Czy UEFA podtrzyma karę dla Manchesteru City? Zobacz jak ocenia to Betfan

To jedna z najgłośniejszych informacji ostatnich tygodni w światowej piłce nożnej. Manchester City, a więc wciąż urzędujący Mistrz Anglii, został wykluczony z dwóch kolejnych edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów. The Citizens będą odwoływać się od tej decyzji. Czy to coś zmieni? Sprawdź kursy Betfan w kwestii ewentualnego wykluczenia City z Europejskich Pucharów.

Manchester City wyrzucony na dwa lata z Europejskich Pucharów – sprawdź kursy Betfan

UEFA nie miała litości i dotkliwie ukarała Manchester City za złamanie Finansowego Fair Play. Decyzją związku zespół w kolejnych dwóch sezonach nie będzie mógł grać w Europejskich Pucharach (w przypadku City najpewniej byłaby to Liga Mistrzów), a ponadto musi zapłacić karę finansową.

Z decyzją federacji nie zgadzają się władze Manchesteru City, które podkreślają legalność swoich działań. Jak zaznaczył dyrektor generalny, Ferran Soriano, klub nie złamał żadnych przepisów i już wcześniej był wielokrotnie kontrolowany. City będzie się odwoływać choćby do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, który miałby oczyścić klub z zarzutów. Ich potrzymanie będzie ogromnym ciosem – sportowym, wizerunkowym i przede wszystkim finansowym.

Władze Obywateli nazywają sprawę „polityczną” i do samego końca będą walczyć – taki komunikat jasno pokazuje determinację w błękitnej części Manchesteru. Wielu ekspertów uważa nawet, że City spodziewało się kary i już wcześniej przygotowało odpowiednie dokumenty by odwoływać się od decyzji UEFA.

Czy UEFA zmieni zdanie i cofnie karę dla Manchesteru City? Bukmacherzy oceniają:

Kursy w Betfan – Czy Manchester City zostanie wykluczony z LM?

Tak – 5.00, Nie – 1.10

Bronią w przypadku City ma być również… solidna lista przewinień konkurentów. Mówi się o problemach z płynnością finansową w Barcelonie, szastaniu pieniędzmi w PSG czy „kreatywnym” opłacaniu piłkarzy przez Juventus. Jeśli Manchester City rzeczywiście będzie chciał pociągnąć za sobą największe kluby w Europie to sytuacja może zrobić się ciekawa.

Z drugiej jednak strony UEFA nie wyklucza kolejnego dochodzenia m.in. w sprawie finansowania klubu przez jednego ze sponsorów. Należy także pamiętać, że wcześniej UEFA z Ligi Europy wyrzucała AC Milan. Tam jednak klub poszedł na ugodę z federacją, by uniknąć poważniejszych konsekwencji w przyszłości. Z kolei zakaz transferowy nałożono na Chelsea, co było pokłosiem decyzji FIFA. Ostatecznie również nie został on wyegzekwowany w pełni (karę zakazu skrócono), jednak naruszenie przepisów nie uszło The Blues na sucho. Widać więc, że żaden klub nie jest nietykalny i musi liczyć się z karami za łamanie przyjętych zasad.

W każdym razie – jeśli tak surowy wyrok dla Manchesteru City będzie podtrzymany, to będziemy mieli do czynienia z precedensową sytuacją. Może to oznaczać więcej kar w przyszłości. Piłkarski świat z zaciekawieniem patrzy więc na wynik batalii odwoławczej.

Sprawdź ofertę bukmachera Betfan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *