Ekstraliga Unihokeja Kobiet – klasyfikacja końcowa sezonu 2016/2017

1. KS Olimpia Osowa Gdańsk 
2. MMKS Podhale Nowy Targ 
3. MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów 
4. PUKS Trzebinia 
5. PKS MOS Zbąszyń 
6. UKS Multi – 75 Killers Kraków 
7. UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 

8 kwietnia 2017 r. rozegrany został finałowy mecz Ekstraligi Unihokeja Kobiet w sezonie 2016/2017. W tej edycji rozgrywek w finale zmierzyły się zespoły: Energa Olimpia Osowa Gdańsk i MMKS Podhale Nowy Targ. W regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, dlatego doszło do dogrywki. Finalnie wynik meczu wyniósł 7:6 dla obrońcy tytułu Mistrza Polski, czyli klubu Energa Olimpia Osowa Gdańsk. Tym samym ten pomorski zespół został triumfatorem rozgrywek już po raz 7 w historii polskiego unihokeja kobiet. 

Również 8 kwietnia doszło do rozstrzygnięcia, który klub zajmie ostatecznie trzecie miejsce w ligowej tabeli. W meczu o taką stawkę zmierzyły się drużyny: MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów  

i PUKS Trzebinia. Przewaga Wicemistrza Polski z poprzedniego sezonu była jednak znacząca, a sam mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla klubu MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów. 

Ostatnie miejsce w klasyfikacji końcowej Ekstraligi Unihokeja Kobiet zajęła drużyna UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki. 

Sezon 2016/2017 Ekstraligi Unihokeja Kobiet nie przyniósł żadnych sensacyjnych wyników, jeśli chodzi o 3 pierwsze miejsca klasyfikacji końcowej. Broniący tytułu Mistrza Polski w Unihokeju kobiet Energa Olimpia Osowa Gdańsk zawiesił poprzeczkę na tyle wysoko, że innym drużynom nie udało się go pokonać. Z kolei zespoły, które w poprzednim sezonie zajęły 2 i 3 miejsce, tym razem dokonały „zamiany miejsc” – klub z Nowego Targu wskoczył o „oczko” wyżej, stając się wicemistrzem kraju, a klub z Trzebiatowa spadł o pozycję niżej (w stosunku do poprzedniego sezonu). 

Niespodzianek zabrakło też w przypadku statystyk najlepszych zawodniczek rozgrywek. Już po raz szósty z rzędu najlepiej punktującą zawodniczką Ekstraligi Unihokeja Kobiet została unihokeistka MLUKS SUS Travel „Jedynka” Trzebiatów, czyli niesamowita Justyna Rudzińska. Podczas 18 meczów, w których wyszła na parkiet, zdobyła 27 bramek i asystowała w strzeleniu 13 goli. Łącznie uzyskała 40 punktów. Spośród bramkarek po raz drugi z rzędu najlepsze statystyki miała Karina Trojan z zespołu UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki. Uczestniczyła ona w 14 spotkaniach, podczas których udaremniła 414 strzałów. Skuteczność bramkarki wyniosła 78.26%.