Dziś jest: 6 grudnia 2023

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

Kto zostanie nowym prezesem PZPN? Zobacz kursy w Betclic

Powoli dobiega końca przygoda Zbigniewa Bońka ze stanowiskiem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przepisy mówią, że prezesem związku sportowego można być maksymalnie przez dwie, czteroletnie kadencje – zatem w najbliższych wyborach musi zostać wybrany nowy człowiek na to stanowisko. Oficjalnie swoją kandydaturę zgłosił już Marek Koźmiński. Kto jeszcze może objąć stery w PZPN? Sprawdź kursy bukmacherów.

Kto nowym prezesem PZPN? – kursy Betclic

Do wyborów w związku zostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz to gorący temat. Wiadomo, że o prezesurę będzie ubiegał się dotychczasowy wiceprezes – Marek Koźmiński. Były piłkarz m.in. włoskich Udinese i Brescii, greckiego PAOK-u czy Górnika Zabrze a także reprezentant Polski. Koźmińskiemu dobrze układała się współpraca ze Zbigniewem Bońkiem i można przypuszczać, że otoczenie sprzyjające obecnemu układowi w związku będzie popierało jego kandydaturę.

Marek Koźmiński na konferencji prasowej, na której oficjalnie potwierdził start w wyborach na prezesa PZPN, mówił m.in. o swojej wizji reformy Ekstraklasy czy planach szkolenia młodzieży. W tym pierwszym przypadku kandydat chciałby powiększenia ligi do 18 zespołów i gry regularnym systemem, bez podziału na grupy. To mogłoby pozwolić na skrócenie sezonu i wydłużenie okresu przygotowawczego.

Kto może być głównym kontrkandydatem Koźmińskiego w wyborach na prezesa PZPN? Na giełdzie nazwisk pojawiają się nazwiska m.in. Radosława Michalskiego, Cezarego Kuleszy, Romana Koseckiego czy Bogusława Leśnodorskiego. Ten ostatni jednak sam kilkukrotnie dementował plotki o rzekomym starcie w wyborach – jak twierdzi ma inne plany zawodowe.

Nowy prezes PZPN – kursy Betclic:

Marek Koźmiński – 2.40, Radosław Michalski – 3.65, Cezary Kulesza – 4.00, Roman Kosecki – 9.00, Bogusław Leśnodorski – 15.00, Kazimierz Greń – 25.00

Póki co do końca nie wiadomo jak będzie wyglądała pełna lista kandydatów. Wśród wymienianych nazwisk pojawiały się jeszcze nazwiska m.in. Macieja Sawickiego czy Cezarego Kucharskiego.

Wybory nowego prezesa PZPN – kiedy się odbędą? Kto będzie głosował?

Wybory nowego prezesa odbędą się w październiku. W głosowaniu udział weźmie 118 delegatów. 60 głosów mieć będą działacze związków wojewódzkich, 50 kluby Ekstraklasy i 1. Ligi, 3 trenerzy, 2 przedstawiciele piłki kobiecej, 2 przedstawiciele futsalu i 1 stowarzyszenie sędziowskie.

Sprawdź ofertę bukmachera Betclic

Komentarze