Dziś jest: 22 kwietnia 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Bezpieczny zakład

Bezpieczny zakład czy bezpieczny kupon to opcja oferowana przez niektórych bukmacherów, która przydaje się podczas obstawiania zakładów akumulowanych. Jeśli lubisz stawiać zakłady wielozdarzeniowe, sprawdź, na czym polega bezpieczny zakład i jakiego rodzaju zakłady bukmacherskie mogą kwalifikować się jako zakłady bezpieczne. 

 

Bezpieczny zakład u bukmachera

Jak działa bezpieczny zakład? 

Zwykły zakład akumulowany ma tę zaletę, że posiada stosunkowo wysoki kurs całkowity. Dzięki temu wygrane uzyskane za jego pomocą są wyższe niż gdyby gracz obstawiał te same zdarzenia zakładami pojedynczymi. Jednak zakład wielozdarzeniowy oznacza jednocześnie dużo większe ryzyko przegranej. Wystarczy, że jedno ze zdarzeń obstawionych na kuponie jest nietrafione, a zakład rozliczony zostaje jako przegrany i gracz traci całą włożoną w grę stawkę. Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu potencjalnie bardziej zyskowne, ale i dość ryzykowne zakłady wielokrotne stają się bardziej bezpieczne. Co bardzo ważne, nie dzieje się to kosztem ich opłacalności. Chodzi właśnie o bezpieczny zakład (bezpieczny kupon). 

Bezpieczny zakład - FortunaBezpieczny zakład to zakład wielozdarzeniowy, w przypadku którego gracz ma prawo popełnić 1 błąd. Jeśli okaże się, że 1 z obstawionych zdarzeń zostało wytypowane niepoprawnie, a pozostałe są trafione, gracz uzyskuje wygraną. Dla przykładu, jeśli na 1 zakładzie bezpiecznym zamieścimy 10 selekcji i tylko 1 z nich będzie chybiona, wtedy bukmacher rozliczy zakład jako wygrany. Oczywiście wygrana będzie mniejsza niż gdyby wszystkie typy weszły. Najczęściej jest to wielokrotność wniesionej stawki pomniejszonej o podatek od gier (np. 5-krotność stawki wyliczana według wzoru: 5 x stawka x 0,88), rzadziej jest to bonus o określonej z góry wartości. Jednak konkretne zasady trzeba sprawdzić u danego bukmachera. 

A co w sytuacji, gdy wszystkie obstawione zdarzenia będą prawidłowe? Wtedy otrzymujemy standardową wygraną, czyli nie jest to rodzaj zakładu, na którym gracz coś traci w razie wejścia wszystkich obstawionych typów (w porównaniu do zwykłego zakładu akumulowanego). 

Bezpieczny zakład – jakie warunki trzeba spełnić? 

Tak naprawdę bezpieczny zakład to nie odrębny rodzaj zakładu, a forma promocji bukmacherskiej. Bukmacher dopuszcza możliwość popełnienia 1 błędu, ale w zamian za to wymaga, by typer obstawił zakład spełniający warunki akcji promocyjnej. Bukmacherzy wymagają zazwyczaj zagrania zakładu akumulowanego, który posiada: 

  • minimalny kurs łączny, 
  • minimalny / maksymalny kurs pojedynczego zdarzenia, 
  • minimalną / maksymalną stawkę zakładu, 
  • minimalną / maksymalną liczby zdarzeń. 

Bezpieczny zakład - wymogiBukmacherzy często nie określają wymogów co do wszystkich wymienionych punktów. Trzeba jednak zauważyć, że w zasadzie zawsze sprecyzowany jest minimalny kurs całkowity zakładu i zawsze jest on bardzo wysoki (np. 175.00 czy 200.00). To z kolei wymusza dodanie do kuponu naprawdę wielu zdarzeń, a jeśli chcemy ograniczyć liczbę selekcji, to musimy obstawiać zakłady, dla których bukmacher ustalił wyższe kursy (czyli teoretycznie o wysokim ryzyku). 

Trzeba też pamiętać, że niektórzy bukmacherzy ograniczają możliwość skorzystania z takiej promocji do wybranej oferty. Przede wszystkim zdarza się, że bukmacher umożliwia dodawanie do bezpiecznego kuponu wyłącznie zdarzenia z oferty przedmeczowej. Poza tym bardzo często nie ma możliwości, by do kuponu dodawać zdarzenia, które np. mają zwiększone kursy w ramach innej promocji. Bezpieczny zakład nie może też zostać zamknięty przed czasem przy wykorzystaniu opcji cash-out. 

Bezpieczny zakład – jak obstawić? 

U poszczególnych bukmacherów różnie wygląda też to, w jaki sposób w ogóle obstawia się bezpieczny zakład. Bukmacher może wprowadzić zasadę, że jeśli dany kupon spełnia wymogi promocji, to automatycznie kwalifikowany jest jako bezpieczny zakład. Gracz nie musi w takim przypadku zaznaczać żadnych pól czy w inny sposób deklarować, że chce, aby zakład potraktowany został jako bezpieczny zakład.  

Z kolei u innych bukmacherów to typer musi zadbać o to, aby zakład wziął udział w akcji promocyjnej. Z reguły wystarczy zaznaczyć specjalną opcję, która znajduje się bezpośrednio na stawianym e-kuponie. 

Bezpieczny zakład a zakład bez ryzyka 

Zakład bez ryzyka - FuksiarzBukmacherzy oferują też inną promocję, która ze względu na podobną nazwę bywa mylona przez graczy z bezpiecznym zakładem. Chodzi o zakład bez ryzyka – jest to jednak akcja promocyjna, która ma zupełnie inne zasady. Otóż zakład bez ryzyka, inaczej cashback, polega na tym, że jeśli obstawiony zakład okaże się nietrafiony, to gracz otrzyma od bukmachera zwrot jego stawki. 

Najczęściej bukmacherzy oferują cashback 100%, gdzie zwracają całą kwotę stawki zakładu lub cashback 50%, w przypadku którego dochodzi do zwrotu połowy stawki. Oczywiście w promocji ustalony jest zazwyczaj górny limit zwrotu, a bukmacher z reguły zwraca wartość stawki bez pobranego już podatku od gier. Zakład bez ryzyka rzadko oznacza też zwrot na konto depozytowe. Częściej gracz otrzymuje środki bonusowe, które musi obrócić w określony sposób, zanim będzie je mógł wypłacić. 

Jak widać, zakład bez ryzyka i bezpieczny zakład mają ze sobą niewiele wspólnego. Jest jednak jedna ważna łącząca te promocje cecha: obie minimalizują ryzyko przegrania postawionych środków gracza, choć robią to w inny sposób. Bezpieczny zakład umożliwia typerowi popełnienie 1 błędu w zakładzie i zapewnia w takiej sytuacji jakąś wygraną, a zakład bez ryzyka gwarantuje zwrot całości czy części stawki w razie nietrafienia zakładu na saldo bonusowe.