bukmacher oferuje taką opcję, w widoku typu „multi” można w tym samym czasie oglądać przebieg np. 2 lub większej liczby meczów, monitorować ich wyniki i statystyki oraz na bieżąco obstawiać na nie zakłady bukmacherskie. Jest to duże ułatwienie w zakresie jednoczesnego obstawiania większej liczby wydarzeń sportowych na żywo i spora oszczędność czasu. Przydaje się także wtedy, gdy gracz typuje zakłady bukmacherskie wielozdarzeniowe z oferty live. 

Match tracker u bukmachera Etoto - widok multi

Match trackery u legalnych bukmacherów online w Polsce 

Niemal wszyscy działający legalnie bukmacherzy internetowi w Polsce udostępniają swoim użytkownikom opcję match trackera. Co prawda nie jest ona aktywna dla wszystkich meczów i wszystkich dyscyplin sportowych, jednak zazwyczaj nie jest ona oferowana tylko w przypadku mało znanych lig i wydarzeń sportowych czy niszowych sportów.  

Jako plus należy podkreślić fakt, że wszyscy wymienieni poniżej bukmacherzy udostępniają match trackery bezpłatnie i są one dostępne nawet dla niezalogowanych użytkowników. Niemal zawsze można z nich skorzystać zarówno przez stronę internetową bukmachera, jak i jego aplikację mobilną. 

Poniżej omawiamy, jak wygląda funkcjonalność match trackera u najlepszych legalnych bukmacherów online w naszym kraju (stan na listopad 2023 r.). 

Match tracker – bukmacher STS  

Nasz przegląd zaczynamy od opcji oferowanej przez lidera polskiego rynku zakładów bukmacherskich, czyli STS. Bukmacher ten ma nie tylko bardzo obszerną ofertę zakładów na żywo, ale też wiele przydatnych narzędzi wspomagających ich typowanie. Świetnie wypada też match tracker zamieszczony na platformie STS. Okno trackera jest naprawdę duże, a grafiki są wyjątkowo ładne i czytelne. Z podglądu graficznego użytkownik może łatwo przełączyć się na widok ze statystykami meczowymi, porównaniem H2H, składami drużyn czy tabelami, a także na transmisję meczu (jeśli jest dostępna). Natomiast u góry okna trackera wyświetla się historia zdarzeń, więc łatwo można cofnąć się i sprawdzić, jaki był wcześniejszy przebieg meczu. 

Bezpośrednio pod match trackerem zamieszczona jest pełna oferta kursowa na dane spotkanie, a w przypadku wielu wydarzeń gracz może też skorzystać z podpowiedzi dotyczących typów generowanych przez sztuczną inteligencję (innowacyjna opcja BetBooster). Z boku wyświetla się też czat meczowy, za pośrednictwem którego gracze mogą dyskutować na temat oglądanego na trackerze spotkania. Przy okazji należy wspomnieć, że bukmacher STS oferuje swoim klientom także mnóstwo transmisji meczów na żywo (dostęp jest aktywny dla tych graczy, którzy w ciągu ostatnich 24 godzin obstawili dowolny zakład). 

Match tracker u bukmacheraSTS

Match tracker – bukmacher Fortuna  

Bardzo rozbudowana oferta zakładów na żywo czeka na graczy także na platformie bukmacherskiej Fortuny i tu również można skorzystać z wyjątkowo bogatej oferty transmisji meczów (dostępnej dla graczy, którzy obstawili jakikolwiek zakład w ciągu ostatnich 7 dni).  

Natomiast dostęp do match trackerów jest u bukmachera Fortuna, tak jak u pozostałych bukmacherów, niczym nieograniczony. Graficzna wizualizacja meczu jest bardzo dobrej jakości, okno podglądu jest dość duże, a relacja jest przejrzysta i przyjemna dla oka. Poza komunikatami dotyczącymi konkretnych zdarzeń na boisku, co jakiś czas pojawiają się też kluczowe statystyki meczowe. Live tracker można jednym kliknięciem przełączyć na widok ze wszystkimi najważniejszymi statystykami meczu, statystykami ogólnymi, tabelami ligi czy relacją tekstową z przebiegu spotkania.  

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie u góry trackera paska, po kliknięciu którego rozwija się lista wszystkich trwających w tej chwili spotkań sportowych (w podziale na sporty), dla których Fortuna udostępnia komputerowe wizualizacje. Dzięki temu można szybko przełączyć się z relacji z jednego meczu na relację z innego wydarzenia. Oczywiście oferta kursowa także zamieszczona jest obok match trackera, więc jednoczesne śledzenie akcji meczowych i obstawianie spotkania jest bardzo proste. Dostępny jest też czat na żywo z innymi typerami zainteresowanymi danym wydarzeniem. 

Match tracker u bukmachera Fortuna

Match tracker – bukmacher Superbet 

Match tracker u bukmachera SuperbetBukmacher Superbet również oferuje match trackery dla bardzo wielu spotkań, jednak głównych ich mankamentem jest dość małe okno, w którym można śledzić przebieg zdarzeń. Z drugiej jednak strony tracker Superbet może przypaść sporej grupie graczy do gustu, bo pomimo niewielkich rozmiarów elementy graficzne i wszelkie wyświetlane komunikaty są bardzo czytelne i dostarczają potrzebnych, aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji. Funkcjonalność działa bardzo sprawnie, nie zajmując dużo miejsca na stronie bukmachera, co sprzyja jednoczesnemu obserwowaniu zmian kursów bukmacherskich na poszczególne zdarzenia.  

Pod live trackerem Superbet zamieszczone są statystyki meczu i porównania H2H, które także są dość ściśnięte i przedstawione w mało obrazowy sposób (niektórym może brakować wykresów czy grafik). Dodatkowo zalogowani użytkownicy mogą dołączyć do czatu meczowego dla graczy. 

Warto dodać, że Superbet udostępnia użytkownikom także mnóstwo transmisji sportowych na żywo. Godny odnotowania jest fakt, że są one dostępne dla wszystkich zalogowanych użytkowników (nie ma wymogów co do obstawienia zakładu czy posiadania na koncie depozytu). 

Match tracker – bukmacher Betfan 

Bardzo interesująco przedstawia się match tracker, który zapewnia swoim graczom bukmacher Betfan. Okno wizualizacji graficznej jest bardzo duże, a grafika prezentowana jest w dynamiczny, ciekawy sposób. Tracker wykorzystuje rozmaite ikony, elementy obrazujące ruch i zasięg akcji oraz komunikaty tekstowe, a nawet efekty dźwiękowe (np. gwizdek sędziego, aplauz kibiców po golu), co łącznie daje naprawdę świetny efekt. Użytkownik może też zmienić widok z „3D” na „2D”, jeśli woli bardziej uproszczony widok. 

Z graficznego trackera gracz może łatwo przełączyć się na statystyki H2H drużyn czy zawodników, zestawienie najważniejszych zdarzeń meczu, statystyki spotkania czy różne tabele. Poniżej zamieszczona jest kompletna oferta kursowa Betfan. Bukmacher udostępnia też czasem transmisje live z wybranych meczów. 

Match tracker u bukmachera Betfan

Match tracker – bukmacher Fuksiarz 

Z kolei bukmacher Fuksiarz w ogóle nie oferuje streamingu ze spotkań sportowych, ale rzecz jasna posiada opcję match trackera przy tych spotkaniach, na które można obstawiać zakłady bukmacherskie na żywo. Okno, w którym można obserwować zmianę wyników meczu jest spore, a dane aktualizowane są na bieżąco. Niestety obraz jest zupełnie statyczny – w trackerze nie używane są żadne elementy, które informowałyby o tym, co w danym momencie dzieje się na boisku. Gracz może jedynie śledzić, jak zmieniają się wyniki liczbowe obu stron rywalizacji. Przykładowo w meczu piłki nożnej jest to liczba goli, liczba żółtych kartek, liczba czerwonych kartek oraz liczba rzutów rożnych. Dodatkowo zegar wskazuje, ile czasu spotkania już upłynęło. Pod tym skromnym trackerem wyświetla się oferta kursowa zakładów live, jaką Fuksiarz udostępnia dla danego wydarzenia. 

Match tracker u bukmachera Fuksiarz

Match tracker – bukmacher Etoto 

Duże i świetnej jakości są z kolei wizualizacje komputerowe, jakie na swojej platformie bukmacherskiej udostępnia bukmacher Etoto. Kolejne akcje meczowe prezentowane są za pomocą dynamicznych grafik, ikon i komunikatów, a u dołu trackera wyświetlają się co jakiś czas najważniejsze dane statystyczne dotyczące danego wydarzenia. Sekcja przeznaczona na wyniki i statystyki jest na stronie internetowej Etoto podzielona na 2 części – po lewej stronie wyświetla się graficzny match tracker, a po prawej jest widok z danymi liczbowymi. W tej części można sprawdzić, jak wyglądają statystyki meczu, zestawienie drużyn czy zawodników typu H2H, tabele oraz zdarzenia meczowe na osi czasu.  

Co więcej, widok „tracker” można zmienić na 2 inne opcje. Pierwszą jest „wynik”, w którym dostępny jest nie tylko surowy wynik meczu na ten moment, ale też szczegółowa historia spotkania zobrazowana na poziomej grafice na zasadzie „minuta po minucie”. Drugą możliwością jest przełączenie się na osobny widok „H2H”, gdzie obok porównań Head to Head można sprawdzić tabelę formy, statystyki sezonu i ostatnie mecze z udziałem drużyn/zawodników, którzy występują w rozgrywanym właśnie meczu. Bogactwo danych zapewnianych przez Etoto to niewątpliwa zaleta tego bukmachera. Natomiast na minus oferty live bukmachera zaliczyć trzeba brak transmisji na żywo. 

Match tracker u bukmachera Etoto

Match tracker – bukmacher LVBet 

LVBet oferuje match tracker, który wyświetla się w oknie średniej wielkości, a jego jakość jest na wysokim poziomie. Obok różnych elementów graficznych i tekstowych, które na bieżąco informują o tym, co się aktualnie dzieje w meczu, można włączyć efekty dźwiękowe albo przełączyć się na widok uproszczony.  

Po prawej stronie od live trackera LVBet publikuje porównania typu H2H, listę zdarzeń meczowych, statystyki spotkania i tabele. Poniżej można zobaczyć podpowiedzi sugerujące zdarzenia, na które warto obstawić zakłady bukmacherskie, co podparte jest wyselekcjonowanymi przez specjalny algorytm danymi statystycznymi. Jeszcze niżej gracz znajdzie ofertę kursową na dany mecz. W LVBet dostępne są także transmisje z wybranych spotkań sportowych na żywo. 

Match tracker u bukmachera LVBet

Match tracker – bukmacher Betcris 

Bukmacher Betcris oferuje live tracker w raczej niewielkim oknie i o dość uproszczonej grafice. Pomimo to wszystkie informacje pojawiające się na grafice są w pełni wartościowe – aktualizowane są na bieżąco i dotyczą wszystkich najważniejszych zdarzeń meczu. Obok match trackera wyświetla się wynik i kluczowe statystyki meczu, a po kliknięciu w „Timeline” można sprawdzić, jak kolejne zdarzenia rozmieszczają się na linii czasu spotkania. Można też rozwinąć opcję „Game Events”, by zobaczyć zestawienie akcji meczowych. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zablokowanie okna match trackera, dzięki czemu kiedy gracz przewija ofertę kursową, cały czas może mieć na oku, co dzieje się na boisku. 

Match tracker u bukmachera Betcris

Match tracker – bukmacher Go+bet 

Jeśli chodzi o match tracker Go+bet wystarczy powiedzieć, że bukmacher korzysta z tego samego dostawcy rozwiązań technologicznych co Betcris. Dlatego jego live tracker wygląda identycznie i zawiera ten sam rodzaj informacji przedstawionych także w taki sam sposób. 

Match tracker u bukmachera GO+bet

Match tracker – bukmacher Betters 

Ta sama sytuacja dotyczy bukmachera Betters. Match tracker tego operatora zakładów bukmacherskich wygląda tak samo, jak ma to miejsce w Betcris czy Go+bet. Natomiast dodatkową opcją, jaką zapewnia Betters jest możliwość kliknięcia w ikonkę statystyk, dzięki czemu w nowej zakładce otwiera się strona ze szczegółowymi danymi dotyczącymi zarówno bieżącego spotkania, jak i wyników wcześniejszych meczów drużyn, porównania H2H itp. 

Match tracker u bukmachera Betters

Match tracker – bukmacher PZBuk 

Z kolei bukmacher PZBuk ma to samo rozwiązanie co Fortuna. Dla przypomnienia, wizualizacje graficzne są bardzo czytelne i ładne, a użytkownik jest na bieżąco informowany o wszystkich istotnych zdarzeniach i zmianach statystyk meczu. Wizualizacji graficznej towarzyszą Match tracker u bukmachera PZBukinformacje dotyczące tabeli, składów drużyn, statystyk meczowych, H2H oraz oś czasu. Dodatkowo w PZBuk okno trackera można zmniejszyć i przesunąć, używając opcji „obraz w obrazie”. Oferta kursowa wyświetla się na lewo od match trackera, więc nie ma problemu, aby jednocześnie oglądać przebieg spotkania i je obstawiać. Natomiast dla części spotkań dostępna jest w PZBuk także możliwość oglądania transmisji na żywo. 

Match tracker – bukmacher Betclic 

Jeśli chodzi o bukmachera Betclic trzeba przyznać, że samo narzędzie jest dobrej jakości. Okienko z graficzną wizualizacją jest bardzo duże, więc zapewnia łatwe śledzenie kolejnych akcji meczowych, a dane aktualizują się błyskawicznie. 

Niestety problemem może być to, że oglądając rozwój wypadków na trackerze, gracz nie ma dostępu do statystyk meczowych ani innych danych dotyczących uczestników spotkania. Co prawda co jakiś czas na dolnym pasku wyświetlają się wybrane dane statystyczne, informacje o miejscu w lidze itd., jednak jeśli typer chce sprawdzić jakąś konkretną kwestię (lub kilka takich danych), musi zupełnie zamknąć match trackera, a Match tracker u bukmachera Betclicnastępnie wybrać opcję „statystyki”. Dopiero wtedy pojawi się osobne okienko, w którym zamieszczone są informacje na temat aktualnych danych statystycznych z obstawianego meczu, statystyk H2H, tabeli ligowej czy zdarzeń meczowych na osi czasu. Takie rozwiązanie na pewno nie należy do najwygodniejszych i niepotrzebnie zajmuje czas, a przecież podczas obstawiania zakładów na żywo o wynikach obstawiania nierzadko decydują sekundy. 

Trzeba jednak wspomnieć, że dużym plusem oferty zakładów na żywo jest bogata oferta transmisji sportowych w Betclic TV. 

Match tracker – bukmacher Totalbet 

Match tracker Totalbet jest ładny wizualnie i czytelny, a w trakcie meczu wyświetlane są na nim co jakiś czas kluczowe statystyki. Okienko trackera jest dość niewielkich rozmiarów, ale można je trochę powiększyć, używając przycisku „rozszerz”. Można także, tak jak u wielu innych internetowych bukmacherów, przełączyć widok 1 kliknięciem na statystyki śledzonego meczu, statystyki ogólne drużyn czy tabele. Bukmacher zadbał także o dodatkowe opcje, takie jak np. możliwość odtwarzania przebiegu meczu przy użyciu funkcji „obraz w obrazie” czy efekty dźwiękowe podczas meczu. 

W Totalbet dostępne są jednocześnie transmisje live z niektórych meczów. 

Match tracker u bukmachera Totalbet

Match trackery – czy warto korzystać? 

Jak widać, bukmacherzy oferują match trackery o dość zróżnicowanym stopniu funkcjonalności, jednak trzeba podkreślić, że zawsze są to narzędzia, które mogą wspierać graczy w skutecznym typowaniu zakładów bukmacherskich. Match tracker dostarcza cennych danych o wszystkich najważniejszych akcjach spotkania, a w połączeniu z oferowanymi przez bukmacherów statystykami i innymi informacjami sportowymi daje świetną podstawę do rozwijania umiejętności obstawiania zakładów bukmacherskich, szczególnie w trybie na żywo. Warto więc zaprzyjaźnić się z tego rodzaju funkcją, nawet jeśli u bukmachera, u którego obstawiamy zakłady bukmacherskie, dostępne są również transmisje z meczów.  

Po pierwsze dlatego, że streaming sportowy zawsze obejmuje tylko jakąś część spotkań, które można typować u bukmachera, a dla pozostałych może być oferowane śledzenie przebiegu meczu właśnie na wizualizacji komputerowej. Po drugie, match tracker umożliwia jednoczesne obserwowanie kolejnych akcji meczu i jego dynamiki oraz analizowanie statystyk dostarczanych przez to narzędzie. Natomiast kiedy gracz ogląda prawdziwą transmisję spotkania sportowego, istnieje ryzyko, że za mocno skupi się na obrazie i zwyczajnie wciągnie w mecz, co zapewne utrudni mu śledzenie statystyk.  

Dlatego to właśnie live tracker u bukmachera może okazać się opcją, która skuteczniej wspiera efektywną analizę danych i podejmowanie świadomych decyzji dotyczących typowania zakładów bukmacherskich niż transmisje meczów na żywo.