Czy warto mieć konto gracza u kilku bukmacherów? 

Legalni bukmacherzy ostro walczą o klientów, a każdy z nich stara się przekonać graczy, że to właśnie jego oferta jest najlepsza. Typerzy mogą mieć więc problem ze zdecydowaniem, który bukmacher rzeczywiście oferuje najbardziej korzystne zakłady bukmacherskie i u którego warto grać. Jednak prawda jest taka, że nie ma sensu ograniczać się do korzystania z tylko jednego serwisu bukmacherskiego. Wyjaśniamy dlaczego. 

Konto gracza u wielu bukmacherów

Zapewnij sobie dostęp do najwyższych kursów bukmacherskich 

W Polsce jest już kilkudziesięciu legalnych bukmacherów internetowych, a każdy z nich wybiera sobie pewne obszary, na których chce się skoncentrować. Dotyczy to po pierwsze oferty zakładów. To co kluczowe, to wysokość kursów bukmacherskich. Żaden bukmacher nie ma najwyższych kursów na wszystkie dyscypliny sportowe i ligi. Jeśli bukmacher ma wyjątkowo niską marżę na piłkę nożną, to musi to sobie „odbić”, ustalając znacznie wyższą marżę np. dla zakładów na koszykówkę i żużel. Jeśli posiada świetne kursy na NBA, to zapewne równoważy to kursami na np. e-sport itd.  

Żeby móc obstawiać zakłady bukmacherskie, które mają najwyższe współczynniki kursowe, a tym samym uzyskiwać najwyższe możliwe wygrane, trzeba mieć konto gracza u wielu bukmacherów. Najlepiej, jeśli posiadasz osobiste konto w każdym serwisie, w którym dostępne są legalne zakłady bukmacherskie w Polsce. 

Wyobraź sobie sytuację, że otwierasz porównywarkę kursów bukmacherskich i sprawdzasz ofertę bukmacherów na konkretny mecz. Widzisz, że bukmacher X ma znacznie lepsze kursy na wygraną gospodarzy niż pozostali bukmacherzy, a ten właśnie wynik masz zamiar obstawić. Niestety, nie masz jeszcze konta u tego bukmachera. Możesz oczywiście założyć konto gracza w miarę szybko, ale istnieje ryzyko, że w tym czasie oferta się zmieni (zwłaszcza, że musisz jeszcze zasilić nowe konto wpłatą). Możesz też obstawić zakłady bukmacherskie u innego bukmachera, jednak to oznaczać będzie niższą ewentualną wygraną. 

Zagwarantuj sobie dostęp do szerokiej oferty zakładów bukmacherskich 

Bukmacher Superbet - oferta zakładów na piłkę nożnąNajważniejsze wydarzenia można obstawiać w zasadzie we wszystkich serwisach bukmacherskich i to na mnóstwo sposobów. Sprawa komplikuje się, kiedy chcesz typować zakłady bukmacherskie na mecze dalszej ligi czy bardziej niszowe sporty. Są bukmacherzy, którzy oferują zakłady bukmacherskie nawet na 5. zagraniczne ligi piłki nożnej czy na tak egzotyczne dyscypliny, jak pesapallo czy surfing. Inni koncentrują się na najbardziej popularnych sportach.  

Kolejna sprawa to rynki zdarzeń. Tu też rozstrzał bywa olbrzymi. Wiele zależy od rangi wydarzenia, ale nawet na topowe mecze La Ligi jeden bukmacher udostępni 200, podczas gdy inny nawet ponad 500 rynków zdarzeń. Dla bardziej zaawansowanych graczy jest to ogromna różnica, bo jak wiadomo, to właśnie w rynkach pobocznych często kryją się najbardziej opłacalne zakłady bukmacherskie. I ponownie, często jest tak, że kiedy wybrany bukmacher ma bardzo szerokie rynki zdarzeń dla meczów tenisowych, to znacznie słabiej wygląda ta kwestia w przypadku np. meczów siatkówki. Jeśli chcesz obstawiać obie te dyscypliny sportowe, bardzo możliwe, że jeden bukmacher nie będzie satysfakcjonującym rozwiązaniem. 

Posiadaj dostęp do wszystkich bonusów bukmacherskich 

Legalni bukmacherzy internetowi konkurują nie tylko pod względem szerokości i jakości oferty zakładów bukmacherskich. Jednym z bardzo ważnych aspektów oferty bukmachera są też przygotowywane przez niego bonusy bukmacherskie. Po pierwsze zakładając konto gracza online, możesz otrzymać bonus powitalny dla nowych graczy. W ten sposób można uzyskać naprawdę sporą kwotę na grę, więc choćby dla tych środków bonusowych czasem warto zarejestrować konto u kolejnego bukmachera (jednak zawsze należy sprawdzić, jakie są warunki regulaminowe danego bonusu). 

Po drugie poszczególni bukmacherzy przyjmujący zakłady bukmacherskie online udostępniają stałym graczom najróżniejszego rodzaju bonusy i promocje tymczasowe oraz stałe. U jednego bukmachera możesz otrzymać z okazji rozpoczynających się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej darmowy zakład, u drugiego – możesz obstawiać mundialowe mecze bez ryzyka, a u trzeciego – możesz wziąć udział w rankingu graczy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Być może któraś z tych form promocji najbardziej Ci odpowiada, a może chcesz skorzystać z więcej niż tylko 1 akcji. Jeśli masz konto gracza u wszystkich bukmacherów, możesz wybierać spośród wszystkich aktualnie dostępnych promocji bukmacherskich i mieć pewność, że żadna duża okazja Cię nie ominie. 

Bukmacher Fortuna - promocja gra bez podatku

Zadbaj o możliwość obstawiania surebetów i licznych valuebetów 

Jeśli posiadasz konto gracza u wielu bukmacherów, masz też możliwość stosowania różnych interesujących strategii gry. Świetnym przykładem jest surebet, którego w żadnym wypadku nie możemy obstawić, posiadając konto gracza tylko u jednego bukmachera. Surebet to taki zestaw zakładów na wybrane wydarzenie, który pokrywa wszystkie możliwe wyniki. Przykładowo w meczu siatkówki, jeśli typujemy zwycięzcę, będzie to: zakład na wygraną gospodarzy oraz zakład na wygraną gości. Obstawienie takiego zestawu zakładów powoduje, że gracz wygrywa, bez względu na to, jak potoczą się losy spotkania. Oczywiście nie dla każdego meczu można taki surebet skomponować tak, aby osiągnąć zysk. 

Po pierwsze trzeba znaleźć u 2 różnych bukmacherów wystarczająco wysokie kursy (czyli należy znaleźć 1 bukmachera, który będzie mieć stosunkowo wysoki kurs na wygraną gospodarzy i 2 bukmachera, który będzie mieć stosunkowo wysoki kurs na wygraną gości). Po drugie należy tak dobrać stawki, by oba zakłady miały taką samą ewentualną wygraną z kuponu. Jak to dokładnie zrobić, wyjaśniamy w artykule „Surebet – uzyskaj profit niezależnie od wyniku obstawionego meczu”. Zaznaczmy, że choć surebety można grać nawet wtedy, gdy posiada się konto gracza tylko u 2 bukmacherów, to oczywiście im więcej kont mamy, tym większe szanse na to, że uda nam się znaleźć surebet. 

Innym przykładem jest obstawianie valuebetów. Valuebet to z kolei sytuacja, kiedy bukmacher popełnia błąd podczas szacowania prawdopodobieństwa zajścia danego zdarzenia – ściślej mówiąc wtedy, kiedy wystawia zawyżony kurs. Jeśli chcesz wyszukiwać i obstawiać valuebety, to rzecz jasna możesz to robić, bazując tylko na ofercie 1 bukmachera. Jednak im więcej ofert bukmacherskich monitorujesz, tym większe szanse, że znajdziesz valuebety. Jak to robić, dowiesz się więcej w tekście Valuebet, czyli jak zdobyć przewagę nad bukmacherem?”.

Zmniejsz ryzyko zlimitowania przez bukmachera 

Limity bukmacherskie nakładane są odgórnie na wybrane wydarzenie sportowe czy ligę i dotyczą wszystkich graczy (tzw. limity ogólne). Oznacza to, że w tym przypadku nikt nie może wygrać większej kwoty niż założył bukmacher, dlatego też stawka może tu wynieść tylko tyle, by ewentualna wygrana nie przekroczyła limitu. Jednak bukmacherzy stosują też limity indywidualne, które nakładają na wybranych graczy. Kto naraża się na otrzymanie osobistego limitu od bukmachera? Otóż przede wszystkim ten, kto gra często i jednocześnie często wygrywa, zwłaszcza jeśli te kwoty są większe 

Czy można zmniejszyć ryzyko, że otrzyma się taki limit i nadal grać z dużą skutecznością? Jasne. Jeśli nie będziesz wszystkich swoich zakładów obstawiać u jednego bukmachera, tylko podzielisz swoje zakłady bukmacherskie między kliku bukmacherów, Twoja dobra gra nie będzie się już tak rzucać w oczy. 

Oglądaj darmowe transmisje meczów u bukmacherów 

Bukmacherzy działający przez Internet oferują na swoich stronach oraz w aplikacjach mobilnych szereg przydatnych podczas typowania narzędzi. Z wielu z nich można skorzystać bez logowania (np. statystyk sportowych, wyników meczów czy match-trackerów). Jednak nie z wszystkich. Dobrym przykładem są darmowe transmisje meczów, które najczęściej dostępne są tylko dla zalogowanych użytkowników. Choćby dlatego warto mieć konto gracza u kilku bukmacherów, którzy w swojej ofercie taki streaming posiadają. 

Bukmacher STS - oferta transmisji meczów

Czy warto mieć indywidualne konto gracza u różnych bukmacherów? 

Jak widać istnieje wiele argumentów za tym, by założyć konto gracza u wielu, a najlepiej u wszystkich bukmacherów, którzy oferują legalne zakłady bukmacherskie w Polsce. Oczywiście można zapytać, czy takie rozwiązanie nie ma jakichś minusów. Po stronie wad można wymienić potrzebny na założenie konta czas. Jednak obecnie legalni bukmacherzy udostępniają tzw. szybką rejestrację, która przeciętnie zajmuje około 2-3 minut, nie jest to więc czasochłonne zajęcie. Założenie przykładowo konta u 10 bukmacherów zajmie nam zapewne mniej niż pół godziny, a korzystać z nich będziemy najprawdopodobniej latami. Pamiętajmy też, że nasze dane są w pełni bezpieczne, gdyż legalni bukmacherzy muszą spełniać wyśrubowane standardy bezpieczeństwa zdefiniowane przez Ministerstwo Finansów. 

Na koniec trzeba powiedzieć wprost: jeśli chcesz być profesjonalnym graczem, to nie masz wyjścia. Korzystanie z usług tylko jednego bukmachera to zbyt duże ograniczenie, które musi przełożyć się na osiągane z gry wyniki finansowe. Jeśli chcesz rozwinąć skrzydła podczas obstawiania zakładów bukmacherskich, musisz posiadać konto gracza w wielu serwisach bukmacherskich.