Dziś jest: 20 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Czy Robert Lewandowski jest istotą pozaziemską? 

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski – Bayern Monachium 2015 Źródło: commons.wikimedia.org / Autor: Rufus46

Bukmacherzy przyjmują zakłady bukmacherskie na multum wydarzeń sportowych, ale obok klasycznych propozycji zakładów pojawiają się też czasem zakłady „nie z tej ziemi”. Jeden z dziwniejszych zakładów, jakie były w ostatnich latach oferowane przez firmy bukmacherskie, dotyczył najbardziej utytułowanego i rozpoznawalnego piłkarza z Polski, jakim jest Robert Lewandowski. 

Zakład ten oferowany był przez jednego z bukmacherów w 2015 r., kiedy to Robert Lewandowski był zawodnikiem klubu Bayern Monachium (grał w nim od sezonu 2014/2015). Otóż bukmacher umożliwił obstawianie zakładu na to, czy Robert Lewandowski jest istotą pozaziemską. Zakład wyróżniał się nie tylko nietypową treścią, ale też niezwykle wysokim kursem w wysokości aż 9999.00. Tak więc gracze, którzy obstawiliby, że Robert Lewandowski faktycznie jest kosmitą i ten typ okazałby się prawidłowy, za każdą postawioną złotówkę wygraliby aż 9.999 zł!  

Ale w jaki sposób zweryfikować to, czy polski piłkarz to „obcy”, czy mimo niezwykłych osiągnięć, jest jednak człowiekiem? Bukmacher oczywiście określił to w warunkach zakładu. Jak się okazuje, wszystko leżało w rękach FIFA. Jeśli organizacja oficjalnie potwierdziłaby, że Robert Lewandowski to istota pozaziemska, wtedy wygrane zostałyby wypłacone typerom obstawiającym zakłady bukmacherskie na typ „tak”. Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie mógł się spodziewać, że FIFA wyda tego rodzaju oświadczenie, a więc zakład nie był w rzeczywistości poważną propozycją bukmacherską. 

Można jednak zapytać, dlaczego taki zakład pojawił się właśnie wtedy i dotyczył właśnie tego zawodnika. Przypomnijmy więc, że Robert Lewandowski we wrześniu 2015 r. w meczu Bayern Monachium – Wolfsburg strzelił aż 5 goli w czasie tylko 9 minut, dzięki czemu pobił kilka rekordów Guinnessa, a ostatnia z tych bramek okrzyknięta została golem sezonu Bundesligi. W tym czasie napastnik Bayern Monachium zdobył wiele innych goli i przekroczył poziom 100 bramek strzelonych w Bundeslidze. Niesamowita forma Lewandowskiego, a zwłaszcza spektakularny występ w meczu z Wolfsburgiem sprawiły, że bukmacher postanowił wystawić zakład, który nawiązywał do ostatnich wyczynów piłkarza. 

Jasnym jest więc, że tego rodzaju zakłady bukmacherskie są oferowane przez bukmacherów z przymrużeniem oka. Nie zawsze też specjalne zakłady są aż tak mało realistyczne – przeciwnie, bukmacherzy częściej pytają o kwestie, takie jak np. transfery piłkarskie, wygrane w wyborach prezydenckich lub konkursach typu Oscary czy Eurowizja. Jednak, jak widać na omawianym przykładzie, czasem zakłady bukmacherskie są naprawdę kosmiczne. Zakład na to, czy jakiś zawodnik to istota pozaziemska albo czy Elvis Presley żyje, zapewne służy innym celom niż klasyczne zakłady bukmacherskie. Nietrudno się domyślić, że bukmacher chce w ten sposób przyciągnąć uwagę i wyróżnić się na tle konkurencji, tym bardziej, że takie smaczki łatwo trafiają także do pozabranżowych przekazów medialnych. A czy warto obstawiać takie niepoważne zakłady bukmacherskie? W formie zabawy i za niewielkie stawki – czemu nie?